V4 Youth camp Liptov 2016

v4-liptovV kongresovém centru hotelu Holiday Village probíhá za účasti hráčů české i slovenské skupiny Interchess pod vedením trenérů Táni Bogatkové a Sergeje Berezjuka od 21. do 26. června mezinárodní šachový festival mládeže. Zúčastnění hráči si změří síly nejen mezi sebou, ale i s šachisty z Šachové školy Borisa Spasského ze Sankt Peterburgu ve 3 turnajích – soutěži čtyřčlenných družstev, jednotlivců U15 a jednotlivců U11.

Součástí tábora je i doprovodný program: seminář trenérů, organizátorů a rodičů, živé šachy na náměstí Liptovského Mikuláše a návštěva do Aquaparku Tatralandia.

Za podporu děkujeme Moravskoslezskému kraji.ms kraj logo

Nasazení a výsledky turnajů, on-line, web tábora.

Mitropa Cup 2016

sscrLetošní ročník tradičního Mitropa Cupu probíhá od 19. do 27. června v Praze a za "B tým" České republiky, který nastoupí v roli černého koně turnaje, nastoupí i dva naši hráči, teprve čtrnáctiletý Nguyen Thai Dai Van a šestnáctiletý Matyáš Marek.

Klukům přejeme mnoho šťastných tahů při reprezentaci republiky v konkurenci týmů z deseti evropských států.

Nasazení a výsledky, web turnaje, on-line.

Nabídka prázdninových akcí

iKonec školního roku se blíží, brzy tady budou dětmi tolik očekávané prázdniny, ale to neznamená, že prázdniny budou mít i šachy. Naopak, volné dny dávají možnost hráčům intenzivně potrénovat před blížícími se vrcholy sezóny – srpnovým ME v Praze, zářijovým MS mládeže v Rusku a říjnovým MS do 12 let v Gruzii a zúčastnit se i akcí, na které ve školním roce není prostor. MŠŠ Interchess proto přichází s nabídkou prázdninových aktivit. Najdete ji na našem webu v sekci "Plánované akce" a nyní přinášíme i přehlednou tabulku s termíny tréninků a turnajů i s případným trenérským zajištěním. Propozice k turnajům naleznete v sekci "Ke stažení".

V případě zájmu kontaktujte naše trenéry, podrobnosti účasti domluvíme individuálně.

7. Interchess Cup 2016

7.icup V termínu 13. – 20. července 2016 uspořádá Mezinárodní šachová škola Interchess s podporou Moravskoslezského kraje v Národním domě ve Frýdku – Místku šachový festival 7. Interchess Cup 2016.

A turnaj bude uzavřeným turnajem o normy IM, WGM a WIM.

Průběžná startovní listina.

B turnaj proběhne jako uzavřený turnaj pro děti s průměrným ratingem kolem 1800 převážně ročníků 2003-2005 bez zápočtu na FIDE rating.

7. Interchess cup 2016 je koncipován jako přípravný turnaj pro Mistrovství Evropy mládeže 2016, které proběhne letos v srpnu v Praze za hojné účasti hráčů Interchess.ms kraj logo

Šachové turnaje v Mostech

mosty vezŠachový oddíl TJ Sokol Mosty uspořádal dva zdařilé turnaje. Pro školní děti z České republiky, Polska a Slovenska to byl ve středu 8. června 12. ročník turnaje Mostecká věžička, kde vavříny sbírali i hráči naší Interchess. Kompletně naše šachová škola obsadila stupně vítězů v kategorii 6. a 7. tříd, když zlato si odvezl David Szotkowski, 2. místo Dominik Očko a 3. byl Dávid Slivka (Čadca). Vítězem kategorie 8. a 9. tříd se stal další hráč Interchess Jakub Ochmyt.

V sobotu 11. června potom v Mostech proběhl patnáctý ročník turnaje Mostecká věž, který byl zároveň závěrečným podnikem letošního ročníku GRAND PRIX ČR v rapid šachu.

V turnaji startovalo 105 šachistů z České republiky, Polska a Slovenska a mezi nimi byli samozřejmě i hráči naší šachové školy: Sergej Berezjuk, Dominik Očko, David Szotkowski, Kristýna Marková, Vendula Bohanesová, Dávid Slivka (Čadca) a Miroslav Marek.

Nejvíce cen z našich hráčů posbíral Dávid Slivka, který uhrál 5 bodů z devíti a odvezl si za ně vítězství v kategorii do 15 let, cenu za nejlepšího hráče s Elo do 1600 a 5. místo do 20 let. Pěkného výsledku dosáhl i Dominik Očko, bronzový mezi patnáctiletými.

Naše poděkování patří pořadatelům povedeného turnaje s pěkným cenovým fondem.

Celkové výsledky, web pořadatele, fotky z turnaje.

Open Teplice 2016

tepliceopen2016V terminu 11. - 19. června probíhá v Teplicích již 11. ročník tradičního šachového turnaje Open Teplice 2016. Na startovní listině je letos 16 velmistrů, včetně legend Alexandra Beljavskeho, Olega Romanisina nebo WGM Lenky Ptáčníkové, dlouholeté svěřenkyně Sergeje Berezjuka, která dnes reprezentuje Island.

Celkem na turnaji hraje více než 200 hráčů z 31 zemí celého světa, což tento turnaj kvalitou řadí na druhé místo za Czech Openem.

Všech dosavadních deseti ročníků se zúčastnil náš trenér GM Vladimír Talla; prvních dvou jako hráč, další řídil jako hlavni rozhodčí a tuto roli bude zastávat i letos.
Turnajem prošli odchovanci Interchess mezinárodní mistři Tadeáš Kriebel, Matyáš Marek, Van Thai Dai Nguyen i mnozií další svěřenci našich trenérů.
Stránky pořadatele, nasazení a výsledky, on-line.

Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku

szO tom, že spolupráce MŠŠ Interchess se slovenskými kluby nese ovoce, se mohli přesvědčit účastníci Mistrovství Slovenska mládeže v rapid šachu, které proběhlo v Ružomberku o víkendu 4. – 6. června. Hrálo se v kategoriích družstev mladších a starších žáků a jednotlivců do 8, 10, 12, 14, 16 a 20 let a sehrán byl i doprovodný open.

V naprosté většině kategorií se na čelních příčkách tabulky umísťovali hráči z klubů, které intenzívně spolupracují s naší šachovou školou, v některých kategoriích dokonce obsadili celou „bednu“. Jmenovitý výčet všech úspěchů šachistů vedených našimi trenéry a jejich slovenskými kolegy by byl svým rozsahem nad možnosti tohoto článku, a tak vyzvedněme alespoň úspěchy hráčů a hráček týmu KŠN Bratislava, kteří pod vedením FM Miroslava Roháčka získali celkem 8 medailí a šampionát jasně ovládli.

Mistrovství znovu prokázalo správnost filosofie Interchess o spolupráci naší šachové školy napříč kluby i šachovými federacemi ku prospěchu šachových talentů.

Kompletní výsledkový servis, web KŠN.

Ocenění našim členům

sergej na webPotřetí v řadě byl trenér naší MŠŠ Interchess Frýdek-Místek mezinárodní mistr Sergej Berezjuk nominován Mezinárodní šachovou federací FIDE na zisk titulu "Trenér roku".

FIDE na tento titul každoročně nominuje kolem třiceti nejlepších trenérů z celého světa a Sergej byl nominován jako jediný trenér z České republiky.

Kandidatura na tento titul je oceněním trenérovy dlouholeté koncepční práce s mladými šachovými talenty.

FIDE při nominaci na toto ocenění sleduje mnoho faktorů, mimo jiné trenérskou praxi, vzdělání kandidáta a jeho trenérské výsledky. O těch z poslední doby vypovídá i fakt, že na nejbližším, 87. Kongresu FIDE, který proběhne v září letošního roku v Baku by měl být udělen našim členům Nguyen Thai Dai Vanovi a Matyáši Markovi zasloužený titul „Mezinárodní mistr“a titul „Mezinárodní mistryně“ Magdaléně Miturové, další dlouholeté svěřenkyni našeho trenéra Sergeje Berezjuka.

Sergeji k zasloužené nominaci jménem naší šachové školy a celé skupiny Interchess gratulujeme.

Trenér roku na stránkách FIDE.

Dětský pohár 2016

0001V sobotu 4. června proběhl ve frýdeckomísteckém Národním domě turnaj pro nejmenší děti se zájmem o královskou hru. Zúčastnilo se jej 24 kluků a holek ze škol a školek z Frýdku – Místku, Trojanovic, Frýdlantu, Nošovic, Bašky, Návsí a Janovic.

Děti sehrály každé celkem 5 partii a při hře na ně byl radostný pohled. Na hráčích byla vidět soustředěnost, serióznost, chuť a zaujetí pro hru a nechyběly ani zajímavé šachové okamžiky. Diváci si tak mohli vychutnat plnohodnotnou atmosféru šachových turnajů, přestože pro mnohé hráče se jednalo o vůbec první turnaj v životě.

Všichni účastníci byli nakonec za předvedenou hru odměněni a domů si odnesli památku na povedený šachovy turnaj ve formě medailí, účastnických listů nebo věcných cen.

Přestože body nebyly na tomto turnaji tím nejdůležitějším, hrálo se o ně a tak byly vyhlášeny výsledky ve třech kategoriích: Kategorie Mateřské školky, kategorie Základní školy a.kategorie hráčů Mezinárodní šachové školy Interchess.

V kategorii těch nejmenších dětí ze školek se na 1. místě umístil Davídek Smolík, druhá skončila Danielka Kožušníková a třetí Barborka Šenkeříková.

V kategorii základních škol získal zlato Václav Stráník, stříbro Adam Jurtík a bronz Daniel Doležil.

Kategorii Interchess vyhrál David Juračák před Vanesou Filipovou a Viktorem Vácou.

Všem dětem děkujeme za povedeny turnaj a gratulujeme za předvedené výkony a věříme, že je šachy budou bavit i nadále a my se s nimi budeme nad šachovnicemi vídat i do budoucna.

Celkové výsledky.

Fotogalerie.

Nový kandidát mistra

0008Člen Interchess Ondřej Havelka odehrál v květnu 2016 dva výborné turnaje, polepšil si v žebříčku a na aktuální listině ratingu FIDE má jeho Elo hodnotu 2111.

Tím splnil podmínky pro udělení kvalifikační třídy "kandidáta mistra sportu" v šachu.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Interchess dětský pohár 2016

logo-3V sobotu 4.června 2016 proběhne v Národním domě ve Frýdku – Místku turnaj Interchess dětský pohár 2016, který je organizován pro děti mateřských školek a prvních tříd základních škol. Turnaje se zúčastní registrované i neregistrované děti, především pod vedením trenérů Interchess. Zahájení je v sobotu v 9 hodin v klubovně Interchess v 1. patře Národního domu ve Frýdku-Místku.

Nasazení a výsledky.

Orlová 2016

sk slavia orlovV termínu 21. - 29. května 2016 proběhl v Orlové již 13. ročních tradičního šachového festivalu (velmistrovský uzavřený turnaj, open, rapid, turnaj v bleskovém šachu) a jako každý rok se jej zúčastnila skupina hráčů z Interchess.

V uzavřeném velmistrovském turnaji hráli Matyáš Marek a Vladimír Talla. Matyášovi se turnaj příliš nevydařil a ziskem 3,5 bodu z 9 partií skončil v desítičlenném startovním poli na osmém místě. Vladimír Talla získal 5 bodů a skončil na čtvrtém místě. Výborný výsledek dosáhl a normu mezinárodního mistra ziskem 5,5 bodu splnil Jakub Szotkowski, starší bratr našeho Davida Szotkowského.

Výsledky GM turnaje.

V Open turnaji nastoupilo 6 svěřenců Interchess.

Nejlepšího výsledku dosáhl s 5,5 body z 9 partií Ondřej Havelka. Ondra prohrál v prvním kole s outsiderem a pak to celý turnaj doháněl, což se mu nakonec povedlo. Na své cestě porazil i mistra FIDE Václava Pacla nebo Víta Kostku, který skončil celkově třetí.

Výborného výsledku dosáhl David Szotkowski, který také začal turnaj prohrou, pak ale zabojoval a získal rovněž 5,5 bodu a připsal si přes 100 bodů na FIDE Elo. David na sebe v posledních kolech strhával pozornost především díky výborné přípravě v zahájení, se kterou měli jeho soupeři velké problémy.

5 bodů a zisk 60 bodů na FIDE Elo si připsal Filip Neumann, kterému se podařilo po boji remizovat se zkušeným polským mezinárodním mistrem Mirkem Jaworskim.

4,5 bodu z 8 partií získal Robert Demko. Na svém ratingu trochu ztrácí, protože porážel hráče bez FIDE Ela a prohrával s elisty. Robert měl ještě velké rezervy.

Dominik Očko ukázal střídavou formu a získal 4 body. Na FIDE Elo ale ztrácí.

Týna Marková získala 3,5 bodu z 8 partií a obsadila v krajském přeboru žen 2. místo.

Výsledky openu.

Rapidu ani bleskového turnaje se svěřenci Interchess nezúčastnili.

Organizátorům patří naše poděkování za uspořádání vydařeného šachového festivalu v pěkném prostředí.

European Individual Women's Chess Championship

ecu logoIM Nastassia Ziaziulkina a WIM Anna Styazhkina reprezentují Mezinárodní šachovou školu Interchess na Mistrovství Evropy žen, které probíhá od 27. května do 7. června v rumunském letovisku Mamai.

Dívky můžeme sledovat podle nasazení a výsledků nebo on-line. Web šampionátu.

Hukvaldské šachování 2016

hukvaldyhotelV sobotu 21. května proběhl v pěkných prostorách hotelu Hukvaldy další ročník Hukvaldského šachování. Naši hráči startovali v kategoriích do 9 a do 13 let.

Mezi třináctiletými se nejlépe vedlo Ondrovi Soukupovi, který obsadil pěkné 6. místo. V této kategorii startovali i Dalibor Mikesch a Honza Micza.

Kategorii do 9 let si zahrálo hned 6 borců v barvách Interchess a všem se turnaj povedl.

O pořadí rozhodovalo až poslední kolo a v něm konečné třetí místo vybojoval teprve šestiletý Zdeněk Tauš. Šestý skončil Viki Váca, třináctý David Juračák, který v posledním kole narazil právě na Vikiho. Pěkné 3 body uhrál Šimon Stejskal, nováček Adam Jurtík si na svém premiérovém turnaji připisuje hned dva uhrané body. Pěkné páté místo získala Vanesa Filipová a nebýt prohry v posledním kole s pozdějším vítězem turnaje, mohl být její úspěch ještě výraznější. Nicméně mezi dívkami v této věkové kategorii Vaneska dominovala a suverénně vyhrála.

Všem hráčům patří naše poděkování za reprezentaci Interchess a gratulace za dobře sehraný turnaj, organizátorům patří poděkování za pěkný turnaj.

Kompletní výsledky.

Orlová & Zalakaros

mv2Od 21. května se v nedaleké Orlové hraje další ročník tamějšího tradičního openu, na kterém bude mít opět zastoupení i naše šachová škola. V rámci turnaje proběhne i uzavřený GM turnaj, mezi jehož účastníky bude patřit i náš hráč Matyáš Marek, který se na něm bude pokoušet o uhrání velmistrovské normy.

Průběh turnajů sledujte na stránkách pořadatele, v nasazení a výsledcích i on-line. Program turnaje GM.

V maďarském lázeňském letovisku Zalakaros se bude o velmistrovskou normu pokoušet od 27. května do 4. června další člen Interchess, Van Nguyen Thai Dai. Vanovu snahu můžete sledovat zde nebo on-line.

Našim hráčům na obou turnajích přejeme hodně štěstí při plnění svých šachových cílů.

Další články...

 1. MČR hráčů do 8 let
 2. Ohlédnutí za koníkem
 3. Mistrovství České republiky do 8 let
 4. Ostravský koník 2016
 5. Ve zkratce
 6. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 7. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 8. Poděkování obci Tichá
 9. Mistrovství SR mládeže
 10. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 11. Extraliga SR
 12. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 13. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 14. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 15. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 16. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 17. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 18. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 19. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 20. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 21. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 22. Naši nejmladší nezahálejí!
 23. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 24. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 25. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 26. ECo-C Extraliga
 27. Krajský přebor
 28. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 29. Aeroflot Open 2016
 30. Interchess o posledním únorovém víkendu
 31. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 32. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 33. International Chess Open Graz 2016
 34. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 35. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 36. První únorový víkend ve znamení šachu
 37. Van a Matyáš bojují o IM
 38. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 39. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 40. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 41. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 42. Naši hráči v Krajském Přeboru
 43. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 44. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 45. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 46. Nominace našich talentů na sportovce roku
 47. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 48. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 49. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 50. 3. turnaj KP v rapid šachu
 51. Víkendové soutěže
 52. Open Praha 2016
 53. Interchess na přelomu roku
 54. I o Vánocích se hraje
 55. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 56. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 57. MČR v bleskovém šachu 2015
 58. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 59. Talent Cup 2015
 60. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 61. London Chess Classic 2015
 62. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 63. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 64. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 65. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 66. Šachista mimo šachovnici
 67. 2. turnaj KP v rapid šachu
 68. THT EXTRALIGA – listopad
 69. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 70. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 71. THT EXTRALIGA 2015/2016
 72. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 73. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 74. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 75. 1. turnaj KP v rapid šachu
 76. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 77. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 78. ME mládeže 2015 je za námi
 79. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 80. OPEN Tatry 2015
 81. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 82. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 83. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 84. MS juniorů do 20 let
 85. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 86. Členové Interchess na návštěvě ministra
 87. 6. Interchess Cup
 88. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 89. Open Havířov 2015
 90. Beskidy Cup
 91. MEU Kouty 2015
 92. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 93. Gens una sumus
 94. Olomouc Chess Summer 2015
 95. O putovní pohár města Jeseník
 96. Vienna Chess Open 2015
 97. FIDE OPEN Staré Město 2015
 98. Open Letní Praha 2015
 99. Senický letní šachový festival 2015
 100. Open Havířov 2015
 101. European Union Youth Chess Championship 2015
 102. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 103. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 104. LŠT Koník 2015
 105. MEU Mureck 2015
 106. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 107. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 108. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 109. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 110. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 111. European Youth Team Chess Championship 2015
 112. First Saturday GM July 2015
 113. Minsk Open 2015
 114. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 115. Štiavnický šachový festival 2015
 116. Přebor města Vsetína 2015
 117. Šachy prázdniny nemají
 118. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 119. LIPTOV 2015
 120. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 121. Šachový festival České Budějovice 2015
 122. Mistrovství Ruska 2015
 123. European School Championships 2015
 124. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 125. International Open Tournament Pula 2015
 126. MČR družstev mladších žáků 2015
 127. Interchess ve školkách
 128. GM Wesley So - GM David Navara
 129. Mitropacup 2015
 130. 9th International Open Tournament Pula 2015
 131. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 132. Píše se o nás
 133. World’s Youth Stars 2015
 134. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 135. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 136. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 137. Open Orlová 2015 – dohráno
 138. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 139. Open Čierne 2015
 140. Open Orlová 2015
 141. Mistrovské soutěže na Slovensku
 142. Krátké zprávy
 143. Mladé světové hvězdy
 144. Šachy mimo šachovnici
 145. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 146. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 147. Ostravský koník 2015
 148. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 149. 1. liga - napoprvé 4. místo
 150. O šachové království 2015
 151. O Frymíkův pohár
 152. Bohuslavice open 2015
 153. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 154. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 155. Poslední kolo 1. ligy
 156. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 157. 5. Interchess Cup
 158. Turnaje šachových nadějí 2015
 159. Samir Sahidi získal titul FM
 160. Ve zkratce
 161. Finále MČR škol
 162. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 163. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 164. Reykjavik Open
 165. Anička Lhotská v tisku
 166. O šachové království
 167. KP družstev mladších žáků
 168. Slovenská extraliga jde do finále
 169. Ohlédnutí za MČR 2015
 170. Reykjavik Open 2015
 171. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 172. Van na 1. šachovnici
 173. Grand prix mládeže 2014/2015
 174. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 175. Šachová Extraliga SK Commander
 176. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 177. International Chess Open Graz 2015
 178. Memoriál Tomáše Baštince
 179. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 180. Letný šachový tábor Koník 2015
 181. Senický jarný šachový festival 2015
 182. MČR mládeže 2015
 183. Ve zkratce
 184. 1. liga mládeže
 185. KP škol v šachu
 186. KP středních škol
 187. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 188. Open Mariánské Lázně 2015
 189. Šachová Extraliga SK Commander
 190. Pěkný vstup do nového roku
 191. Přebor Běloruska
 192. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 193. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 194. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 195. Memoriál Vladimíra Taranu
 196. I na přelomu roku se hraje
 197. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 198. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 199. MČR v bleskovém šachu 2014
 200. Talent Cup 2014
 201. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 202. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 203. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 204. Matyáš Marek v extralize dorostu
 205. 1. liga pokračuje dalším kolem
 206. Dvě domácí utkání 1. ligy
 207. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 208. OP středních škol v šachu 2014
 209. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 210. HD 14 Pražský přebor
 211. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 212. Ligové aktivity členů Interchess
 213. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 214. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 215. Souboj o titul mistra světa 2014
 216. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 217. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 218. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 219. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 220. Krajské soustředění mládeže
 221. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 222. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 223. European Youth Chess Championship 2014
 224. 1. liga dorostu
 225. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 226. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 227. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 228. Interchess na OPEN Tatry 2014
 229. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 230. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 231. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 232. Open Tatry 2014
 233. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 234. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 235. Šachové kurzy pro veřejnost
 236. Ve zkratce
 237. Open Havířov 2014
 238. Trenérské semináře léto 2014
 239. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 240. Letný šachový tábor Koník 2014
 241. Cracow International Chess Championships
 242. Chess Cup Frýdek-Místek
 243. Czech open Pardubice
 244. 41st Olympiad Tromsø 2014
 245. Robert Demko v Bezměrově třetí
 246. Táňa Bogatková získala titul WFM
 247. Letní aktivity hráčů Interchess
 248. Vítáme nového šachistu
 249. Karviná open 2014
 250. Prázdninové přání
 251. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 252. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 253. Mostecká věž 2014
 254. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 255. Suchy Bór FIDE open 2014
 256. Interchess v Polsku a na Slovensku
 257. Interchess v mateřské škole
 258. MČR družstev mladších žáků
 259. PULA OPEN 2014
 260. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 261. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 262. Nové šachové tituly členů Interchess
 263. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 264. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 265. Open Orlová 2014
 266. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 267. Mitropa Cup 2014
 268. Chess Cup 2014 - Orlová
 269. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 270. Chess Cup 2014
 271. Ohlédnutí za koníkem
 272. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 273. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 274. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 275. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 276. MSR mladších žáků v rapid šachu
 277. Ostravský koník 2014
 278. Martinik open 2014
 279. Turnaje šachových nadějí
 280. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 281. Mistrovství ČR školních týmů
 282. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 283. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 284. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 285. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 286. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 287. Vydařená příprava v Senici
 288. KP družstev mladších žáků 2014
 289. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 290. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 291. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 292. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 293. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 294. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 295. Aktuality leden 2014
 296. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 297. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 298. Interchess Cup 2014
 299. PF 2014
 300. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 301. Veselé Vánoce
 302. Vánoční kvíz
 303. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 304. Pohár hotelu Katowice 2013
 305. Mistrovství světa mládeže 2013
 306. Sněženky lepší machrů
 307. Dlouhodobé soutěže družstev
 308. 2. turnaj KP v rapid šachu
 309. Sněženky a machři 2013
 310. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 311. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 312. Polofinále MČR juniorů 2013
 313. Interchess aktuality
 314. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 315. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 316. Úspěšný říjen 2013
 317. Liberec FIDE open 2013
 318. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 319. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 320. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 321. Hukvaldské šachování 2013
 322. ME mládeže 2013 Černá Hora
 323. Novoborská šachová corrida 2013
 324. Interchess a Figurka
 325. Interchess v září 2013
 326. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 327. Interchess v nových prostorách
 328. MEU ve výsledcích
 329. Ohlédnutí za prázdninami
 330. Robert Demko členem Interchess
 331. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 332. Napsali o nás
 333. Open Jeseník
 334. Mezinárodní mistrovství Krakova
 335. FIDE open Staré Město
 336. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 337. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 338. Mistrovství Evropy žen 2013
 339. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 340. Naši šachisté ve zkratce
 341. Štiavnický šachový festival
 342. Se šachovou legendou na Slovensku
 343. Open Karviná 2013
 344. Česko-Slovenská extraliga žen
 345. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 346. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 347. Open Teplice 2013
 348. Mitropa cup 2013
 349. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 350. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 351. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 352. Mezinárodní soustředění
 353. Mistrovství České republiky mužů 2013
 354. FIDE open Orlová
 355. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 356. KP Orlová
 357. Přestupy
 358. Výsledky našich členů ve zkratce
 359. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 360. Ostravský koník 2013
 361. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 362. Letní šachový tábor
 363. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 364. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 365. Štiavnický šachový festival 2013
 366. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 367. Ostravský koník 2013
 368. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 369. Velikonoční šachy
 370. 2. Interchess cup je historií
 371. Matyáš Marek zlatý !
 372. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 373. 2. Interchess cup
 374. Malý diamant? Dávid Slivka!
 375. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 376. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 377. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 378. Krajské přebory rapidů
 379. Pozvánka na ples
 380. Rybnik Chess Classic 2013
 381. Open Nový Bor 2013
 382. Leden a únor 2013 ve zkratce
 383. 1. Interchess cup
 384. Open Praha 2013
 385. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 386. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 387. Talent Cup 2012
 388. Šachové aktuality
 389. Další fotky z Mariboru
 390. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 391. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 392. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 393. Hukvaldské šachování
 394. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 395. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 396. Šachový podzim ve zkratce
 397. Informace
 398. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 399. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 400. Soustředění říjen 2012
 401. Logo Interchess
 402. OPEN Tatry 2012
 403. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 404. MČR mládeže v rapidu 2012
 405. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 406. ME mládeže 2012 v Praze
 407. Soustředění srpen 2012
 408. Tréninky v červenci 2012
 409. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 410. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 411. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 412. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 413. Petrohrad 2012