European Individual Women's Chess Championship

ecu logoIM Nastassia Ziaziulkina a WIM Anna Styazhkina reprezentují Mezinárodní šachovou školu Interchess na Mistrovství Evropy žen, které probíhá od 27. května do 7. června v rumunském letovisku Mamai.

Dívky můžeme sledovat podle nasazení a výsledků nebo on-line. Web šampionátu.

Hukvaldské šachování 2016

hukvaldyhotelV sobotu 21. května proběhl v pěkných prostorách hotelu Hukvaldy další ročník Hukvaldského šachování. Naši hráči startovali v kategoriích do 9 a do 13 let.

Mezi třináctiletými se nejlépe vedlo Ondrovi Soukupovi, který obsadil pěkné 6. místo. V této kategorii startovali i Dalibor Mikesch a Honza Micza.

Kategorii do 9 let si zahrálo hned 6 borců v barvách Interchess a všem se turnaj povedl.

O pořadí rozhodovalo až poslední kolo a v něm konečné třetí místo vybojoval teprve šestiletý Zdeněk Tauš. Šestý skončil Viki Váca, třináctý David Juračák, který v posledním kole narazil právě na Vikiho. Pěkné 3 body uhrál Šimon Stejskal, nováček Adam Jurtík si na svém premiérovém turnaji připisuje hned dva uhrané body. Pěkné páté místo získala Vanesa Filipová a nebýt prohry v posledním kole s pozdějším vítězem turnaje, mohl být její úspěch ještě výraznější. Nicméně mezi dívkami v této věkové kategorii Vaneska dominovala a suverénně vyhrála.

Všem hráčům patří naše poděkování za reprezentaci Interchess a gratulace za dobře sehraný turnaj, organizátorům patří poděkování za pěkný turnaj.

Kompletní výsledky.

Orlová & Zalakaros

mv2Od 21. května se v nedaleké Orlové hraje další ročník tamějšího tradičního openu, na kterém bude mít opět zastoupení i naše šachová škola. V rámci turnaje proběhne i uzavřený GM turnaj, mezi jehož účastníky bude patřit i náš hráč Matyáš Marek, který se na něm bude pokoušet o uhrání velmistrovské normy.

Průběh turnajů sledujte na stránkách pořadatele, v nasazení a výsledcích i on-line. Program turnaje GM.

V maďarském lázeňském letovisku Zalakaros se bude o velmistrovskou normu pokoušet od 27. května do 4. června další člen Interchess, Van Nguyen Thai Dai. Vanovu snahu můžete sledovat zde.

Našim hráčům na obou turnajích přejeme hodně štěstí při plnění svých šachových cílů.

MČR hráčů do 8 let

0001Po dva víkendové dny 7. a 8. května probíhaly v Mostu boje nejmladších šachových nadějí na letošním Mistrovství České republiky hráčů do 8 let. Naši šachovou školu jeli reprezentovat čtyři šachisté a v celorepublikové konkurenci se neztratili. Nejlépe si vedl teprve šestiletý Zdeněk Tauš, který dokázal vybojovat pěkných 6 bodů, dobře se prezentovali i David Juračák a Vanesa Filipová s 5,5 body a Viktor Váca, který vybojoval body čtyři.

Jmenovaným gratulujeme k solidnímu výkonu a děkujeme za reprezentaci Interchess Frýdek-Místek, rodičům děkujeme za spolupráci.

Konečné výsledky chlapci, dívky.

Ohlédnutí za koníkem

konik2016V neděli 8. května skončil 23. ročník populárního šachového festivalu Ostravský koník. Je již tradicí, že i naše šachová škola má v turnajích této známé akce početné zastoupení. Ani v letošním roce naši hráči nemohli chybět a nastoupili ve všech hlavních turnajích.

Celý článek

Mistrovství České republiky do 8 let

tausvaca viktorjuracak2016filipova vanesa
O víkendu 7. - 8. května proběhne další republikový šampionát. O titul mistra republiky si to tentokrát rozdají šachoví benjamínci – kluci a holky do 8 let. Pro mistrovské body musí cestovat až do vzdáleného Mostu.

V dresech Interchess v severozápadních Čechách nastoupí Tauš Zdeněk (ročník 2009), Váca Viktor (2009), Juračák David (2008) a Filipová Vanesa (2008).

Výpravě přejeme radost ze hry a hodně sportovních úspěchů.

Nasazení a výsledky chlapci, dívky.

Ostravský koník 2016

konik2016Další ročník populárního šachového festivalu Ostravský koník byl zahájen v sobotu 30. dubna. Po devět dní budou v Domě kultury města Ostravy probíhat šachové boje v celkem sedmi turnajích.

Hráči Interchess nastoupí ve čtyřech z nich. Mistrovství ČR si zahrají Nguyen Thai Dai Van, Matyáš Marek a Dominik Kula, v A openu nastoupí Ondřej Havelka, v B openu Tomáš Filip, Klára Zemková, Dominik Očko, Jakub Szotkowski a Nguyen Thai Dai Vinh a v céčku Radek Opěla, Vendula Bohanesová, Dalibor Mikesch, Antonín Zemek, od druhého kola Kristýna Marková a 1. – 6. kolo bude hrát Vanesa Filipová, která pak odjíždí na MČR do 8 let.

Všem našim hráčům přejeme hodně úspěchů a šachového štěstí.

Web, nasazení a výsledky MČR, open A, open B, open C.

MČR on-line: 1. kolo, 2. kolo, 2. kolo b, 3. kolo, 3. kolo b, 4. kolo, 4. kolo b, 5. kolo, 5. kolo b6. kolo, 6. kolo b7. kolo, 7. kolo b, 8. kolo, 8. kolo b, 9. kolo, 9. kolo b.

Ve zkratce

i·         V proběhlém ročníku THT Extraligy měla Interchess své zastoupení ve dvou svých členech. Nguyen Thai Dai Van přispěl svým ziskem 8 bodů z deseti odehraných partií výraznou měrou k tomu, že nováček soutěže, tým ŠK města Lysá nad Labem B, splnil svůj cíl a zachoval si extraligovou příslušnost. K Vanovým nejvýraznějším výsledkům v lize patří určitě remíza černými s GM Vlastimilem Babulou, dlouholetým reprezentantem ČR a v posledním kole hlavně výhra nad GM Markem Vokáčem, kterou Van vybojoval pro tým přes to, že svůj osobní cíl – zisk normy GM – měl splněn už s předstihem. Soutěž Van odehrál s výkonem Elo 2681 bodů, což je jeden z nejlepších výsledků celé extralgy a jeho hodnotu umocňuje fakt, že Vanovi je teprve 14 let!

·         Dalším účastníkem THT Extraligy byl v uplynulé sezóně náš trenér GM Vladimír Talla, který nastupoval v barvách družstva Labortech Ostrava. Svým ziskem šesti bodů patřil k nejužitečnějším hráčům týmu a je škoda, že nemohl nastoupit v posledním kole proti BŠŠ v přímém souboji o bronzové medaile. Konečné páté místo Labortechu je přesto velice slušný výsledek.

·         Anna Styazhkina (RUS) poté, co se koncem března stala s přehledem přebornicí Petrohradu v kategorii žen, získala na Mistrovství Ruska dívek do 21 let cennou bronzovou medaili, když od stříbrné ji dělilo jen horší pomocné hodnocení. Anička si tak připisuje další dva kvalitní výsledky ve velice silné konkurenci.

·         WGM Kateřina Němcová, současná reprezentantka USA, kterou dlouhá léta šachově vedl náš trenér Sergej Berezjuk, získala na letošním Mistrovství USA pěkné čtvrté místo a s ním i zajímavou finanční odměnu a pravděpodobnou nominaci do reprezentačního týmu USA na podzimní olympiádu v Baku. Katce gratulujeme.

·         16. dubna se ve Frýdku-Místku hrálo o Frymíkův pohár, ze kterého má naše šachová škola dvě medaile. V kategorii dětí narozených v roce 2009 získal zlato Zdeněk Tauš a bronz si odnesl Viktor Váca. Medailistům gratulujeme. Mezi startujícími byli i Antonín Zemek, David Juračák, Vanesa Filipová a Petr Pszcolka.

·         Dva naši hráči bojující o zisk nejvyššího šachového titulu Mezinárodního velmistra budou koncem května bojovat o normy i o zlepšení Elo ratingu. Matyáš Marek nastoupí na uzavřeném turnaji GM Orlová 2016, který se hraje 21. - 29. května, Nguyen Thai Dai Van se zúčastní od 27. května do 5. června silně obsazeného turnaje Zalakaros Chess Festival v Maďarsku.

MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess

0067V kongresovém centru hotelu Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši proběhlo od 16. do 23. dubna Mistrovství SR chlapců a děvčat U08 až U20.

Za přítomnosti trenérů Interchess Vladimíra Tally, Sergeje Berezjuka, Miroslava Roháčka, Petra Palečka, Rudolfa Diviaka, Rastislava Diviaka, Tomáše Chabady a dalších získali naši borci zlato v deseti kategoriích ze čtrnácti vyhlášených a stejné bylo množství získaného zlata i v kategoriích dívčích. První místa obsadili Earle Dominic James v kategorii do 8 let, Miroslav Krupa do 10, Jakub Šošovička do 12, Filip Haring do 14 a Igor Lintner do 16 let, mezi dívkami Magdalena Filipiak do 8, Adriana Vozárová do 12, Anna Vrtiaková do 16 a 20 a Emma Poliaková do 18 let.

Druhá místa posbírali Marek Karas do 18 i 20 let, Viktor Haring do 16, Samir Sahidi do 14, Vladimír Bochnička do 12, Sebastián Lukáš Kostolanský do 10 a Emma Poliaková do 20 let, bronzové medaile brali Michaela Trojková do 16, Dominika Ferková do 14 a Karin Novomeská do 8 let. Více než polovinu rozdělených medailí si tak z Mistrovství SR odváží členové slovenské skupiny Interchess a pro naši šachovou školu je to ta nejlepší reklama.

Z hráčů, které na turnaj připravoval Sergej Berezjuk, získali zlato v kategoriích do 10 let Miroslav Krupa, do 12 let Jakub Šošovička, do 16 let Igor Lintner a v dívčích kategoriích do 16, 18 i 20 let dominovala Anička Vrtiaková. Tito čtyři hráči posbírali dohromady 6 prvních míst a 5 medailí (podle propozic bylo v dívčích kategoriích možné vyhrát maximálně 2 medaile a proto si v osmnáctkách zlato odvezla svěřenkyně Petra Palečka Emma Poliaková) a z celkem 36 partií prohráli jedinou. Největším překvapením bylo vítězství Igora Lintnera, protože v posledních letech v jeho kategorii dominovali FM Viktor Gažík a FM Jerguš Pecháč, kteří mají úspěchy i ze světových a Evropských mistrovství.

Všem členům Interchess zúčastněným na turnaji děkujeme za vzornou reprezentaci naší šachové školy a medailistům samozřejmě gratulujeme.

Celkové výsledky šampionátu, fotogalerie.

Další komentář k šampionátu si můžete přečíst na stránkách Klubu šachových nádejí - Interchess.sk, přinášíme i vyjádření některých trenérů naší slovenské skupiny - Petra Palečka, Rastislava Diviaka a Tomáše Chabady. Zajímavý pohled na projekt MŠŠ Interchess zaznamenal Rudolf Diviak.

Ohlasy na šampionát najdeme i v slovenském tisku: Slovensko má šachového, kráľa aj na Mauríciu, reportáž RTVS 2.

Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily

iO víkendu 23. – 24. dubna 2016 skončily dlouhodobé soutěže družstev mládeže – extraliga mládeže i 1. liga mládeže skupina východ. V obou soutěžích měla naše šachová škola výrazné zastoupení.

Třetí místo v konečné tabulce obsadilo v extralize družstvo ŠK Staré Město. Jeho třetí šachovnici hájil náš hráč Tomáš Filip, který pro tým získal 3 body ze 4 partií.

Na čtvrtém místě skončila Slavia Orlová A, kde na druhé šachovnici bojoval Ondřej Havelka. Ondra získal 6 bodů z 10 partií a notnou měrou přispěl k výbornému výsledku celého družstva.

Konečné výsledky – základní skupina, finálová skupina.

V 1. lize mládeže - skupina východ jsme měli své vlastní družstvo. Po nevydařeném začátku, kdy jsme kvůli termínové kolizi museli hrát v oslabené sestavě a po prvních třech kolech jsme byli dokonce poslední, náš tým v dalších fázích zabral a dokázal nakonec vybojovat čtvrté místo, když o bronz přišel jen díky horšímu pomocnému hodnocení a kdyby se do vítězného konce podařilo dotáhnou dobře rozehraný zápas s ŠK Kuřim "A", Interchess by skončila dokonce druhá.

Nejlepších výsledku dosáhli Dominik Očko, který získal 7,5 bodu z 11 partií, Týna Marková, která získala 7 bodů z 9 partií a Radek Opěla, který vyhrál všechny 4 partie, ke kterým nastoupil.

Konečné výsledky.

Děkujeme všem hráčům za výbornou reprezentaci Mezinárodní šachové školy Interchess. Věříme, že i v dalším ročníku budou naši hráči hrát významnou roli jak v extralize, tak i v 1. lize mládeže.

Nevýhodou mládežnických lig je, že hráči musí odehrát hodně zápasů nebo jednotlivých partií s výkonnostně slabšími soupeři, což přináší velké časové ztráty kvůli cestovaní a ligy často termínově kolidují s mnoha kvalitními turnaji. Proto v těchto soutěžích vůbec nenastupují naši nejlepší hráči Matyáš Marek a Van Nguyen i přes to, že měli zajímavé nabídky.

S nabídkami ostatně neměli problémy ani další naši hráči a tak mohli hrát v extralize již zmiňovaní Tomáš Filip a Ondra Havelka a v Orlové registrovaní a trenérsky vedení našimi trenéry Filip Neumann a Jakub Ochmyt, kteří úspěšně hráli za Orlovou A i B, Ladislav a Ludmila Kopcovi, kteří hrají za Ostravu nebo Anička a Zdeněk Lhotští, kteří byli na soupiskách vítěze extraligy PROMATu OAZA Praha "A" i prvoligového týmu OAZA "B", za které pravidelně a úspěšně nastupovali.

Poděkování obci Tichá

ticha znak

 

Interchess děkuje obci Tichá, která v roce 2016 finančně podporuje šachový rozvoj Matyáše Marka.

 

Mistrovství SR mládeže

logo msr2016V kongresovém centru hotelu Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši začíná v sobotu 16. dubna Mistrovství SR chlapců a děvčat U08 až U20.

Na šampionátu, který bude ukončen 23. 4., startuje množství našich hráčů slovenské skupiny Interchess, přítomni jsou i trenéři Vladimír Talla, Sergej Berezjuk, Miroslav Rohaček, Peter Paleček, Rudolf Diviak, Rastislav Diviak, Tomaš Chabada a další.

Šachistům ze slovenské Interchess přejeme mnoho povedených partií a co nejvíce umístění „na bedně“.

Web šampionátu, nasazení, výsledky, on-line.

Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje

kula2havelkaDominik Kula a Ondra Havelka měli v právě ukončeném ročníku krajského přeboru nemalou zásluhu na postupu týmu do druhé ligy. Naši hráči, kteří v Dobré hostovali, byli oporami družstva. Dominik si poradil s tlakem na první šachovnici, na které uhrál 6 bodů v deseti kolech, tahoun týmu Ondra posbíral dokonce 9 bodů z 11 a připsal si na Elo rating pěkných 130 bodů.

O úspěšnosti mise hráčů Interchess svědčí skutečnost, že vedení Sokola Dobrá projevilo zájem o pokračování spolupráce oddílu s naší šachovou školou i v druholigové sezóně.

Interchess je obecně otevřená spolupráci s dalšími oddíly jak v ČR, tak i v zahraničí a starty našich hráčů v dresech jiných týmů jsou běžnou praxí, stejně jako trenérské vedení hráčů cizích oddílů našimi trenéry ať už osobně nebo pomocí moderních komunikačních technologií, případně při organizaci soustředění atp.

Sokol Dobrá je jen jedním z týmu, se kterým spolupracujeme k plné spokojenosti obou stran a tak dalšímu rozvoji spolupráce nestojí nic v cestě.

Extraliga SR

szExtraligový ročník 2015/2016 je na Slovensku minulostí.

V závěrečném trojkole nastupoval tým ŠK Caissa Čadca v sestavě složené výlučně z hráčů Interchess a těm se téměř podařil malý sportovní zázrak v podobě záchrany ligové příslušnosti.

V pátek Čadčané porazili v poměru 5:3 silný tým Dunajova se čtyřmi GM hráči v sestavě v čele s polským reprezentantem Kamilem Mitonem (Elo 2625), kterého pěkným přímým útokem na krále porazil IM Tadeáš Kriebel. Ten podal nadstandardní výkon i v sobotu, kdy černými porazil GM Gábora Pappa (2593). Čadca proti favoritovi z Bratislavy, který bojoval o druhé místo, celý zápas vedla, ale závěr se jí příliš nevydařil a se Slovanem nakonec remizovala 4:4. O setrvání Čadce v nejvyšší soutěži tak rozhodovalo poslední kolo. S Modrou ale tým z Kysúc prohrál 3:5 a minimálně na rok se s ligou loučí.

Průběh posledních tří kol napověděl, že pokud by Čadca v této sestavě nastupovala pravidelně, pravděpodobně by sestupové starosti neměla. Na výsledcích týmu se ale projevila častá oslabení.

V posledních třech kolech bojoval o normu GM Sergej Berezjuk, který pro její zisk potřeboval uhrát 2,5 bodu, což splnil konečným výsledkem 7 bodů z 9 bez prohry a s Elo performance 2628. Zajímavostí je, že všechny 4 partie hrané bílými Sergej remizoval a všech 5 partií černými vyhrál. Je to další pěkný výkon hráče Interchess a pobídka pro mladé hráče. Sergejovi gratulujeme!

ŠK Strelec DNV v konečné tabulce obsadil 9. místo.

Přes sestup Čadce se s hráči Interchess ve slovenské extralize budeme setkávat i v příštím ročníku. Členové Interchess nastupují v barvách různých oddílů a mnoho jich bude nastupovat i v týmu ŠK Osuské, který do extraligy letos postupuje.

Konečné výsledky. Obrázky ze závěrečných kol v naší fotogalerii.

O víkendu končí tht Extraliga ČR

1446629784-previewTři závěrečná kola extraligového ročníku 2015/2016 proběhnou od 15. do 17. dubna. Tým ŠK města Lysá nad Labem B, ve kterém velmi úspěšně působí člen Interchess Nguyen Thai Dai Van páteční deváté kolo předehrál už v prosinci, v sobotním desátém kole se utká s favoritem soutěže 1. Novoborským ŠK a ligovou sezónu zakončí se Zikudou Turnov, Labortech Vladimíra Tally se postupně utká se Slavojem Poruba, TŽ Třinec a s BŠŠ Frýdek-Místek.

Našim hráčům i jejich týmům přejeme mnoho zdaru.

Stránky tht Extraligy.

Další články...

 1. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 2. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 3. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 4. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 5. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 6. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 7. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 8. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 9. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 10. Naši nejmladší nezahálejí!
 11. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 12. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 13. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 14. ECo-C Extraliga
 15. Krajský přebor
 16. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 17. Aeroflot Open 2016
 18. Interchess o posledním únorovém víkendu
 19. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 20. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 21. International Chess Open Graz 2016
 22. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 23. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 24. První únorový víkend ve znamení šachu
 25. Van a Matyáš bojují o IM
 26. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 27. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 28. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 29. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 30. Naši hráči v Krajském Přeboru
 31. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 32. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 33. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 34. Nominace našich talentů na sportovce roku
 35. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 36. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 37. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 38. 3. turnaj KP v rapid šachu
 39. Víkendové soutěže
 40. Open Praha 2016
 41. Interchess na přelomu roku
 42. I o Vánocích se hraje
 43. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 44. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 45. MČR v bleskovém šachu 2015
 46. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 47. Talent Cup 2015
 48. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 49. London Chess Classic 2015
 50. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 51. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 52. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 53. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 54. Šachista mimo šachovnici
 55. 2. turnaj KP v rapid šachu
 56. THT EXTRALIGA – listopad
 57. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 58. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 59. THT EXTRALIGA 2015/2016
 60. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 61. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 62. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 63. 1. turnaj KP v rapid šachu
 64. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 65. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 66. ME mládeže 2015 je za námi
 67. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 68. OPEN Tatry 2015
 69. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 70. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 71. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 72. MS juniorů do 20 let
 73. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 74. Členové Interchess na návštěvě ministra
 75. 6. Interchess Cup
 76. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 77. Open Havířov 2015
 78. Beskidy Cup
 79. MEU Kouty 2015
 80. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 81. Gens una sumus
 82. Olomouc Chess Summer 2015
 83. O putovní pohár města Jeseník
 84. Vienna Chess Open 2015
 85. FIDE OPEN Staré Město 2015
 86. Open Letní Praha 2015
 87. Senický letní šachový festival 2015
 88. Open Havířov 2015
 89. European Union Youth Chess Championship 2015
 90. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 91. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 92. LŠT Koník 2015
 93. MEU Mureck 2015
 94. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 95. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 96. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 97. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 98. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 99. European Youth Team Chess Championship 2015
 100. First Saturday GM July 2015
 101. Minsk Open 2015
 102. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 103. Štiavnický šachový festival 2015
 104. Přebor města Vsetína 2015
 105. Šachy prázdniny nemají
 106. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 107. LIPTOV 2015
 108. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 109. Šachový festival České Budějovice 2015
 110. Mistrovství Ruska 2015
 111. European School Championships 2015
 112. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 113. International Open Tournament Pula 2015
 114. MČR družstev mladších žáků 2015
 115. Interchess ve školkách
 116. GM Wesley So - GM David Navara
 117. Mitropacup 2015
 118. 9th International Open Tournament Pula 2015
 119. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 120. Píše se o nás
 121. World’s Youth Stars 2015
 122. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 123. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 124. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 125. Open Orlová 2015 – dohráno
 126. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 127. Open Čierne 2015
 128. Open Orlová 2015
 129. Mistrovské soutěže na Slovensku
 130. Krátké zprávy
 131. Mladé světové hvězdy
 132. Šachy mimo šachovnici
 133. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 134. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 135. Ostravský koník 2015
 136. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 137. 1. liga - napoprvé 4. místo
 138. O šachové království 2015
 139. O Frymíkův pohár
 140. Bohuslavice open 2015
 141. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 142. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 143. Poslední kolo 1. ligy
 144. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 145. 5. Interchess Cup
 146. Turnaje šachových nadějí 2015
 147. Samir Sahidi získal titul FM
 148. Ve zkratce
 149. Finále MČR škol
 150. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 151. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 152. Reykjavik Open
 153. Anička Lhotská v tisku
 154. O šachové království
 155. KP družstev mladších žáků
 156. Slovenská extraliga jde do finále
 157. Ohlédnutí za MČR 2015
 158. Reykjavik Open 2015
 159. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 160. Van na 1. šachovnici
 161. Grand prix mládeže 2014/2015
 162. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 163. Šachová Extraliga SK Commander
 164. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 165. International Chess Open Graz 2015
 166. Memoriál Tomáše Baštince
 167. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 168. Letný šachový tábor Koník 2015
 169. Senický jarný šachový festival 2015
 170. MČR mládeže 2015
 171. Ve zkratce
 172. 1. liga mládeže
 173. KP škol v šachu
 174. KP středních škol
 175. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 176. Open Mariánské Lázně 2015
 177. Šachová Extraliga SK Commander
 178. Pěkný vstup do nového roku
 179. Přebor Běloruska
 180. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 181. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 182. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 183. Memoriál Vladimíra Taranu
 184. I na přelomu roku se hraje
 185. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 186. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 187. MČR v bleskovém šachu 2014
 188. Talent Cup 2014
 189. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 190. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 191. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 192. Matyáš Marek v extralize dorostu
 193. 1. liga pokračuje dalším kolem
 194. Dvě domácí utkání 1. ligy
 195. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 196. OP středních škol v šachu 2014
 197. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 198. HD 14 Pražský přebor
 199. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 200. Ligové aktivity členů Interchess
 201. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 202. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 203. Souboj o titul mistra světa 2014
 204. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 205. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 206. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 207. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 208. Krajské soustředění mládeže
 209. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 210. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 211. European Youth Chess Championship 2014
 212. 1. liga dorostu
 213. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 214. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 215. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 216. Interchess na OPEN Tatry 2014
 217. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 218. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 219. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 220. Open Tatry 2014
 221. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 222. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 223. Šachové kurzy pro veřejnost
 224. Ve zkratce
 225. Open Havířov 2014
 226. Trenérské semináře léto 2014
 227. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 228. Letný šachový tábor Koník 2014
 229. Cracow International Chess Championships
 230. Chess Cup Frýdek-Místek
 231. Czech open Pardubice
 232. 41st Olympiad Tromsø 2014
 233. Robert Demko v Bezměrově třetí
 234. Táňa Bogatková získala titul WFM
 235. Letní aktivity hráčů Interchess
 236. Vítáme nového šachistu
 237. Karviná open 2014
 238. Prázdninové přání
 239. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 240. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 241. Mostecká věž 2014
 242. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 243. Suchy Bór FIDE open 2014
 244. Interchess v Polsku a na Slovensku
 245. Interchess v mateřské škole
 246. MČR družstev mladších žáků
 247. PULA OPEN 2014
 248. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 249. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 250. Nové šachové tituly členů Interchess
 251. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 252. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 253. Open Orlová 2014
 254. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 255. Mitropa Cup 2014
 256. Chess Cup 2014 - Orlová
 257. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 258. Chess Cup 2014
 259. Ohlédnutí za koníkem
 260. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 261. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 262. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 263. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 264. MSR mladších žáků v rapid šachu
 265. Ostravský koník 2014
 266. Martinik open 2014
 267. Turnaje šachových nadějí
 268. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 269. Mistrovství ČR školních týmů
 270. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 271. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 272. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 273. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 274. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 275. Vydařená příprava v Senici
 276. KP družstev mladších žáků 2014
 277. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 278. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 279. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 280. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 281. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 282. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 283. Aktuality leden 2014
 284. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 285. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 286. Interchess Cup 2014
 287. PF 2014
 288. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 289. Veselé Vánoce
 290. Vánoční kvíz
 291. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 292. Pohár hotelu Katowice 2013
 293. Mistrovství světa mládeže 2013
 294. Sněženky lepší machrů
 295. Dlouhodobé soutěže družstev
 296. 2. turnaj KP v rapid šachu
 297. Sněženky a machři 2013
 298. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 299. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 300. Polofinále MČR juniorů 2013
 301. Interchess aktuality
 302. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 303. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 304. Úspěšný říjen 2013
 305. Liberec FIDE open 2013
 306. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 307. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 308. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 309. Hukvaldské šachování 2013
 310. ME mládeže 2013 Černá Hora
 311. Novoborská šachová corrida 2013
 312. Interchess a Figurka
 313. Interchess v září 2013
 314. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 315. Interchess v nových prostorách
 316. MEU ve výsledcích
 317. Ohlédnutí za prázdninami
 318. Robert Demko členem Interchess
 319. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 320. Napsali o nás
 321. Open Jeseník
 322. Mezinárodní mistrovství Krakova
 323. FIDE open Staré Město
 324. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 325. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 326. Mistrovství Evropy žen 2013
 327. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 328. Naši šachisté ve zkratce
 329. Štiavnický šachový festival
 330. Se šachovou legendou na Slovensku
 331. Open Karviná 2013
 332. Česko-Slovenská extraliga žen
 333. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 334. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 335. Open Teplice 2013
 336. Mitropa cup 2013
 337. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 338. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 339. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 340. Mezinárodní soustředění
 341. Mistrovství České republiky mužů 2013
 342. FIDE open Orlová
 343. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 344. KP Orlová
 345. Přestupy
 346. Výsledky našich členů ve zkratce
 347. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 348. Ostravský koník 2013
 349. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 350. Letní šachový tábor
 351. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 352. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 353. Štiavnický šachový festival 2013
 354. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 355. Ostravský koník 2013
 356. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 357. Velikonoční šachy
 358. 2. Interchess cup je historií
 359. Matyáš Marek zlatý !
 360. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 361. 2. Interchess cup
 362. Malý diamant? Dávid Slivka!
 363. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 364. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 365. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 366. Krajské přebory rapidů
 367. Pozvánka na ples
 368. Rybnik Chess Classic 2013
 369. Open Nový Bor 2013
 370. Leden a únor 2013 ve zkratce
 371. 1. Interchess cup
 372. Open Praha 2013
 373. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 374. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 375. Talent Cup 2012
 376. Šachové aktuality
 377. Další fotky z Mariboru
 378. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 379. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 380. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 381. Hukvaldské šachování
 382. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 383. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 384. Šachový podzim ve zkratce
 385. Informace
 386. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 387. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 388. Soustředění říjen 2012
 389. Logo Interchess
 390. OPEN Tatry 2012
 391. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 392. MČR mládeže v rapidu 2012
 393. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 394. ME mládeže 2012 v Praze
 395. Soustředění srpen 2012
 396. Tréninky v červenci 2012
 397. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 398. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 399. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 400. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 401. Petrohrad 2012