Ostravský koník 2018

konik2018Populární a tradičně perfektně zorganizovaný jarní šachový festival Ostravský koník se letos odehrál v termínu 28. 4. - 6. 5. tradičně v Domě kultury města Ostravy. Ve všech hlavních turnajích byla zastoupena i naše šachová akademie.

V rámci festivalu se hrálo Mistrovství České republiky mužů, do kterého zasáhl i náš Ondra Havelka, který nastoupil jako 57. nasazený hráč a po velmi pěkném výkonu a zisku 4,5 bodů skončil ve skupině, která bodově dělila 25. – 38. místo. Ondra hrál nekompromisní šachy, o čemž svědčí pouhá jedna remíza v devíti kolech. Z jeho devíti soupeřů bylo osm držitelů některého z titulů GM, IM, FM, přesto Ondra obstál a připisuje si 117 bodů na své Elo!

V Open A turnaji nastoupili Štěpán Hrbek, David Szotkowski a Zuzana Gřesová. Všichni tři se dokázali umístit v konečné tabulce lépe, než napovídalo jejich nasazení ve startovní listině.

V Openu B hrál Marek Fizer a přidává ke svému Elu pěkných 75 bodů.

 V céčku o celkové vítězství bojoval Radek Opěla, nakonec uhrál pěkné 4. místo a odnesl si nejen finanční cenu, ale také 58 bodů na svůj Elo rating. Finanční odměnu za perfektní 8. místo a zisk 64 bodů na Elo si odnáší Lucka Fizerová, mezi úspěšné hráče turnaje můžeme počítat i Michala Gřese, Davida Juračáka a Toníka Zemka, kteří si rovněž zlepšují o desítky bodů svá Ela.

V posledních letech s Interchess těsně spolupracuje a využívá náš trenérský, metodický a organizační servis pražský oddíl Šachy Štěpán. Pod vedením našich trenérů v C openu startující hráčka tohoto klubu Karolina Marková odváží z Ostravy neuvěřitelných 165 bodů na Elo. Jen vinou zbytečné porážky z 9. kola Karolína nezískala ještě větší porci Elo bodů a finanční cenu. Další šachista tohoto oddílu Jáchym Hrbek, nasazený 68. v C turnaji, dělil 16. – 28. místo a odvezl si 151 bodů na své Elo.

Trenérský a organizační doprovod zajistili našim hráčům trenéři GM Vladimír Talla, IM Sergej Berezjuk a WFM Táňa Bogatková.

Všem úspěšným hráčům naší akademie patří gratulace, celé výpravě pak poděkování za reprezentaci Interchess, rodičům a doprovodu hráčů za podporu a pomoc.

Výsledkový servis, web festivalu.

MSR 2018 dětí a mládeže D20, D18, D16

sz21. až 27. dubna 2018 zorganizovala Liptovská šachová škola v Kongresovém centru Holiday Village Tatralandia Mistrovství Slovenské republiky dětí a mládeže.

Průběh a výsledky z pohledu slovenské skupiny Interchess přináší komentář našich slovenských partnerů Rudolfa Diviaka a Petra Palečka.

Stránky šampionátu, výsledkový servis.

Komentář Rudolfa Diviaka a Petra Palečka

Hukvaldské šachování 2018

hukV krásném prostředí hotelu Hukvaldy pod zříceninou nejrozsáhlejšího moravského hradu se v sobotu 12. května odehrál populární turnaj Hukvaldské šachování.

Šachová akademie Interchess byla reprezentována Vanesou Filipovou a Davidem Juračákem. Oba nastoupili v kategorii do 11 let a oba si odnášejí zlaté medaile. David za vítězství mezi chlapci, Vanesa byla nejlepší z dívek.

Oběma vítězům patří naše gratulace!

Výsledkový servis.

Přebory základních škol

veverka vojtechtaus zdenek 01 2017ocko nikolas 2017V rozdílných termínech byla rozehrána základní kola školních soutěží. Přeborníky svých škol se stali se stoprocentním bodovým ziskem Vojtěch Veverka na 2. ZŠ Frýdek-Místek – 1. stupeň, Zdeněk Tauš na přeboru škol povodí Morávky – rovněž 1. stupeň a Nikolas Očko ze ZŠ v Návsí. Klukům k úspěchu gratulujeme.

Výsledky – 2. ZŠ, povodí Morávky.

Mistrovství České republiky do 8 let

kounkov daniela 2017jurtik pavel28. a 29. dubna se ve Vyškově skonalo MČR dětí do 8 let.

Barvy Interchess na tomto šampionátu hájili Pavel Jurtík a Daniela Kožušníková. Pro Pavla to byl první ostrý turnaj v jeho životě.

Pavlík chodí teprve do školky a šachy hraje velice krátkou dobu. Proto je jeho zisk dvou bodů za dvě vítězství velice příjemným překvapením! Pavel zvládl svůj první turnaj parádně a věříme, že pro něj bude impulsem pro poctivou práci v trénincích i do dalších turnajových klání.

Danielka ve svých 8 letech už několik turnajů odehrála.. Ve Vyškově získala celkem 5 bodů a obsadila 13. místo v závěrečné tabulce. Vzhledem ke konkurenci 40 hráček republikové špičky této věkové kategorie se jedná o velmi pěkný výsledek.

Oběma hráčům děkujeme za reprezentaci Interchess a skvělý přístup ke hře a blahopřejeme k uhraným bodům.

Výsledkový servis. Fotoalbum.

Extraliga mládeže 2018

0001Finále letošního ročníku mládežnické extraligy proběhlo ve Vlachovicích u Nového Města na Moravě ve dnech 20. - 22. dubna 2018. Naše družstvo pod vedením Táni Bogatkové nastoupilo v sestavě Ondřej Havelka, David Szotkowski, Štěpán Hrbek, Dominik Očko, Zuzana Gřesová a Robert Demko.

Do sezóny náš tým vstupoval s cílem umístit se do čtvrtého místa v základní skupině a postoupit tak do finále mistrovství. Postupový cíl hráči nejen naplnili, ale v průběhu sezóny si potvrdili, že se směle mohou měřit s kterýmkoliv týmem republikové špičky a tak si laťku navýšili a do finále nastupovali s ambicí boje o medaile.

Ta sice nakonec „necinkla“, ale chyběl nám k ní opravdu kousíček. Soutěž byla velice vyrovnaná a prvních 6 týmů dělily jen nepatrné bodové rozdíly.

Nakonec na náš tým zbylo čtvrté místo, které je, přes jeho nepopularitu, pro nás, jakožto pro nováčka soutěže, velmi dobrým výsledkem a oceněním poctivé práce všech členů našeho týmu a vedení naší šachové akademie.

Hráčům patří gratulace a poděkování za reprezentaci Interchess.

Výsledkový servis. Fotoalbum.

Finále Extraligy dorostu

sscrO letošním titulu Mistra ČR družstev mládeže se rozhoduje ve dnech 20. – 22. 4. ve Vlachovicích u Nového Města na Moravě.

Tým Interchess pod trenérským vedením Táni Bogatkové nastupuje v sestavě Ondra Havelka, David Szotkowski, Štěpán Hrbek, Dominik Očko, Zuzka Gřesová a Robert Demko s cílem zisku medaile.

Družstvu přejeme mnoho úspěchů.

Výsledkový servis, databáze ŠSČR, on-line 1, on-line 2.

Bratři Nguyenové na Spring Festivalu v Budapešti

vanOd 18. do 26. dubna se v Budapešti hraje známý Budapest Spring Festival.

Jako 18. nasazený hráč nastoupil do silně obsazeného A turnaje náš Nguyen Thai Dai Van, jeho bratr Vinh hraje turnaj B a nejmladší Vi startuje v céčku.

Výsledkový servis, on-line.

Mistrovství Slovenska dětí a mládeže

szV termínu 21. - 27. 4. probíhají v Kongresovém centru Holiday Village Tatralandia šachové bitvy o titul mistra SR v kategoriích U08 až U20.

Vladimír Talla a Sergej Berezjuk a jejich slovenští kolegové Miroslav Rohaček, Rudolf Diviak, Rastislav Diviak a Peter Paleček vedou své svěřence ze slovenské skupiny Interchess.

Sledovat možno zde.

Mistrovství Ruska dětí a mládeže

0001Od 20. do 28. 4. probíhá v ruském Loo finálový turnaj ruského šampionátu, ve kterém nastupuje i naše členka Anna Krupnova v kategorii do 13 let.

Anna patří k favoritkám své kategorie, nastupuje jako 2. nasazená, ale prosadit se v silné konkurenci bude nesmírně těžké.

Web Ruské šachové federace, výsledkový servis.

Nguyen Thai Dai Van oficiálně mezinárodním velmistrem !

vanV běloruském Minsku zasedala 7. a 8. dubna prezidentská rada FIDE.

Mimo jiné rozhodla o udělení titulu mezinárodního velmistra našemu členu Nguyen Thai Dai Vanovi, který se teprve v roce 2016 stal mezinárodním mistrem a po pouhých necelých dvou letech dosáhl šachového titulu nejvyššího. Van se tak oficiálně stává nejmladším mezinárodním velmistrem v historii českého i československého šachu.

Pro Vana se jedná o ocenění jeho dlouholetého úsilí a patří mu po právu, stejně jako jeho trenérovi IM Sergeji Berezjukovi, naše srdečná gratulace!

Totéž zasedání bohužel rozhodlo i o neudělení titulu WIM naší Natálii Kaňákové. Komise pro udělení titulu požaduje uhrání ještě další normy. Věříme, že je otázkou krátkého času, kdy Natálie poslední normu uhraje a titul ženské mezinárodní mistryně získá.

Zpráva FIDE.

Krajský přebor mládeže v rapid šachu - GP 2017/2018

00117. dubna 2018 se v Dolním Benešově odehrál poslední turnaj Krajského přeboru mládeže v rapid šachu.

Do Benešova tentokrát vycestovalo reprezentovat naši akademii pouze šest hráčů.

V kategorii HD 10 to byl Toník Zemek, Nikolas Očko a Adam Jurtík. David Juračák se rozhodl zahrát si o kategorii výš – HD 12. V kategorii HD 18 bojovali Ondra Havelka a Dominik Očko.

Domů jsme si z Benešova odvezli dva zlaté poháry, dvě zlaté medaile, jednou medaili bronzovou a tradiční krasný šachový dort, který pro účastníky nachystali srdeční organizátoři.

Stoprocentní zisk 7 ze 7 bodů uhrál Ondra Havelka a suverénně zvítězil v kategorii nejstarších hráčů HD 18.

Desítky vyhrál Toník Zemek a v téže kategorii vybojoval pěkné páté místo Nikolas Očko.

V celkovém hodnoceni celého ročníku KP skončil na třetím místě Tonda Zemek a zajistil si tak postup na MČR v rapidu.

Úspěšným hráčům gratulujeme a všem děkujeme za reprezentaci Interchess.

Výsledky, fotografie z Benešova.

Extraliga 2017 / 2018

sscrExtraligová sezóna ročníku 2017 / 2018 se o víkendu 6. - 8. dubna 2018 stala minulostí. V uplynulém ročníku zasedali k extraligovým šachovnicím dva členové Interchess.

IM Nguyen Thai Dai Van na první šachovnici týmu ŠK města Lysá nad Labem podával výborné výkony, uhrál 5 z 8 bodů a jeho turnajový výkon činil neuvěřitelných 2668 bodů!

V posledním kole Van remizoval s 19. hráčem světového žebříčku GM Radoslawem Wojtaszkem, který se může pyšnit ratingem 2746. Vanovy skvělé výsledky ale k záchraně týmu nakonec nevedly a ŠK města Lysá nad Labem z nejvyšší soutěže sestupuje.

Labortech Ostrava s GM Vladimírem Tallou v boji o medaile neuspělo. V 9. a 10. kole tým prohrál a zbyla na něj nepopulární bramborová medaile. Čtvrté místo je ale nesporně velmi pěkný výsledek. Vladimír pro tým vybojoval 6 bodů z 9 a ani jednou neodcházel od šachovnice poražen.

Extraligu nakonec vyhrál favorizovaný 1. Novoborský ŠK v sestavě s IM Tadeášem Krieblem trénovaným dlouhodobě GM Vladimírem Tallou, druhou příčku obsadilo Výstaviště Lysá nad Labem s GM Janem Krejčím a GM Tomášem Oralem, dlouhodobě trénovanými IM Sergejem Berezjukem, stejně jako FM Jiří Kočiščák v Labortechu Ostrava.

Úspěšným gratulujeme.

Extraliga ve výsledcích, extraligový web, komentář na nss.cz.

European Individual Chess Championship 2018

vanV gruzinském Batumi se odehrál letošní evropský šampionát jednotlivců.

Reprezentant České republiky a naší šachové akademie IM Nguyen Thai Dai Van předvedl fantastický výkon, když z 11 možných uhrál 7 bodů. Přitom 9 z 11 Vanových soupeřů mělo Elo vyšší než 2600 a Van s nimi uhrál 5 bodů! O kvalitě tohoto výsledku nejlépe vypovídá fakt, že z českých hráčů na turnaji pouze David Navara uhrál víc, a to o pouhého půl bodu!

Vanův turnajový výkon činil 2655 bodů a Van tak překročil další GM normu, v celém turnaji jen jednou prohrál, připsal si 4 výhry a na Elo přidává 22 bodů.

Věříme, že po tak skvělém výsledku se Van objeví i v reprezentaci ČR dospělých na zářijové šachové olympiádě, která se hraje rovněž v Batumi.

Vanovi i je ho trenéru Sergeji Berezjukovi gratulujeme!

Web šampionátu, výsledkový servis.

Turnaj přátelství Olomouc

juracak david 2017Ve dnech 30. 3. - 1. 4. se v prostorách UP Olomouc hrál šachový Turnaj přátelství. Zahrál si na něm i náš David Juračák, který v „B“ turnaji uhrál díky slabší druhé polovině turnaje 4 body, které stačily na 27. místo. Pro Davida byl turnaj zdrojem cenných zkušeností.

Výsledky.

Další články...

 1. TŠN a Pobeskydí open
 2. Karlrsruhe Grenke Chess Open 2018
 3. European Individual Women Chess Championship 2018 Slovakia
 4. Extraliga spěje k závěru
 5. Smutná zpráva
 6. Mistrovství České republiky mládeže 2018
 7. European Individual Chess Championship 2018
 8. MČR 2018 Kouty nad Desnou
 9. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků
 10. Šachový únor
 11. Od Moskvy po Londýn
 12. Ohlédnutí za rokem 2017
 13. 2. liga – skupina F
 14. Extraliga 7. a 8. kolo
 15. Extraliga 2017/2018
 16. Trenérské úspěchy Vjačeslava Dydyška
 17. Zimní olympiáda dětí a mládeže 2018
 18. Moscow Open 2018
 19. Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018
 20. 17. ročník Letného šachového tábora Koník
 21. Open Mariánské Lázně 2018
 22. Postup do finálové skupiny extraligy!
 23. Krajské přebory škol
 24. 3.turnaj série Grand Prix KP v rapid šachu mládeže
 25. Extraliga družstev
 26. Open Praha 2018
 27. Hráči Interchess v ČT
 28. Natálie a Van juniorskými mistry v bleskovém šachu
 29. Rilton Cup Stockholm
 30. Talent roku počtvrté v řadě ve znamení Interchess
 31. Motivační ceny šachového svazu
 32. Soustředění v Ústí nad Labem
 33. 2. liga
 34. Natálie Kaňáková druhá do 18 let na ME v rapidu
 35. TALENT CUP 2017
 36. Ve zkratce
 37. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním velmistrem!
 38. Natálie Kaňáková úspěšná na mistrovství světa!
 39. Extraliga mládeže
 40. Extraliga 2017/2018
 41. Anna Krupnova ve finále Mistrovství Ruska 2018
 42. Další WIM norma pro Natálku Kaňákovou
 43. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu
 44. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže 2017
 45. VII. Międzynarodowy turniej szachowy - Wodzisław Śląski
 46. Budapest First Saturday
 47. Mistrovství ČR D18/D20 a Polofinále Mistrovství ČR H18/H20
 48. FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017
 49. Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 50. Open Tatry - Tatranská Lomnica 2017
 51. European Team Chess Championship 2017
 52. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 53. Krajský přebor mládeže v rapid šachu Grand-Prix 2017-2018 - 1. kolo - Krnov
 54. Začala ligová sezóna
 55. OPEN Tatry 2017
 56. Extraliga dorostu
 57. KP mládeže v praktickém šachu
 58. Mitropa Cup 2017
 59. World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017
 60. World Cadets Chess Championship 2017
 61. Ohlédnutí za letními prázdninami
 62. Mistrovský titul pro Interchess hned na startu sezóny!
 63. MČR mládeže v rapid šachu 2017
 64. Naši hráči úspěšní na Open Havířov 2017
 65. European Youth Chess Championship 2017
 66. Open Havířov 2017
 67. Další prázdninové aktivity hráčů Interchess
 68. Van Nguyen Thai Dai vítězí v Budapešti!
 69. Ohlédnutí za letošním šachovým táborem Koník
 70. CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
 71. Příměstský šachový tábor - Ostrava 2017
 72. Štiavnický šachový festival 2017
 73. Letní aktivity členů Interchess
 74. Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!
 75. Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou
 76. Nabídka letních prázdninových akcí
 77. International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017
 78. Teplice Open
 79. FIDE World Team Championships
 80. Dětský pohár 2017
 81. Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu
 82. European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships
 83. Hukvaldské šachování 2017
 84. OPEN Orlová 2017
 85. Mistrovství ČR dětí do 8 let
 86. Ostravský koník z pohledu Interchess
 87. Záhoracký šachový festival
 88. Ostravský koník 2017
 89. Interchess míří do extraligy!
 90. Mistrovství SR mládeže
 91. Šachové velikonoce Interchess
 92. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 93. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 94. GRENKE Chess Open 2017
 95. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 96. O Frymíkův pohár
 97. Open Petřvald 2017
 98. Finále extraligy hostí Brno
 99. Budapest Spring Festival 2017
 100. Finále krajského přeboru v rapidu
 101. 2017 U.S. Championship
 102. Mistrovství ČR mládeže 2017
 103. Budapest Spring Festival 2017
 104. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 105. Chess Open Graz 2017
 106. Senický jarní šachový festival
 107. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 108. International Chess Open Graz 2017
 109. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 110. Memoriál Tomáše Baštince
 111. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 112. Mistrovství světa žen 2017
 113. Extraliga 5. a 6. kolo
 114. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 115. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 116. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 117. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 118. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 119. Talenti proti legendám nerozhodně
 120. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 121. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 122. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 123. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 124. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 125. OPEN PRAHA 2017
 126. Belarus Women Championship 2017
 127. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 128. Šachový prosinec
 129. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 130. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 131. Talent roku 2016
 132. Talent Cup 2016
 133. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 134. MS seniorů 50+ a 65+
 135. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 136. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 137. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 138. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 139. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 140. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 141. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 142. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 143. First Saturday GM Nov 2016
 144. MM&S 2016
 145. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 146. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 147. FIDE World Cadets Championship 2016
 148. Hráči Interchess v druhé lize
 149. tht Extraliga startuje
 150. Matyáš Marek do extraligy!
 151. První liga družstev mládeže - skupina východ
 152. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 153. Novoborská šachová Corrida
 154. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 155. Krajský přebor MKŠS
 156. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 157. Open Tatry 2016
 158. Školení trenérů
 159. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 160. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 161. Interchess provádí nábor dětí
 162. Šachová Olympiáda 2016
 163. Open Havířov 2016
 164. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 165. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 166. Olomouc Chess Summer 2016
 167. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 168. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 169. FIDE Open Staré Město 2016
 170. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 171. Czech Open Pardubice 2016
 172. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 173. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 174. 7. Interchess Cup 2016
 175. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 176. V4 Youth camp Liptov 2016
 177. Mitropa Cup 2016
 178. Nabídka prázdninových akcí
 179. Šachové turnaje v Mostech
 180. Open Teplice 2016
 181. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 182. Ocenění našim členům
 183. Dětský pohár 2016
 184. Nový kandidát mistra
 185. Interchess dětský pohár 2016
 186. Orlová 2016
 187. European Individual Women's Chess Championship
 188. Hukvaldské šachování 2016
 189. Orlová & Zalakaros
 190. MČR hráčů do 8 let
 191. Ohlédnutí za koníkem
 192. Mistrovství České republiky do 8 let
 193. Ostravský koník 2016
 194. Ve zkratce
 195. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 196. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 197. Poděkování obci Tichá
 198. Mistrovství SR mládeže
 199. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 200. Extraliga SR
 201. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 202. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 203. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 204. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 205. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 206. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 207. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 208. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 209. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 210. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 211. Naši nejmladší nezahálejí!
 212. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 213. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 214. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 215. ECo-C Extraliga
 216. Krajský přebor
 217. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 218. Aeroflot Open 2016
 219. Interchess o posledním únorovém víkendu
 220. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 221. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 222. International Chess Open Graz 2016
 223. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 224. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 225. První únorový víkend ve znamení šachu
 226. Van a Matyáš bojují o IM
 227. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 228. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 229. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 230. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 231. Naši hráči v Krajském Přeboru
 232. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 233. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 234. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 235. Nominace našich talentů na sportovce roku
 236. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 237. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 238. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 239. 3. turnaj KP v rapid šachu
 240. Víkendové soutěže
 241. Open Praha 2016
 242. Interchess na přelomu roku
 243. I o Vánocích se hraje
 244. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 245. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 246. MČR v bleskovém šachu 2015
 247. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 248. Talent Cup 2015
 249. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 250. London Chess Classic 2015
 251. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 252. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 253. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 254. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 255. Šachista mimo šachovnici
 256. 2. turnaj KP v rapid šachu
 257. THT EXTRALIGA – listopad
 258. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 259. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 260. THT EXTRALIGA 2015/2016
 261. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 262. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 263. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 264. 1. turnaj KP v rapid šachu
 265. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 266. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 267. ME mládeže 2015 je za námi
 268. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 269. OPEN Tatry 2015
 270. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 271. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 272. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 273. MS juniorů do 20 let
 274. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 275. Členové Interchess na návštěvě ministra
 276. 6. Interchess Cup
 277. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 278. Open Havířov 2015
 279. Beskidy Cup
 280. MEU Kouty 2015
 281. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 282. Gens una sumus
 283. Olomouc Chess Summer 2015
 284. O putovní pohár města Jeseník
 285. Vienna Chess Open 2015
 286. FIDE OPEN Staré Město 2015
 287. Open Letní Praha 2015
 288. Senický letní šachový festival 2015
 289. Open Havířov 2015
 290. European Union Youth Chess Championship 2015
 291. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 292. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 293. LŠT Koník 2015
 294. MEU Mureck 2015
 295. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 296. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 297. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 298. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 299. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 300. European Youth Team Chess Championship 2015
 301. First Saturday GM July 2015
 302. Minsk Open 2015
 303. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 304. Štiavnický šachový festival 2015
 305. Přebor města Vsetína 2015
 306. Šachy prázdniny nemají
 307. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 308. LIPTOV 2015
 309. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 310. Šachový festival České Budějovice 2015
 311. Mistrovství Ruska 2015
 312. European School Championships 2015
 313. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 314. International Open Tournament Pula 2015
 315. MČR družstev mladších žáků 2015
 316. Interchess ve školkách
 317. GM Wesley So - GM David Navara
 318. Mitropacup 2015
 319. 9th International Open Tournament Pula 2015
 320. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 321. Píše se o nás
 322. World’s Youth Stars 2015
 323. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 324. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 325. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 326. Open Orlová 2015 – dohráno
 327. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 328. Open Čierne 2015
 329. Open Orlová 2015
 330. Mistrovské soutěže na Slovensku
 331. Krátké zprávy
 332. Mladé světové hvězdy
 333. Šachy mimo šachovnici
 334. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 335. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 336. Ostravský koník 2015
 337. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 338. 1. liga - napoprvé 4. místo
 339. O šachové království 2015
 340. O Frymíkův pohár
 341. Bohuslavice open 2015
 342. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 343. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 344. Poslední kolo 1. ligy
 345. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 346. 5. Interchess Cup
 347. Turnaje šachových nadějí 2015
 348. Samir Sahidi získal titul FM
 349. Ve zkratce
 350. Finále MČR škol
 351. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 352. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 353. Reykjavik Open
 354. Anička Lhotská v tisku
 355. O šachové království
 356. KP družstev mladších žáků
 357. Slovenská extraliga jde do finále
 358. Ohlédnutí za MČR 2015
 359. Reykjavik Open 2015
 360. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 361. Van na 1. šachovnici
 362. Grand prix mládeže 2014/2015
 363. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 364. Šachová Extraliga SK Commander
 365. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 366. International Chess Open Graz 2015
 367. Memoriál Tomáše Baštince
 368. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 369. Letný šachový tábor Koník 2015
 370. Senický jarný šachový festival 2015
 371. MČR mládeže 2015
 372. Ve zkratce
 373. 1. liga mládeže
 374. KP škol v šachu
 375. KP středních škol
 376. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 377. Open Mariánské Lázně 2015
 378. Šachová Extraliga SK Commander
 379. Pěkný vstup do nového roku
 380. Přebor Běloruska
 381. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 382. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 383. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 384. Memoriál Vladimíra Taranu
 385. I na přelomu roku se hraje
 386. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 387. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 388. MČR v bleskovém šachu 2014
 389. Talent Cup 2014
 390. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 391. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 392. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 393. Matyáš Marek v extralize dorostu
 394. 1. liga pokračuje dalším kolem
 395. Dvě domácí utkání 1. ligy
 396. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 397. OP středních škol v šachu 2014
 398. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 399. HD 14 Pražský přebor
 400. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 401. Ligové aktivity členů Interchess
 402. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 403. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 404. Souboj o titul mistra světa 2014
 405. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 406. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 407. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 408. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 409. Krajské soustředění mládeže
 410. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 411. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 412. European Youth Chess Championship 2014
 413. 1. liga dorostu
 414. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 415. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 416. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 417. Interchess na OPEN Tatry 2014
 418. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 419. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 420. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 421. Open Tatry 2014
 422. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 423. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 424. Šachové kurzy pro veřejnost
 425. Ve zkratce
 426. Open Havířov 2014
 427. Trenérské semináře léto 2014
 428. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 429. Letný šachový tábor Koník 2014
 430. Cracow International Chess Championships
 431. Chess Cup Frýdek-Místek
 432. Czech open Pardubice
 433. 41st Olympiad Tromsø 2014
 434. Robert Demko v Bezměrově třetí
 435. Táňa Bogatková získala titul WFM
 436. Letní aktivity hráčů Interchess
 437. Vítáme nového šachistu
 438. Karviná open 2014
 439. Prázdninové přání
 440. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 441. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 442. Mostecká věž 2014
 443. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 444. Suchy Bór FIDE open 2014
 445. Interchess v Polsku a na Slovensku
 446. Interchess v mateřské škole
 447. MČR družstev mladších žáků
 448. PULA OPEN 2014
 449. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 450. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 451. Nové šachové tituly členů Interchess
 452. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 453. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 454. Open Orlová 2014
 455. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 456. Mitropa Cup 2014
 457. Chess Cup 2014 - Orlová
 458. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 459. Chess Cup 2014
 460. Ohlédnutí za koníkem
 461. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 462. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 463. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 464. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 465. MSR mladších žáků v rapid šachu
 466. Ostravský koník 2014
 467. Martinik open 2014
 468. Turnaje šachových nadějí
 469. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 470. Mistrovství ČR školních týmů
 471. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 472. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 473. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 474. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 475. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 476. Vydařená příprava v Senici
 477. KP družstev mladších žáků 2014
 478. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 479. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 480. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 481. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 482. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 483. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 484. Aktuality leden 2014
 485. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 486. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 487. Interchess Cup 2014
 488. PF 2014
 489. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 490. Veselé Vánoce
 491. Vánoční kvíz
 492. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 493. Pohár hotelu Katowice 2013
 494. Mistrovství světa mládeže 2013
 495. Sněženky lepší machrů
 496. Dlouhodobé soutěže družstev
 497. 2. turnaj KP v rapid šachu
 498. Sněženky a machři 2013
 499. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 500. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 501. Polofinále MČR juniorů 2013
 502. Interchess aktuality
 503. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 504. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 505. Úspěšný říjen 2013
 506. Liberec FIDE open 2013
 507. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 508. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 509. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 510. Hukvaldské šachování 2013
 511. ME mládeže 2013 Černá Hora
 512. Novoborská šachová corrida 2013
 513. Interchess a Figurka
 514. Interchess v září 2013
 515. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 516. Interchess v nových prostorách
 517. MEU ve výsledcích
 518. Ohlédnutí za prázdninami
 519. Robert Demko členem Interchess
 520. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 521. Napsali o nás
 522. Open Jeseník
 523. Mezinárodní mistrovství Krakova
 524. FIDE open Staré Město
 525. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 526. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 527. Mistrovství Evropy žen 2013
 528. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 529. Naši šachisté ve zkratce
 530. Štiavnický šachový festival
 531. Se šachovou legendou na Slovensku
 532. Open Karviná 2013
 533. Česko-Slovenská extraliga žen
 534. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 535. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 536. Open Teplice 2013
 537. Mitropa cup 2013
 538. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 539. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 540. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 541. Mezinárodní soustředění
 542. Mistrovství České republiky mužů 2013
 543. FIDE open Orlová
 544. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 545. KP Orlová
 546. Přestupy
 547. Výsledky našich členů ve zkratce
 548. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 549. Ostravský koník 2013
 550. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 551. Letní šachový tábor
 552. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 553. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 554. Štiavnický šachový festival 2013
 555. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 556. Ostravský koník 2013
 557. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 558. Velikonoční šachy
 559. 2. Interchess cup je historií
 560. Matyáš Marek zlatý !
 561. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 562. 2. Interchess cup
 563. Malý diamant? Dávid Slivka!
 564. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 565. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 566. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 567. Krajské přebory rapidů
 568. Pozvánka na ples
 569. Rybnik Chess Classic 2013
 570. Open Nový Bor 2013
 571. Leden a únor 2013 ve zkratce
 572. 1. Interchess cup
 573. Open Praha 2013
 574. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 575. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 576. Talent Cup 2012
 577. Šachové aktuality
 578. Další fotky z Mariboru
 579. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 580. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 581. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 582. Hukvaldské šachování
 583. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 584. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 585. Šachový podzim ve zkratce
 586. Informace
 587. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 588. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 589. Soustředění říjen 2012
 590. Logo Interchess
 591. OPEN Tatry 2012
 592. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 593. MČR mládeže v rapidu 2012
 594. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 595. ME mládeže 2012 v Praze
 596. Soustředění srpen 2012
 597. Tréninky v červenci 2012
 598. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 599. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 600. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 601. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 602. Petrohrad 2012