Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017

a tym ichssb tym ichssV sobotu 18. února ve Frýdku≈Místku proběhl krajský přebor družstev mladších žáků. Interchess se prezentovala dvěma družstvy našich nejmladších nadějí.

Družstvo Interchess A ve složení Zdeněk Tauš, David Juračák, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, Vojtěch Veverka a Štěpán Morys bylo nasazeno jako deváté, jako patnácté nasazené bylo naše družstvo "B" v sestavě Adam Jurtík, Nikolas Očko, Marie Morysová, Ondřej Chromiák, Daniela Kožušníková a Jakub Záveský. Pro Ondru, Danielku a Kubu byl sobotní start vůbec prvním oficiálním turnajem v jejich začínající šachové kariéře.

Na turnaji startovalo celkem 16 družstev a hrálo se 7 kol tempem 15 min + 5 sekund na partii.

Průměrný věk našich hráčů byl neuvěřitelně nízký, přibližně 8 let a v prakticky stejné sestavě tak naše družstva mohou tuto soutěž hrát ještě další 4 roky!

Přesto se dětem turnaj vydařil, hráči projevili týmového ducha, příkladně bojovali a některé partie působily velice zralým dojmem. Pokud se něco nepovedlo, dá se to připočíst na vrub zbytečně rychlé hře, což je u takto mladých hráčů obecný, ale pochopitelný nešvar.

Náš tým Interchess A se nakonec umístil na parádním 5. místě. Nejvíce bodů, 5 ze 7 možných, družstvu přinesli David Juračák a Toník Zemek. Velmi pěkné 4 body uhrál na horké 1. šachovnici Zdenek Tauš, Vaneska Filipová, Vojta Veverka, Štěpán Morys přispěli ziskem kolem 50 % bodů.

Interchess B skončila podle svého nasazení do turnaje. Potěšitelné bylo především to, že žádný hráč nevyšel bodově naprázdno a všichni přispěli do bodové pokladničky týmu. Nejvíce se dařilo Nikolasi Očkovi se 3 body na 2. šachovnici.

Kapitánky družstev Táňa Bogatková a Klára Zemková děkuji všem účastníkům za velice slušnou prezentaci naší šachové školy.

Velké poděkování patří členům fanklubu Interchess za citelnou podporu.

Konečné výsledky.

International Chess Open Graz 2017

chessgraz-2017-logoV rakouském Štýrském Hradci probíhá od 20. do 26. února mezinárodní FIDE open. Jako již tradičně, i letos bude na tomto turnaji zastoupená i Interchess.

V turnaji „A“ nastoupí IM Nguyen Thai Dai Van a WFM Anna Vrtiaková (SVK), v turnaji „B“ k šachovnicím zasednou naši členové Nguyen Thai Dai Vinh a David Szotkowski. Sourozenecký triumvirát doplní v „C skupině“ turnaje Nguyen Thai Dang Vi.

Všem jmenovaným přejeme hodně šachového štěstí.

Web turnaje, nasazení a výsledky, on-line, chessbomb.

IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016

sportovec prahy 5 obr116. února 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení ankety "Sportovec roku Městské části Praha 5 pro rok 2016".

V nejsilněji obsazené kategorii juniorů byl vyhlášen vítězem patnáctiletý člen Interchess Frýdek≈Místek, mezinárodní mistr Thai Dai Van NGUYEN, který tak mimo dosažení šachového titulu IM a titulu Šachového svazu ČR "Talent roku 2016" obdržel další významné ocenění.

Interchess se připojuje ke gratulantům.

Web ŠSČR.

Memoriál Tomáše Baštince

000100020003Populární víkendový šachový festival Memoriál Tomáše Baštince se odehrál 10. a 11. února v Bezměrově.

Početná výprava hráčů Interchess zasáhla do bojů ve všech třech hraných turnajích – A FIDE, B FIDE i národního openu.

Ve FIDE turnaji A startovalo 6 hráčů Interchess. Nejlépe z nich se turnaj vydařil Klárce Zemkové . Celkové 10. místo a zlato v kategorii žen je velmi pěkným výsledkem. Slušného výsledku dosáhli i Dávid Slivka (Čadca) a David Szotkowski. Kluci si připsali i pěknou porci bodů na elo. Pro ostatní byl turnaj kvalitním tréninkem před blížícím se MČR mládeže 2017. Turnaj odhalil některé slabiny, na vyladění formy mají hráči ještě měsíc.

FIDE B turnaj si zahráli tři hráči Interchess. Dalibor Mikesch obsadil pěkné 12. místo, pro Lucku Fizerovou a Marka Fizera (oba BŠŠ) byl turnaj generálkou před mistrovstvím republiky. Lucka ziskem 3,5 bodu z 5 možných vybojovala stříbro v kategorii žen, osmiletý Marek uhrál v těžkém turnaji 2 body.

V národním  turnaji C nastoupili naši nejmladší. Výborný výsledek předvedl sedmiletý Zdeněk Tauš. Zdeněk získal 5 bodů ze 7 a celkové 6.místo. David Juračák, Toník Zemek, Adam Jurtík a Nikolas Očko předvedli na svůj věk pěkné šachy a rádi musíme konstatovat, že se ve hře stále zlepšují.

Osmiletá Vaneska Filipová obsadila 1. místo v kategorii žen !

Medailistům gratulujeme. Všem hráčům děkujeme za prezentaci Interchess.

Rodičům patří veliké poděkování za pomoc s dopravou.

Výsledkový servis, web pořadatele.

4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu

mkss4. turnaj krajského přeboru v rapid šachu se hrál v sobotu 4. února v Havířově. Protože se chřipková epidemie nevyhnula ani našim trenérům, museli naši hráči nastoupit bez trenérské podpory, pouze za doprovodu rodičů. Přesto srdnatě bojovali a také tentokrát uhráli několik pěkných výsledků.

V kategorii nejmladších hráčů do 8 let nás reprezentovali Zdeněk Tauš, Antonín Zemek a Nikolas Očko. Toník Zemek ziskem 4,5 bodu obsadil pěkné 3. místo, hned za ním na 4. místě skončil Zdeněk Tauš.

V kategorii do 10 let nastoupili naši osmiletí David Juračák a Vanesa Filipová a rozhodně se neztratili. David skončil na celkovém 10. místě a Vanesa byla mezi dívkami dokonce druhá.

I v kategorii do 14 let jsme měli medailistu, přestože v ní nastoupili jen dva naši hráči. Robert Demko bral stříbro za druhé místo, Dominik Očko skončil na pěkném 5. místě.

Všem účastníkům blahopřejeme k dobrému výkonu, medailistům gratulujeme a rodičům za podporu a dopravu děkujeme.

Výsledky U 8+10, U 14.

Mistrovství světa žen 2017

nastassia ziaziulkina proweb000110. února bude v íránském Teheránu zahájeno kontroverzní mistrovství světa žen.

Mezi 64 šachistkami, které v povinných hidžábech (!) nastoupí, bude figurovat i členka Interchess IM Nastassia Ziaziulkina (BLR), která se hned v prvním kole utká s jednou z velkých favoritek, exmistryní světa GM Annou Usheninou (UKR). Nastassji a jejímu osobnímu trenérovi, našemu externímu spolupracovníku GM Vjačeslavu Dydyškoví budeme nejen v prvním kole, ale v celém průběhu šampionátu přát hodně štěstí.

To se bude hodit i reprezentantce USA a bývalé dlouholeté svěřenkyni našeho trenéra Sergeje Berezjuka WGM Kateřině Němcové, která pod Sergejovým vedením získala stříbro na mistrovství světa a zlato na mistrovství Evropy do 18 let a několik titulů mistryně ČR žen, a byla mnohonásobnou reprezentantkou ČR na evropských i světových šampionátech mládeže a šachových olympiádách a která v prvním kole letošního mistrovství světa narazí na další z favoritek, legendární GM Piu Cramling (SWE), hráčku, jež opakovaně figurovala na prvním místě ženského FIDE ratingu. Obě soupeřky hráček spjatých s Interchess patří mezi nemnoho šachistek pyšnících se „mužským“ titulem GM.

Web šampionátu.

Extraliga 5. a 6. kolo

tht extraliga 1617 250x168Poslední lednový víkend proběhl ve znamení extraligových soubojů.

Labortech Ostrava našeho Vladimíra Tally získal výhru a remízu, když Vladimír v obou kolech remizoval a tým se tak dostal do horní poloviny tabulky na průběžné 5. místo.

Ještě o příčku výše figuruje ŠK Rapid Pardubice, za který nastupuje náš hráč Matyáš Marek. Tým se v dvoukole utkal s oběma družstvy z Lysé, zaznamenal 50% úspěšnost a půlbodem za jednu remízu pardubickým přispěl i Matyáš. Na třetí příčku tabulky ztrácí Východočeši jediný bod a boj o medaile bude ještě zajímavý.

Aby Nguyen Thai Dai Van svému týmu ŠK města Lysá nad Labem v extralize nechyběl, poslední kolo GM turnaje v Mariánských Lázních předehrál a v sobotu tak mohl nastoupit. Nebyl v záviděníhodné situaci, vždyť ve svých patnácti letech odehrál v lednu během 13 dní 15 partií, z toho jeho 9 soupeřů se pyšní titulem GM!

V sobotním kole nastoupil proti aktuálnímu mistru Ukrajiny GM Mykhaylovi Oleksiyenkovi (Elo 2638) na první šachovnici a přestože v této partii prohrál, družstvo těsně porazilo favorizovaný Jičín a udělalo velký krok v boji o záchranu. V neděli Van bez problému remizoval s hráčem z první světové padesátky GM Maximem Rodshteinem (Elo 2693).

Ze zmiňovaných 13 partií tak má Van pozitivní bilanci 8 bodů, což je bez pochyb velice pěkný výsledek.

tht Extraliga ČR

Mariánské Lázně 2017 - dohráno

van 2015Od 21. do 28. ledna se hrál v Mariánských Lázních další z podniků seriálu Czech Tour – Open Mariánské Lázně, v jehož rámci se uskutečnily i dva uzavřené GM turnaje. V jednom z nich bojoval o GM normu i náš člen IM Nguyen Thai Dai Van.

Start do turnaje Vanovi nevyšel a hodně se trápil. Po 4. kole měl na kontě jen 3 remízy a porážku s GM Eldarem Gasanovym v partii, kde Van odmítnul remízu a v dramatické partii nakonec podlehl.

Druhou polovinu turnaje naopak Van odehrál výborně, už neprohrál a ze třech partií odešel jako vítěz. Celkové 4. místo za 5,5 bodu je jistě pěkné, ale na další normu GM nestačilo. Malou náplastí Vanovi může být zisk 10 bodů na Elo.

Web Czech Tour, konečné výsledky.

16. ročník Letního šachového tábora Koník

Na přelomu dvou prázdninových měsíců proběhne v rekreačním zařízení GO Kľačno v regionu Horní Nitra na Slovensku tradiční letní tábor určený pro šachovou mládež do 15 let.

Pro děti se připravuje bohatý program. Proběhnou tréninky ve skupinách, analýzy, šachový turnaj, turnaj v bleskovém šachu, soutěž v řešení diagramů, soutěž družstev, ale i množství mimošachových aktivit.

Spolupořadatelem tábora je kromě KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské také MŠA Interchess, proto je zde možnost účasti i našich členů. Kapacita tábora je ovšem omezená a zájem bývá každoročně veliký, proto není radno s přihláškami otálet.

Bližší informace ohledně tábora získáte u svých trenérů, z propozic nebo táborového webu.

Přebor škol Moravskoslezského kraje

iV lednu proběhly krajské přebory škol a nemohly se obejít bez účasti hráčů Interchess.

V kategorii 6. - 9. tříd byl lídrem vítězného týmu 6. ZŠ FM na první šachovnici hrající Tomáš Filip, Robert Demko a Tomáš Veverka pomohli vybojovat stříbro pro GPB FM. Dalibor Mikesch bral s týmem 4. ZŠ FM nepopulární bramborovou medaili, těšit jej může, že týmu přinesl 5 bodů, nejvíc z celé sestavy.

V kategorii středních škol zvítězilo Gymnázium Petra Bezruče F-M s Dominikem Kulou na první a Ondrou Havelkou na čtvrté šachovnici, Vendy Bohanesová pomohla týmu SPŠOAJŠ F-M k stříbrné medaili.

Hráčům i jejich školám gratulujeme.

Výsledky 6. - 9. tříd ZŠ, výsledky středních škol.

1. liga mládeže – 6. a 7. kolo

sscrV sobotu 21. 1. 2017 se hrála další dvě kola 1. ligy mládeže družstev.

Do Vsetína, jsme vycestovali v oslabené sestavě Ondřej Havelka, Robert Demko, Dominik Očko, Kristýna Marková, Dalibor Mikesch a Radek Opěla.

V dopoledním 6. kole náš tým porazil výsledkem 4:2 družstvo Zlína, odpoledne se v 7. kole už tolik nevedlo a těsně jsme nestačili na domácí Vsetín výsledkem 2,5:3,5. Jediným naším dvoubodovým hráčem byl Dominik Očko.

V tabulce po jsme po 7 kolech na druhém místě s tříbodovou ztrátou na první příčku. V dubnu nás čeká závěrečné čtyřkolo, které rozhodne o postupujících.

1. liga ve výsledcích.

Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!

zezulkina championsČlenka Interchess IM Nastassia Ziaziulkina (BLR) nedala v Minsku svým soupeřkám šanci a bez porážky s pouhými dvěma remízami se stala s velkým náskokem Mistryní Běloruska 2017.

Nastassii a její dlouholetému trenéru V. Dydyškoví patří naše velká gratulace!

Konečné výsledky.

Talenti proti legendám nerozhodně

legendy talentiZajímavá šachová akce, kdy proti sobě v Praze nastoupili nestoři a naděje světového šachu, skončila plichtou.

Mladí šachisté, úzce spojení s naší šachovou školou, IM Tadeáš Kriebel a IM Nguyen Thai Dai Van se pokoušeli zdolat skutečné ikony šachu minulých let GM Vlastimila Horta a GM Roberta Hübnera.

Oba mladí hráči se zvučných jmen rozhodně nezalekli a v průběhu utkání byli nejedou ve výhodnějším postavení. Legendy ovšem dokázaly zúročit své bohaté zkušenosti a celkovou porážku nakonec nepřipustily.

Van ve čtyřech zápasech nepoznal hořkost porážky a čtyři remízy s tak ostřílenými soupeři budou patřit k ozdobám jeho dosavadních výsledků. Tadeáš s Hübnerem také dvakrát remizoval, s Hortem sice prohrál, ale dokázal mu porážku oplatit. Za zmínku stojí, že GM Hübner z důvodu zdravotní indispozice neodehrál poslední kolo a tak si Van zahrál s náhradníkem GM Eduardem Medunou.

Celkové výsledky.

EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO

tht extraliga 1617 250x168Další dvojkolo naší extraligy proběhne o víkendu 28. - 29. ledna.

Hráči Interchess budou ve svých týmech bojovat v rozdílných pozicích. Van Nguyen Thai Dai se svým družstvem ŠK města Lysá nad Labem bude svádět boj o záchranu s ŠK AD Jičín a s týmem Matyáše Marka ŠK Rapid Pardubice, bojujícím o medailové pozice. Pardubičtí v sobotním kole narazí ještě na dalšího kandidáta medailového umístění, tým Výstaviště Lysá nad Labem.

Vladímír Talla se s ostravským Labortechem pohybuje v klidném středu tabulky, ale následující dvojkolo, které sehrají s brněnskými týmy Lokomotivou a ŠK DURAS BVK by je mohlo v případě úspěchu vynést mezi přední týmy.

Všem přejeme úspěch.

tht Extraliga ČR

Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy

rostkdemkoČlenové Interchess Rostislav Berezjuk a Robert Demko podávali na podzim 2016 výborné výkony a podařilo se jim překonat hranici  ELO 1900.  

Tím splnili podmínky pro udělení 1. výkonnostní třídy v šachu, která jim také byla v lednu udělena. 

Oběma gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Další články...

 1. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 2. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 3. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 4. OPEN PRAHA 2017
 5. Belarus Women Championship 2017
 6. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 7. Šachový prosinec
 8. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 9. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 10. Talent roku 2016
 11. Talent Cup 2016
 12. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 13. MS seniorů 50+ a 65+
 14. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 15. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 16. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 17. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 18. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 19. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 20. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 21. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 22. First Saturday GM Nov 2016
 23. MM&S 2016
 24. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 25. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 26. FIDE World Cadets Championship 2016
 27. Hráči Interchess v druhé lize
 28. tht Extraliga startuje
 29. Matyáš Marek do extraligy!
 30. První liga družstev mládeže - skupina východ
 31. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 32. Novoborská šachová Corrida
 33. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 34. Krajský přebor MKŠS
 35. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 36. Open Tatry 2016
 37. Školení trenérů
 38. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 39. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 40. Interchess provádí nábor dětí
 41. Šachová Olympiáda 2016
 42. Open Havířov 2016
 43. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 44. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 45. Olomouc Chess Summer 2016
 46. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 47. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 48. FIDE Open Staré Město 2016
 49. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 50. Czech Open Pardubice 2016
 51. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 52. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 53. 7. Interchess Cup 2016
 54. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 55. V4 Youth camp Liptov 2016
 56. Mitropa Cup 2016
 57. Nabídka prázdninových akcí
 58. Šachové turnaje v Mostech
 59. Open Teplice 2016
 60. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 61. Ocenění našim členům
 62. Dětský pohár 2016
 63. Nový kandidát mistra
 64. Interchess dětský pohár 2016
 65. Orlová 2016
 66. European Individual Women's Chess Championship
 67. Hukvaldské šachování 2016
 68. Orlová & Zalakaros
 69. MČR hráčů do 8 let
 70. Ohlédnutí za koníkem
 71. Mistrovství České republiky do 8 let
 72. Ostravský koník 2016
 73. Ve zkratce
 74. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 75. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 76. Poděkování obci Tichá
 77. Mistrovství SR mládeže
 78. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 79. Extraliga SR
 80. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 81. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 82. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 83. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 84. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 85. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 86. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 87. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 88. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 89. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 90. Naši nejmladší nezahálejí!
 91. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 92. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 93. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 94. ECo-C Extraliga
 95. Krajský přebor
 96. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 97. Aeroflot Open 2016
 98. Interchess o posledním únorovém víkendu
 99. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 100. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 101. International Chess Open Graz 2016
 102. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 103. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 104. První únorový víkend ve znamení šachu
 105. Van a Matyáš bojují o IM
 106. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 107. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 108. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 109. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 110. Naši hráči v Krajském Přeboru
 111. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 112. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 113. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 114. Nominace našich talentů na sportovce roku
 115. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 116. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 117. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 118. 3. turnaj KP v rapid šachu
 119. Víkendové soutěže
 120. Open Praha 2016
 121. Interchess na přelomu roku
 122. I o Vánocích se hraje
 123. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 124. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 125. MČR v bleskovém šachu 2015
 126. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 127. Talent Cup 2015
 128. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 129. London Chess Classic 2015
 130. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 131. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 132. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 133. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 134. Šachista mimo šachovnici
 135. 2. turnaj KP v rapid šachu
 136. THT EXTRALIGA – listopad
 137. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 138. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 139. THT EXTRALIGA 2015/2016
 140. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 141. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 142. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 143. 1. turnaj KP v rapid šachu
 144. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 145. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 146. ME mládeže 2015 je za námi
 147. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 148. OPEN Tatry 2015
 149. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 150. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 151. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 152. MS juniorů do 20 let
 153. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 154. Členové Interchess na návštěvě ministra
 155. 6. Interchess Cup
 156. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 157. Open Havířov 2015
 158. Beskidy Cup
 159. MEU Kouty 2015
 160. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 161. Gens una sumus
 162. Olomouc Chess Summer 2015
 163. O putovní pohár města Jeseník
 164. Vienna Chess Open 2015
 165. FIDE OPEN Staré Město 2015
 166. Open Letní Praha 2015
 167. Senický letní šachový festival 2015
 168. Open Havířov 2015
 169. European Union Youth Chess Championship 2015
 170. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 171. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 172. LŠT Koník 2015
 173. MEU Mureck 2015
 174. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 175. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 176. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 177. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 178. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 179. European Youth Team Chess Championship 2015
 180. First Saturday GM July 2015
 181. Minsk Open 2015
 182. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 183. Štiavnický šachový festival 2015
 184. Přebor města Vsetína 2015
 185. Šachy prázdniny nemají
 186. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 187. LIPTOV 2015
 188. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 189. Šachový festival České Budějovice 2015
 190. Mistrovství Ruska 2015
 191. European School Championships 2015
 192. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 193. International Open Tournament Pula 2015
 194. MČR družstev mladších žáků 2015
 195. Interchess ve školkách
 196. GM Wesley So - GM David Navara
 197. Mitropacup 2015
 198. 9th International Open Tournament Pula 2015
 199. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 200. Píše se o nás
 201. World’s Youth Stars 2015
 202. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 203. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 204. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 205. Open Orlová 2015 – dohráno
 206. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 207. Open Čierne 2015
 208. Open Orlová 2015
 209. Mistrovské soutěže na Slovensku
 210. Krátké zprávy
 211. Mladé světové hvězdy
 212. Šachy mimo šachovnici
 213. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 214. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 215. Ostravský koník 2015
 216. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 217. 1. liga - napoprvé 4. místo
 218. O šachové království 2015
 219. O Frymíkův pohár
 220. Bohuslavice open 2015
 221. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 222. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 223. Poslední kolo 1. ligy
 224. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 225. 5. Interchess Cup
 226. Turnaje šachových nadějí 2015
 227. Samir Sahidi získal titul FM
 228. Ve zkratce
 229. Finále MČR škol
 230. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 231. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 232. Reykjavik Open
 233. Anička Lhotská v tisku
 234. O šachové království
 235. KP družstev mladších žáků
 236. Slovenská extraliga jde do finále
 237. Ohlédnutí za MČR 2015
 238. Reykjavik Open 2015
 239. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 240. Van na 1. šachovnici
 241. Grand prix mládeže 2014/2015
 242. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 243. Šachová Extraliga SK Commander
 244. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 245. International Chess Open Graz 2015
 246. Memoriál Tomáše Baštince
 247. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 248. Letný šachový tábor Koník 2015
 249. Senický jarný šachový festival 2015
 250. MČR mládeže 2015
 251. Ve zkratce
 252. 1. liga mládeže
 253. KP škol v šachu
 254. KP středních škol
 255. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 256. Open Mariánské Lázně 2015
 257. Šachová Extraliga SK Commander
 258. Pěkný vstup do nového roku
 259. Přebor Běloruska
 260. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 261. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 262. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 263. Memoriál Vladimíra Taranu
 264. I na přelomu roku se hraje
 265. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 266. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 267. MČR v bleskovém šachu 2014
 268. Talent Cup 2014
 269. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 270. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 271. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 272. Matyáš Marek v extralize dorostu
 273. 1. liga pokračuje dalším kolem
 274. Dvě domácí utkání 1. ligy
 275. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 276. OP středních škol v šachu 2014
 277. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 278. HD 14 Pražský přebor
 279. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 280. Ligové aktivity členů Interchess
 281. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 282. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 283. Souboj o titul mistra světa 2014
 284. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 285. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 286. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 287. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 288. Krajské soustředění mládeže
 289. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 290. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 291. European Youth Chess Championship 2014
 292. 1. liga dorostu
 293. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 294. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 295. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 296. Interchess na OPEN Tatry 2014
 297. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 298. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 299. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 300. Open Tatry 2014
 301. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 302. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 303. Šachové kurzy pro veřejnost
 304. Ve zkratce
 305. Open Havířov 2014
 306. Trenérské semináře léto 2014
 307. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 308. Letný šachový tábor Koník 2014
 309. Cracow International Chess Championships
 310. Chess Cup Frýdek-Místek
 311. Czech open Pardubice
 312. 41st Olympiad Tromsø 2014
 313. Robert Demko v Bezměrově třetí
 314. Táňa Bogatková získala titul WFM
 315. Letní aktivity hráčů Interchess
 316. Vítáme nového šachistu
 317. Karviná open 2014
 318. Prázdninové přání
 319. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 320. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 321. Mostecká věž 2014
 322. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 323. Suchy Bór FIDE open 2014
 324. Interchess v Polsku a na Slovensku
 325. Interchess v mateřské škole
 326. MČR družstev mladších žáků
 327. PULA OPEN 2014
 328. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 329. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 330. Nové šachové tituly členů Interchess
 331. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 332. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 333. Open Orlová 2014
 334. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 335. Mitropa Cup 2014
 336. Chess Cup 2014 - Orlová
 337. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 338. Chess Cup 2014
 339. Ohlédnutí za koníkem
 340. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 341. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 342. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 343. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 344. MSR mladších žáků v rapid šachu
 345. Ostravský koník 2014
 346. Martinik open 2014
 347. Turnaje šachových nadějí
 348. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 349. Mistrovství ČR školních týmů
 350. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 351. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 352. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 353. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 354. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 355. Vydařená příprava v Senici
 356. KP družstev mladších žáků 2014
 357. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 358. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 359. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 360. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 361. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 362. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 363. Aktuality leden 2014
 364. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 365. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 366. Interchess Cup 2014
 367. PF 2014
 368. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 369. Veselé Vánoce
 370. Vánoční kvíz
 371. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 372. Pohár hotelu Katowice 2013
 373. Mistrovství světa mládeže 2013
 374. Sněženky lepší machrů
 375. Dlouhodobé soutěže družstev
 376. 2. turnaj KP v rapid šachu
 377. Sněženky a machři 2013
 378. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 379. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 380. Polofinále MČR juniorů 2013
 381. Interchess aktuality
 382. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 383. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 384. Úspěšný říjen 2013
 385. Liberec FIDE open 2013
 386. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 387. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 388. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 389. Hukvaldské šachování 2013
 390. ME mládeže 2013 Černá Hora
 391. Novoborská šachová corrida 2013
 392. Interchess a Figurka
 393. Interchess v září 2013
 394. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 395. Interchess v nových prostorách
 396. MEU ve výsledcích
 397. Ohlédnutí za prázdninami
 398. Robert Demko členem Interchess
 399. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 400. Napsali o nás
 401. Open Jeseník
 402. Mezinárodní mistrovství Krakova
 403. FIDE open Staré Město
 404. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 405. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 406. Mistrovství Evropy žen 2013
 407. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 408. Naši šachisté ve zkratce
 409. Štiavnický šachový festival
 410. Se šachovou legendou na Slovensku
 411. Open Karviná 2013
 412. Česko-Slovenská extraliga žen
 413. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 414. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 415. Open Teplice 2013
 416. Mitropa cup 2013
 417. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 418. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 419. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 420. Mezinárodní soustředění
 421. Mistrovství České republiky mužů 2013
 422. FIDE open Orlová
 423. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 424. KP Orlová
 425. Přestupy
 426. Výsledky našich členů ve zkratce
 427. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 428. Ostravský koník 2013
 429. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 430. Letní šachový tábor
 431. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 432. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 433. Štiavnický šachový festival 2013
 434. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 435. Ostravský koník 2013
 436. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 437. Velikonoční šachy
 438. 2. Interchess cup je historií
 439. Matyáš Marek zlatý !
 440. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 441. 2. Interchess cup
 442. Malý diamant? Dávid Slivka!
 443. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 444. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 445. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 446. Krajské přebory rapidů
 447. Pozvánka na ples
 448. Rybnik Chess Classic 2013
 449. Open Nový Bor 2013
 450. Leden a únor 2013 ve zkratce
 451. 1. Interchess cup
 452. Open Praha 2013
 453. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 454. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 455. Talent Cup 2012
 456. Šachové aktuality
 457. Další fotky z Mariboru
 458. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 459. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 460. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 461. Hukvaldské šachování
 462. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 463. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 464. Šachový podzim ve zkratce
 465. Informace
 466. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 467. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 468. Soustředění říjen 2012
 469. Logo Interchess
 470. OPEN Tatry 2012
 471. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 472. MČR mládeže v rapidu 2012
 473. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 474. ME mládeže 2012 v Praze
 475. Soustředění srpen 2012
 476. Tréninky v červenci 2012
 477. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 478. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 479. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 480. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 481. Petrohrad 2012