realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710V neděli 4.12. jsme odehráli 4. kolo krajské soutěže. Hráli jsme s Hošťálkovicemi. Náš tým zůstává neporažený. Vyhráli jsme 6,5:1,5. Bod získali Rostislav Berezjuk, Klára Zemková, Lucie Fizerová, Daniela Kožušníková, Antonín Zemek a Roman Kožušník. Remízu přidal David Juračák.

Průběžné výsledky, fotky

35265V sobotu 3.12. jsme pořádali šachový turnaj pro děti 1.-5. třídy, které trénují na školách naši trenéři.

Turnaje se zúčastnilo 12 hráčů. Všichni hráči získali aspoň bod. Na 1. místě se umístil Matyas Tauš. 2. místo obsadil Matouš Ocelík a 3. místo získal Artem Nimetskyi.

Všem dětem a jejich rodičům děkujeme za účast na turnaji. Těšíme se na další shledání na trénincích a turnajích.

Děkujeme oraganizačnímu týmu Rostislavu Berezjukovi, Táni Bogatkové, Kláře Zemkové a Antonínu Zemkovi.

Konečné výsledky, fotky

1570396619-previewV sobotu 19.11. skončilo polofinále juniorek. Turnaj vyhrála Lucie Fizerová. Domů si veze dvě zlaté medaile. 

Lucce gratulejeme k výhře a přejeme ji hodně úspěchu na MČR juniorek. Děkujeme za skvělou reprezentaci.

Konečné výsledky, fotogalerie, článek na chess.cz

 

Pohled Lucie Fizerové:

Od 12. do 19.11. se ve Špindlerově Mlýně konalo polofinále juniorek a dorostenek. Jelikož jsem byla po dlouhé době v pozici “favorita”, byla jsem z turnaje celkem nervózní. Navíc, hned v prvním kole jsem musela zachraňovat remízu, takže start turnaje nebyl úplně ideální. Druhé kolo jsem vyfasovala druhou nasazenou – Danielu Nagyovou. Narozdíl od první partie, druhá se mi povedla. Podařilo se mi vyhrát ve dvaceti tazích. Ve třetí partii se opakoval obdobný scénář jako v první - prohranou partii jsem se štěstím zremízovala. Čtvrtou partii jsem vyhrála celkem bez problémů.  V pátém kole jsem byla nalosována proti Martině Šťastné, která vedla turnaj. Do třetice všeho dobrého, nebo spíše zlého, jsem opět stála hůře. Nakonec jsem již potřetí a naposled remízovala. Pak přišla výherní šňůra, z posledních čtyř partií jsem uhrála čtyři body a zajistila si tak první místo s bodovým náskokem. Vzhledem k první půlce turnaje jsem rozhodně nečekala, že turnaj vyhraju, navíc bez jediné prohry a se 7,5 body.  Určitě se promítly skvělé šachové i nešachové přípravy (procházky 😊). Teď už zbývá jen zapracovat na nedostatcích, které se projevily a v březnu hurá na finále juniorek.

 

MarekMatyas V americkém městě Charlotte se hraje od 23.11. do 27.11 turnaj s cenovým fondem 20 000 dolarů. Jeho se zúčastní IM Marek Matyáš. Bude bojovat v konkurenci 203 hráčů s tím, že 33 mají GM a 40 IM titul. Motivací pro Matyáše je možnost zisku GM normy.

Stránky pořadatele, online

gmim ccc fall 2022 logoV USA se hraje uzavřený turnaj z normou IM. Reprezentuje nás IM Marek Matyáš. Matyáš má po 6 kolech 4 body.

Matyášovi přejeme hodně štestí do posledních tří kol.

 

Průběžné výsledky, online

1570396619-previewV sobotu 19.11. skončilo polofinále juniorů. Celý turnaj vyhrál Štěpán Hrbek, čímž si domů odvezl dvě zlaté medaile. Marek Fizer a Jáchym Hrbek (Šachy Štěpán) si připsali přes 100 bodů na Elo.

Štěpánovi gratulujeme k vítězství a postupu na MČR juniorů. 
Všem děkujeme za skvělou reprezentaci

Konečné výsledky

Fotogalerie

Pohled Štěpána Hrbka:

Od 12. do 19. září se hrálo ve Špindlerově Mlýně už tradičně polofinále MČR juniorů. Na tento turnaj jsem se velice těšil a určitě k úspěchu pomohl jasný cíl, a to postoupit na finále. Trochu kuriózní je, že jsem na turnaj šel s tím, že se musím umístit do 3. místa abych postoupil, i když postupuvalo prvních 6. To jsem se dozvěděl až za polovinou turnaje. Bydleli jsme pár kilometrů od hrací místnosti a původní plán byl, že bychom chodili na partii pěšky, bohužel se to ale úplně nestíhalo, a tak jsme jezdili autem. Dopoledne tedy probíhala příprava a občas také procházky, hlavně cesta ke Sněžce se mi moc líbila.

Turnaj nezačal nijak úžasně, když jsem měl hned v úvodních 2 partiích problémy s porážením elově slabších hráčů. Pochyby o mé výkonnosti se ještě prohloubily po remíze s Rudolfem Junem, když jsem získal ze zahájení nádhernou pozici a měl jsem i mnohem lepší čas. Poté ovšem přišlo dvojkolo, které se mi nadstandardně povedlo. V ranní partii jsem hrál s Matoušem Hlavinou a v té odpolední s Janem Seidlem, oba silní hráči, kteří až do konce bojovali o postup, Matouš dokonce postoupil. Obě tyto partie jsem zahrál velmi přesně a dodaly mi sebevědomí. 6. kolo jsem hrál černými figurami s FM Petrem Špreňarem a před partií jsem se necítil nejlépe, hlavně když mi zahrál zahájení, které jsem nečekal. Nicméně v komplikacích, které nastaly, jsem se orientoval mnohem lépe než můj soupeř a nakonec jsem si připsal již 5. výhru z 6 partií, tedy 5,5 bodů. Tehdy jsem měl samozřejmě skvělou náladu, obzvlášť když jsem zjistil, že příští kolo hraji bílými s Ondřejem Winterem, kterého jsem se rozhodně nebál.  V další výhru jsem začal věřit ještě více, když mi soupeř zahrál nepřesně zahájení a získal jsem pěknou pozici, která mi vyhovovala. V tu chvíli jsem ovšem narazil, protože pozice se pochopitelně nechtěla vyhrát sama. No a po několika chybách jsem najednou stál na prohru a i když jsem ještě soupeře dlouho zkoušel, nakonec jsem nedokázal zabránit prohře. Po této partii mi samozřejmě klesla nálada, navíc jsem v dalším kole měl hrát černými figurami s Jakubem Vojtou. Nicméně jsem se nakonec dokázal sebrat a přes má očekávní jsem soupeře porazil. Měl jsem tak 6,5 bodu z 8 a zaručený postup. V posledním kole jsem hrál černými s Michalem Jarešem. Partie probíhala celkem poklidně a když jsem viděl, že na druhé šachovnici dali remízu, přijal jsem nabídku mému soupeři také, stačilo mi to totiž k zaručenému 1. místu.

Turnaj se mi tedy na rozdíl od minulého ročníku povedl, dokonce jsem si připsal okolo 10 bodů na ELO. Turnaj se mi moc líbil a budu se těšit v březnu na finále.

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-137103. kolo jsme hráli v neděli 20.11. v Mořkově. Odvezli jsme si výhru 6:2. Bodem přispěli Robert Demko, David Juračák, Daniela Kožušníková a Antonín Zemek. Půlka dali Petr Plasgura, Klára Zemková, Roman Kožušník a Michal Gřes. 
Po třech kolech se držíme na 1. místě.

Všem děkujeme za pěknou hru a skvělou reprezentaci.

Průběžné výsledky

images 4 V sobotu 19.11. bylo 2. kolo krajského přeboru v rapid šachu. Zúčastnilo se 8 hráčů. Získali jsme 6 medailí. Zlato získali v H14 Antonín Zemek a v D8 Veronika Fizerová. Stříbro si odnesli v D14 Daniela Kožušníková a v H10 Šimona Galia. Na bronz dosáhli v D18 Vanesa Filipová a v H8 Jakub Milián.

Gratulujeme k zisku medailí a přejeme hodně úspěchů v dalších turnajích.

Konečné výsledky: U18, U14, U12, U10

Fotogalerie

1570396619-previewOd 12.11. se odehrává Polofinále juniorů a MČR juniorek ve Špindlerově Mlýně. Polofinále juniorů se účastní    FM Štěpán Hrbek, Marek Fizer a Jáchym Hrbek (Šachy Štěpán). V juniorkách hraje Lucie Fizerová.

Po 2. kolech májí plný počet Štěpán a Marek. Lucka uhrála 1,5 bodů a Jáchym získal 1 bod.

Všem přejeme hodně štěstí v dalších kolech.

Průběžné výsledky: H18+H20, D18+D20

Online: H18+H20, D18+D20

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-137106.11. jsme odehráli 2. kolo Krajské soutěže doma. Soupeřem nám byl Frenštát pod Radhoštěm "A".  Po první hodině to pro nás nevypadalo dobře, když jsme prohrávali 1:0. Nakonec jsme vyhráli 5,5:2,5. Svou partii vyhrála Magda Mičulková Dvořáková, která odehrála po dlouhé době soutěžní partii. Dále k vítězství přispěli bodem Klára Zemková, David Juračák, Antonín Zemek a Radek Opěla. Remízoval Michal Gřes.

Všem hráčům děkujeme za pěknou reprezentaci. Přejeme do dalších zápasů hodně štěstí a spoustu výher.

Průběžné výsledky

Fotografie

fallV Saint Louis se od 2.11. do 10.11. hraje turnaj s cenovým fondem 36 000 dolarů. Tohoto turnaje se účastní GM Nguyen Tai Dai Van, který má po 4 kolech 2,5 bodů.

  Vanovi přejeme hodně štěstí do dalších kol.

 

Web pořadateleprůběžné výsledky,  online, fotogaleriečlánek

EYCCV termínu 5.11. – 15.11. se odehraje v Turecku Mistrovství Evropy mládeže. Jako hlavní trenér slovenské reprezentace pojede  IM Sergej Berezjuk. Z naší slovenské skupiny zde hrají Meszaros Casey Ryan, Kapolkova Greta a WCM Novomeska Karin. Osobně povede Sergej ještě FM Rybku Šimona , Andreho Tomáše a Haasovou Timeu.

Českou republiku bude reprezentovat WFM Anna Lhotská a Francii Gurevich Michele, dlouholeté svěřenkyně našich trenérů. 

Všem účastníkům přejeme hodně štěstí v partiích. 

 Web pořadatele 
Průběžné výsledky:Open U8, Girl 10Open 12Girl 12Girl 14 Girl 16Open 16 
Online: U16, G16, G14, G12, U12, G10 U8

313286542 489920529737960 6151710576717336506 nV neděli 30. 10. skončilo Mistrovství Moravy a Slezska. V kategoriích 10, 14 a 16 hrálo 10 hráčů Interchess.
1 zástupce jsme měli i v Openu.
V HD10 to byl 10 letý Šimon Galia, 7 letý Jakub Milián a Veronika Fizerová. Šimon si splnil cíl, když postoupil na MČR, díky zisku bronzové medaile mezi kluky. Moc pěkný výsledek uhráli i naši nejmladší, přičemž Kuba uhrál 5 bodů a Verunka 4 body. Byl to jejich první silný turnaj.

V HD14 jsme měli 2 hráče a oba hráli perfektně. Toník Zemek postupuje na MČR a odjíždí domů jako mistr Moravy a Slezska. Danielka Kožušníková v kategorii obsadila celkové 6. místo a je zlatá mezi děvčaty. Oba připisují na Elo.

HD16 nás hrálo 5. O postup bojovali hlavně Marek Fizer a David Juračák. Tento rok klukům postup utekl jenom o kousek. Marek skončil první pod čarou, tedy na 9. místě. David skončil na 12. místě mezi kluky. Šimon Stejskal hrál takový seriózní turnaj poprvé a určitě své nově nabité zkušenosti využije v dalších soutěžích. Vanesa Filipová získala 4 body a připisuje na Elo. Julča Foldynová odjíždí domů se 3 body.

V Openu hájila barvy Interchess Lucie Fizerová. Turnaj zahrála na svou sílu. Se 4,5 body byla jako první žena.

Všem zúčastněným děkujeme za seriózní přístup ,a za skvělou reprezentaci Interchess a města Frýdek-Místek.
Medailistům patří naše veliká gratulace.

Konečné výsledky: HD10, HD14, HD16 a Open
Fotografie

dlstraneJako každým rokem se v Koutech nad Desnou odehraje MMaS. Turnaj začíná 25.10. a končí 30.10. V kategorii do 10 let hrají Jakub Milián, Šimon Galia a Veronika Fizerová. Do 14 let nás reprezentují Antonín Zemek a Daniela Kožušníková. V kategorii do 16 let si zahrají Marek Fizer, David Juračák, Šimon Stejskal, Filipová Vanesa a Foldynová Julie. Open hraje Lucie Fizerová.

Trenerský doprovod je zajištěn Táňou Bogatkovou a Sergejem Berezjukem.
Všem hráčům přejeme spoustu pěkných partií a hodně úspěchů za šachovnicí.

Průběžné výsledky: U10, U14, U16, Open

Online: U10, U14U16

realistic-chess-game-pieces-3d-icons-set-with-reflection 1284-13710V neděli 16.10. jsme odehráli 1. kolo Krajské soutěže "B". V první kole nám los přisoudil BŠŠ, takže jsme nemuseli nikam cestovat. Sestava byla následující: Rostislav Berezjuk, Zemková Klára, Fizerová Lucie, Juračák David, Kožušníková Daniela, Zemek Antonín, Kožušník Roman, Gřes Michal.

Zápas jsme vyhráli 6,5:1,5. Své partie dotáhli do vítězného konce Klára, Lucka, David, Danielka, Antonín, Michal. Remízoval Rosťa.

Všem hráčům děkujeme za účast na zápase a za pěknou hru.

Průběžné výsledky