me2023Od 17.3. do 30.3. se v Černé Hoře odehrává ME žen. Za slovenksou reprezentaci nastupuje Ema Walterová, která patří do slovenské skupiny Interchess. Turnaj se hraje na 11 kol.

Emě přejeme hodně správných tahů a spostu vyhraných partií.

Průběžné výsledky, stránky pořadatele, online

1570396619-previewV Teplicích se od 11.3. do 18.3. odehrálo MČR mládeže do 16 let. V kategorii chlapců do 10 let hrál Šimon Galia. V D14 nás reprezentovala Danielka Kožušníková. V H14 bojoval Antonín Zemek. V D16 hrála Julie Foldynová. V H16 nás reprezentoval Marek Fizer.
Při MČR se hrál také Národní open a Fide open, ve kterých nastupovali  David Juračák, Šimon Stejskal a Roman Kožušník. 
S turnajů jsme přivezli domů 3 medaile.

Gratulujeme Markovi Fizerovi k zisku stříbrné medaile, když získal 7 bodů z 9. Další gratulace směřuje k Danielce Kožušníkové, která uhrála 6 bodů a tím skončila na bronzové příčce.
Ve Fide openu David Juračák vyhrál svou kategorii, k tomu mu také gratulujeme. 

S Šimonem Galiou v kategorii do 10 let hrál Jindra Trejbal (Velvary) oba skončili lépe něž byli nasazeni. V D16 Julča Foldynová obhájila své nasazení. Ve stejné kategorii hrála ještě Johanka Hrbková (Šachy Štěpán) a ta skončila lépe než byla nasazená. Těmto hráčům gratulujeme k pěknému výsledku.

Všichni hráči získali spoustu nových zkušeností. Jsme rádi, že hráče šachy baví a mají skvělý přístup k turnajům (rozbory partiií, příprava na kolo a sport).

Všem hráčům děkujeme za reperzentaci klubu a města Frýdek-Místek.

Děkujeme trenérům za přípravy, rozbory a starost o jejich svěřence jako o vlastní.

Děkujeme městu Frýdek-Místek a firmě Hyundai za sponzoring.

Všem hráčům přejeme hodně skvělých tahů a držíme palce.

Konečné výsledky: H10, D12D14, H14, D16, H16, fide open národní open

Online: H10, D14, H14, D16, H16, další online

Fotografie

1570396619-previewV Jaroměřici nad Rokytnou  od 11.3. do 18.3. se odehrálo MČR juniorek a dorostenek. 

Lucka Fizerová se umístila na bronzové příčce a domů si odvezla dva poháry a medaile za dvě 3.místa. Jedno ocenění za dorostenky a druhé ocenění za juniorky. Třešničkou na dortu pro Lucku bylo vyhodnocení její partie za nejlepší.

Lucce gratulujeme k pěknému úspěchu.

Děkujeme Lucce za krásnou reprezentaci klubu a města Frýdek-Místek.

Konečné výsledky, online

Fotografie

1570396619-previewOd 10.3. do 18.3. se v Jaroměřici nad Rokytnou odehrálo MČR juniorů a dorostenců. Reprezentoval nás FM Štěpán Hrbek. Štěpán získal 6 bodů z 11 možných. Skončil na 5.místě v kategorii dorostenců. Štěpánova partie byla vyhlášena za nejlepší partii turnaje.

Štěpánovi děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme mu hodně štestí v jeho dalších turnajích.

Konečné výsledky, online Followchess, online html

 

meOd 3.3 do 13.3 se konalo ME mužů, kde hrál Nguyen Thai Dai Van.  Van skončil na pěkném 6.místě se ziskem 8 bodů z 11. Van si tímto umístěním vybojoval postup na Světový pohár.


Vanovi gratulujeme k úžasnému umístění a přejeme mu hodně štestí na Světovém poháru.

Stránky pořadatele, konečné výsledky, online

České stránky, které píšou o ME: nss.cz, chess.cz

lstkonikv termínu od 21.7. do 30.7. se koná na Slovensku už 22. ročník šachového tábora. V předešlých ročnících se ho zúčastnili také naši hráči a trenéři. 

Další informace naleznete zde

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710 V neděli 6.3. jsme hráli předposlední kolo krajské soutěže. Jeli jsme za soupeřem do Brušperku. Po těžkém boji jsme soupeře udolali 4,5:3,5. Své partie vyhráli Petr Plasgura, Lucie Fizerová, Michal Gřes. Remízou přespěli Magda Dvořáková Mičulková, Rostislav Berezjuk a Klára Zemková.

Všem hráčům děkuji za účast a reprezentaci klubu, a také za reprezenatace města Frýdek-Místek.

Průběžné výsledky, Fotografie

images 4V Havířově se odehrál 4. krajský přebor v rapid šachu.
V kategorii do 10 let hráli Šimon Galia, Veronika Fizerová a Jakub Milián. Šimon skončil na 3.místě se ziskem 6 bodů ze 7. Veronika vyhrála kategorii dívky do 8 let se ziskem 4 bodů. Kuba uhrál pěkné 4 body.
V kategorii do 12 let hrál Artem Nimetskyi a Pavel Jurtík. Oba zde sbírali další důležité zkušenosti.
V kategorii do 14 let skončil na 3.místě Antonín Zemek.
V kategorii do 18 let nás reprezentovali Šimon Stejskal, Julie Foldynová a Vanesa Filipová. Všichni tři odehráli pěkný turnaj. 

Všem děkujeme za reprezentaci klubu a města Frýdek-Místek. Děkujeme za sponzorský dar firmě Hyundai.

Konečné výsledky

 Fotografie

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710Už máme za sebou 7. - 9. kolo krajské soutěže. Před posledními koly držíme 2. místo.

V 7. kole jsme si dovezli remízu z Kopřivnice. Své partie vyhráli Klára Zemková a Antonín Zemek. Remízovali Dominik Očko, Lucie Fizerová, David Juračák a Daniela Kožušníková.
V 8. kole jsme měli volno. V 9. kole jsme doma přívítali  Ostravu Jih "A". Vyhráli jsme vysoko 6,5:1,5. Výhru si odnesli Rostislav Berezjuk, Lucie Fizerová, David Juračák, Daniela Kožušníková a Antonín Zemek. Půl bodem přispěli Petr Plasgura, Robert Demko a Klára Zemková.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci klubu a města Frýdek-Místek.

Průběžné výsledky

Fotografie

IMG 20220607 115648O jarních prázdninách probíhá v Národním domě šachové soustředění jako příprava na MČR mládeže a juniorů. Máme udělané 2 skupiny, a to starší a mladší. Ve starší skupině trénují celý týden Danielka Kožušniková mistryně ČR, Marek Fizer vícemistr Evropské unie, Lucie Fizerová vítězka polofinále dorostenek a juniorek, Antonín Zemek mistr Moravy a Slezska, Šimon Galia a Julie Foldynová.
Skupiny mladších se účastní Artem Nimetskyi, Veronika Fizerová a Jakub Milián. Tyto děti trénují 3 dny.

Tréninky mají pod palce Sergej Berezjuk, Matyáš Marek, Dominik Kula a Klára Zemková.

Děkujeme městu Frýdek-Místek za podporu.

 

images 4V sobotu 14.1. se v Ostravě odehrál krajský přebor v rapid šachu.  Celý turnaj byl krásně zorganizovaný, za což děkujeme organizátorům. 

Hráče jsme měli ve všech kategoriích kromě D10 a D12. V kategorii H14 dominoval svým výkonem Antonín Zemek, který výhral 1. místo ze ziskem 7 bodů ze 7 možných. V kategorii do H10 získal bronz Šimon Galia a v kategorii D8 získala stříbro Veronika Fizerová.
Na své prvním turnaji byl Artem Nimetskyi, který uhrál 1,5 bodu, což je pěkný výsledek. Zkušenosti z turnaje mu pomůžou do další partií.

Všem děkujeme za reprezentaci klubu a města Frýdku-Místku. Dále děkujeme našemu sponzorovi Hyundai za finanční podporu.

Konečné výsledky

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710V neděli 8.1. jsme odehráli 6. kolo krajské soutěže. Hráli jsme proti TJ Ostrava. Bohužel jsme hned na začátek roku pocítili prohru, která byla velmi těsná. Prohráli jsme 3,5:4,5. 
Své partie vyhráli Robert Demko, Klára Zemková a David Juračák. Remízoval Rostislav Berezjuk.

Děkujeme za reprezentaci klubu a města Frýdek-Místek.

Průběžné výsledky

vanocniprani1

IMG20221216140104 01

Již druhým rokem vede náš člen Dominik Kula šachové kroužky ve Frenštátu pod Radhoštěm a okolí. V pátek 16.12. v rámci jedné z hodin uspořádal ve spolupráci se ZŠ Tyršovou Vánoční turnaj pro děti, které navštěvují kroužek.
V turnaji zvítězil Kryštof Jan Vondráček, před Václavem Borowiecem a Vojtěchem Křižákem.

Všem dětem patří poděkování za bezproblémový a příjemný průběh turnaje.

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710V neděli 18.12. jsme jeli do Ludgeřovice odehrát poslední kolo krajské soutěže tohoto roku. Odvezli jsme si domů další výhru. Vyhráli jsme 5:3. Své partie zvládli dovést do štastného konce Rostislav Berezjuk, Lucie Fizerová, David Juračák a Daniela Kožušníková. Remízou přispěli Antonín Zemek a Roman Kožušník.

Do nového roku budeme na 1.místě v tabulce.
Všem děkujeme za reprezentaci. Těšíme se na další kola v novém roce.

Průběžné výsledky