
Turnaj v Ustroni
22. 2. 2026
Začíná pražský šachový festival
24. 2. 2026V nedělním 9. kole Druhé ligy „F“, tedy dvě kola před koncem soutěže, si tým Sokolu Dobrá definitivně zajistil první místo. V přímém souboji s dosud neporaženým Bruntálem, který držel druhou příčku, zvítězil přesvědčivě 5,5–2,5 a stvrdil svou letošní dominanci.
Dobrá procházela soutěží velmi jistě. Přestože některé zápasy nebyly jednoduché a několikrát musel tým otáčet nepříznivý vývoj, ze všech dosavadních utkání dokázal odejít vítězně. Postup do první ligy je tak zaslouženou odměnou za vyrovnané výkony během celé sezony.
Za zmínku stojí, že kostru týmu tvoří hráči a odchovanci Interchessu:
IM Marek Matyáš – 2,5/3
FM Jozef Straka (Čadca) – 4,5/5
IM Sergej Berezjuk – 6/7
CM Marek Fizer (Staré Město) – 2,5/3
WIM Kaňáková – 1,5/2
Ondřej Havelka – 4/7
Dominik Kula – 3,5/5
Filip Tomáš – 5/8
Všem hráčům děkujeme, gratulujeme a přejeme hodně štěstí v další sezoně první ligy.


