Ostravský koník 2017

konik2017Populární mezinárodní šachový festival Ostravský koník 2017 začíná 29. dubna v Domě kultury města Ostravy a šachové bitvy budou probíhat až do 7. května.

V rámci koníka se letos uskuteční tyto turnaje: Mistrovství ČR mužů a žen, FIDE Open „A", „B“, „C“, Bleskový turnaj, a Turnaj v holanďanech.

Z hráčů Interchess nastoupí v turnaji o mistra ČR IM Nguyen Thai Dai Van a Natálie Kaňáková (BŠŠ) a bude zajímavé sledovat, jak si oba mezi nejlepšími hráči ČR povedou, v openu A bude hrát Dominik Kula, Ondřej Havelka, Dominik Očko, David Szotkowski a Nguyen Thai Dai Vinh, v openu B Klára Zemková a Radek Opěla, v openu C Vendula Bohanesová, Dalibor Mikesch, Zdeněk Tauš, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, Lucie Fizerová, Marek Fizer, David Juračák, Jan Micza, Nikolas Očko.

Zahrají si i svěřenci našich trenérů z jiných domovských oddílů: Ludmila Kopcová, Ladislav Kopec a Filip Neumann.

Je velká škoda, že ze zdravotních důvodů nemůže nastoupit IM Matyáš Marek, přejeme mu brzké uzdravení.

Po dobu konání turnaje zajišťují našim hráčům tradičně trenéři přípravy i rozbory partií, s dopravou pomohou, jako každoročně, rodiče hráčů.

Všem členům Interchess přejeme šťastnou ruku a mnoho úspěchů na velkém turnaji.

Web turnaje,

Interchess míří do extraligy!

0014O víkendu 22. - 23. dubna vyvrcholila 1. liga dorostu sezóny 2016/2017. Frýdeckomístecká Interchess měla soutěž velice slušně rozehranou a měla bojovat o nejvyšší příčku.

Po téměř pololetí ligových bojů a po sedmi odehraných kolech figuroval náš tým na druhém místě a k závěrečnému čtyřkolu do Prostějova odjížděl pod vedením Táni Bogatkové s odhodláním udělat pro postup do nejvyšší soutěže vše, co bude v jeho silách.

A děly se věci! Pikantní bylo, že některé z týmů ligové špičky hrály proti sobě, a tak se pořadí měnilo po každém kole. Po 9. kole vedlo družstvo BŠŠ, po 10. kole družstvo TJ Ostrava , ale nakonec se radoval tým Interchess. Po 11. kole měla tři družstva shodný počet zápasových bodů. Týmy Interchess a Duras Brno měly i stejné skóre. Rozhodovalo druhé pomocné hodnocení, kterým byl počet vítězných partií. Naše družstvo v soutěži vybojovalo o jednu jedinou vítěznou partii více a díky tomu se stalo vítězem letošního ročníku 1. ligy a postoupilo do příštího ročníku Extraligy.

O tento skvělý výsledek se zasloužilo sedm hráčů. Všechny partie sehráli Ondřej Havelka, Robert Demko, Dominik Očko, Týna Marková a Radek Opěla.

8,5 bodu získal Dominik, Ondra a Robert 8, Týna 7,5 a Radek 7 bodů z 11 partií. David Szotkowski sehrál 6 partií a získal 3 body, Dalibor Mikesch sehrál 5 partií a uhrál body dva.

Po úspěchu našich hráčů na MČR 2017 v Koutech se jedná o další výrazný úspěch šachistů naší šachové školy a nám nezbývá, než jim k tomuto výsledků pogratulovat a popřát mnoho úspěchů i v následující, tentokrát už extraligové, sezóně!

Interchess ale měla své zastoupení v mládežnické extralize i v už proběhlé sezóně. Zdeněk Lhotský nastupoval v bronzovém týmu OAZA Praha, Filip Neumann byl tahounem Slavia Orlová, Natálka Kaňáková hrála nejvyšší soutěž za BŠŠ a Matyáš Marek v Pardubicích. Všichni jmenovaní jsou vedeni našimi trenéry.

Ti vedou i další hráče, kteří letos nastupovali v 1. lize. Vinh Nguyen měl pěkný výsledek 4,5 bodu z 8 na 1. šachovnici Prahy Smíchov, Anička Lhotská pěkně bojovala na 1. šachovnici za OAZA Praha "B". Ladislav a Ludmila Kopcoví byli tahouny Ostravy, Jakub Ochmyt hrál za Slavii Orlová "B", Mikhail Ivanov figuroval na soupisce Durasu Brno.

Konečné pořadí. Obrázky z finálového turnaje v naši fotogalerii.

Mistrovství SR mládeže

szV kongresovém centru hotelu Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši začíná v sobotu 22. dubna Mistrovství SR mládeže U08 až U20.

Na šampionátu, který končí 28. dubna.startuje množství našich hráčů slovenské skupiny Interchess, přítomni jsou i trenéři Vladimír Talla, Sergej Berezjuk, Miroslav Rohaček, Peter Paleček, Rudolf Diviak, Rastislav Diviak, Tomaš Chabada a další.

Šachistům ze slovenské Interchess přejeme mnoho povedených partií a co nejvíce umístění "na bedně".

Šampionát můžeme sledovat na webu i on-line. Nasazení a výsledky.

Šachové velikonoce Interchess

eastTŠN a Pobeskydí open

O velikonočních svátcích proběhnul ve Frýdku≈Místku tradiční mezinárodní Turnaj šachových nadějí. Turnaj se hrál ve třech kategoriích do devíti, dvanácti a do patnácti let. Souběžně se hrál i turnaj Pobeskydí Open.

Interchess měla své zástupce ve všech kategoriích.

Mezi nejmladšími šachisty v kategorii do 9 let zaznamenal z našich hráčů nejlepší výsledek Zdeněk Tauš, který se ve svých sedmi letech dokázal umístit mezi šesti nejlepšími chlapci. Za jeho 5. místo mu plně náleží naše gratulace!.

Stejně gratulujeme i Vanesce Filipové, která skončila rovněž na 5. místě mezi dívkami.

Dobrou formu prokázal Nikolas Očko, který uhrál solidní 4 body v osmi partiích. Stejnou porci bodů si odnesl i Toník Zemek, o bod méně se podařilo uhrát Viktoru Vácovi.

V kategorii do 12 let si bronzovou medaili odnesl dlouhodobý svěřenec našeho trenéra Vladimíra Tally Filip Neumann (Slavia Orlová). I jemu samozřejmě gratulujeme.

V kategorii do 15 let skončil na výborném 4. místě Dominik Očko a navázal tak na úspěch na MČR 2017. I k Dominikovi letí naše blahopřání.

Za zmínku stojí i solidní desáté místo Roberta Demka.

V turnaji Pobeskydí Open se nejlépe z našich hráčů umístil Dominik Kula s 5,5 body, Ondřej Havelka si připsal 50 bodů na svůj rating Elo, celých 75 bodů na Elo si připsal jedenáctiletý Štěpán Hrbek (Unichess), svěřenec Sergeje Berezjuka.

Všem našim hráčům patří poděkování za prezentaci Interchess.

Celkové výsledky. Obrázky z turnaje.

Chess Masters & Chess Ladies

Třetí ročník uzavřeného turnaje Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017 proběhnul od 10. do 17. dubna ve slovenské Lesnici.

V soutěži žen se představily i hráčky Interchess Natálie Kaňáíková (BŠŠ) a WFM Anna Vrtiaková (SVK).

Natálka odehrála pěkný turnaj, po 6. kole dělila 1. - 2. místo s výsledkem 3 výhry a 3 remízy. V 6. kole černými přehrála první nasazenou IM Evu Repkovou a v postaveni, kdy téměř nešlo nevyhrát přišlá hrubá chyba a jediná porážka v turnaji, která Natce zkomplikovala zisk normy WIM. Ta ji nakonec unikla, ale dělení 3. - 4. místa a zisk 42 bodů je i tak solidní výsledek.

Anička uhrála pouhé 3 remízy a obsadila až poslední příčku. Herně se neprojevila špatně, ale hodně kazila a zbytečně ztrácela body. Věříme, že pouze ladila formu a na blížícím se MSR se ukáže ve své obvyklé formě.

Konečné pořadí.

GRENKE Chess Open

Téměř 700 hráčů v A, bezmála 400 v B a 131 hráčů v C turnaji, celkem více než 1200 hráčů se sešlo v Karlsruhe na turnaji GRENKE Chess Open 2017, mezi nimi i naši bratř Nguyenové.

Van v "áčku" své první 4 partie vyhrál, a když ve 4. kole porazil GM Jula Moussarda (Elo 2573), zdálo se, že GM norma už Vanovi neunikne. V 5. kole Van narazil na 1. nasazeného GM Nikitu Vitiugova (Elo 2729), se kterým hrál poslední kolo Extraligy, a už to vypadalo, že mu Van vrátí porážku. Černými přehrál velkého favorita a budoucího vítěze turnaje, stál na výhru, bohužel přehlédl taktický obrat a místo výhry přišla porážka. V 6. kole Van remizoval s GM Hrantem Melkumyanem (Elo 2619), v 7. kole přišla po napínavém boji prohra s dalším elitním GM Sebastian Bogner (Elo 2592).

Poslední 2 partie Van vyhrál, zlepšil si své Elo, turnajový výsledek uhrál na performance Elo 2585, ale na zisk normy GM to nestačilo, když Vanovi chybělo neuvěřitelně málo - cca 0,25 bodu!

Van celkově odehrál turnaj náramně a těšíme se, že jej budeme moci sledovat na blížícím se Mistrovství České republiky mužů v Ostravě.

Vanův bratr Vinh, který startoval rovněž v A turnaji teprve sbíral v tak silně obsazeném turnaji zkušenosti, uhrál si 1,5 bodu, v "céčku" startující Vi vybojoval 7 bodů a dělil 4. - 8. místo ze 131 hráčů! Velice pěkný výsledek pro devítiletého chlapce!

Výsledky na turnajovém webu.

Turnaj přátelství 2017

"B" skupinu Turnaje přátelství, který se hrál od 14. do 16. dubna v Olomouci, vyhrál dlouhodobý svěřenec Táně Bogatkové Míša Ivanov (Duras Brno). Míša zaznamenal velice pěkný výsledek, když v turnaji sedm partií vyhrál a po jedné remizoval a prohrál.

Míšovi i trenérce gratulujeme!

Konečné výsledky.

Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open

narodni dumTradičně o velikonočních svátcích probíhají ve Frýdku≈Místku turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open. Domácího prostředí Národního domu využije od 13. do 17. dubna celá řada našich hráčů: Zdeněk Tauš, Antonín Zemek, Vanesa Filipová, David Juračák, Viktor Váca, Nikolas Očko v kategorii U 9, v kategorii do 15 let Dominik Očko, Robert Demko, Dalibor Mikesch a Dávid Slivka (SVK). Pobeskydí open si zahrají Dominik Kula, Ondřej Havelka, Klára Zemková, Radek Opěla a Štěpán Hrbek (Unichess).

Jmenovaným přejeme hodně šachového štěstí.

Nasazení a výsledky.

Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017

szTřetí ročník uzavřeného turnaje Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017 probíhá od 10. do 17. dubna na Chatě Pieniny ve slovenské Lesnici.

Na tomto turnaji tří zemí – ČR, Slovenska a Rakouska startuje letos i nová členka Interchess WFM Natálie Kaňaková (BŠŠ) a také WFM Anna Vrtiaková (SVK), rovněž členka Interchess.

Dívky můžeme sledovat on-line. Nasazení a výsledky.

GRENKE Chess Open 2017

 

blikajc iBratři Van ,Vinh a Vi Nguyenovi budou hrát v německém Karlsruhe open turnaj, který probíhá od 13. do 17. dubna.

Web turnaje. Klukům přejeme hodně zadaru a sledovat průběh turnaje můžeme i on-line. Přenos na ChessBomb.

tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí

 

tht extraliga 1617 250x1682. dubna proběhlo poslední dějství české extraligy 2016 / 2017.

Do bojů v průběhu sezóny zasáhli i tři členové Interchess ve třech ligových klubech.

Nejlépe si vedl tým ŠK Rapid Pardubice, který obsadil třetí místo a ve kterém si odbyl premiéru v české nejvyšší soutěži IM Matyáš Marek. Druhou polovinu sezóny poznamenaly Matyášovy výkony jeho zdravotní komplikace, hodně se herně trápil a posledních pět kol dokonce nemohl nastoupit vůbec. Věřme, že se Matyho potíže vyřeší a on bude moci zasednout k šachovnicím opět v obvyklé formě.

Ostravský Labortech s naším GM Vladimírem Tallou skončil v první polovině tabulky, nebýt prohry v devátém kole se Slavojem Poruba, mohlo být umístění ještě lepší. Vladimír sezónu odehrál bez porážky a přinesl týmu 6,5 bodu, byl oporou družstva.

Na osmé příčce konečné tabulky se umístil ŠK města Lysá nad Labem s IM Nguyen Thai Dai Vanem a s rezervou tak splnil svůj cíl udržet se v nejvyšší soutěži.

Van odehrál většinu partií na 1. nebo 2. šachovnici se soupeři, jejichž průměrné Elo činilo 2538 bodů! Z tohoto pohledu je jeho tříapůlbodový přínos družstvu solidním výsledkem. Mezi Vanovy velmi povedené výkony patří určitě vyrovnaná partie s hráčem první světové třicítky GM Nikitou Vitiugovem (Elo 2729), kterého černými dlouho trápil nebo pěkná výhra nad zkušeným IM Lukášem Černouškem.

Vítězem extraligy se stal poosmé v řadě 1. Novoborský ŠK s IM Tadeášem Kriebelem, kterého v minulosti dlouhodobě trénoval Vladimír Talla a který spolupracoval i se Sergejem Berezjukem. Svěřencem Sergeje Berezjuka byl i GM Honza Krejčí, který v extralize zaznamenal vůbec nejlepší výsledek ze všech hráčů, neuvěřitelných 9,5 z 11 bodů. Jeho tým Výstaviště Lysá nad Labem obsadilo stříbrnou příčku. Za Lysou hrál i další Sergejův svěřenec GM Tomáš Oral. V barvách Labortechu Ostrava nastupoval FM Jiří Kočiščák, rovněž dlouhodobý svěřenec Sergeje Berezjuka.

Konečná tabulka.

O Frymíkův pohár

frymik2017V sobotu 8. dubna se ve Frýdku≈Místku sešlo více než 80 dětí, aby mezi sebou změřily své síly v šachových bitvách o oblíbený Frymíkův pohár.

Interchess reprezentoval Zdeněk Tauš, David Juračák, Viktor Váca, Vanesa Filipová, Kuba Záveský, Daniela Kožušníková a Matěj Kotrba.

Potvrdilo se, že naši nejmladší hráči za krátkou dobu, kterou se královské hře věnují, udělali velký pokrok ve svém šachovém vývoji.

Celkovým vítězem turnaje se stal Marek Fizer. Markovi a jeho trenéru Janu Macíčkovi gratulujeme. Už od května Marek posílí řady Interchess a my se těšíme na spolupráci.

Za velkou pochvalu stojí i výsledky našich stávajících hráčů:

Celkové 3. místo a zlato v kategorii dětí narozených v roce 2009 získal náš Zdeněk Tauš, který prohrál v turnaji jedinou partii, a to s pozdějším vítězem.

Celkové 4. místo a bronz v kategorii dětí ročníku 2008 si odnesl David Juračák.

V kategorii dívek 2008 se ziskem 5 bodů ze 7 možných na 1. příčce umístila Vaneska Filipová.

V kategorii chlapců 2009 skončil na 4. místě Viktor Váca.

Kuba Záveský si tak velký turnaj zahrál vůbec poprvé a hned si domů odnesl pohár za 3. místo v kategorii chlapců ročníku 2011. Pěkný začátek kariéry.

Pochvalu za statečnost a snahu si zaslouží Matěj Kotrba a Danielka Kožušníková.

Všem dětem děkujeme za předvedenou hru a gratulujeme k úspěchu. Rodičům dětí děkujeme za spolupráci, organizátorům patři naše poděkováni za krásný a dobře zorganizovaný dětský turnaj.

Konečné výsledky.

Open Petřvald 2017

ocko dominik 2017ocko nikolas 2017Zajímavý a docela kvalitně obsazený rapid proběhl v prvním aprílovém dni v Petřvaldě. Akce se konala pod hlavičkou nastávajícího populárního Ostravského koníka v rámci Rapid tour Ostravský koník.

Mezi ostřílenými borci se neztratil náš Dominik Očko, který vybojoval 6 bodů z devíti a obsadil první místo mezi hráči do 14 let.

Napodobit jej dokázal jeho bratr Nikolas, který jako sedmiletý uhrál pěkné 4 body a byl nejlepší mezi osmiletými.

Klukům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Interchess.

Celkové výsledky.

Finále extraligy hostí Brno

tht extraliga 1617 250x168Šachová tht Extraliga napíše závěrečným trojkolem poslední dějství letošní sezóny.

Všechny týmy se sjedou do moravské metropole a od pátku 31. 3. do neděle 2.4. rozhodnou o mistrovském titulu i o sestupujících.

Družstva ve kterých hrají členové Interchess se pohybují v relativně klidných vodách tabulky, teoreticky by mohl být sestupem ohrožen jedině tým ŠK města Lysá nad Labem, za který nastupuje IM Nguyen Thai Dai Van.

Boje můžeme sledovat on-line, web tht Extraligy.

Budapest Spring Festival 2017

van 2015Kovalev26. března skončil v Budapešti mimořádně kvalitně obsazený turnaj, mezi jehož účastníky nechyběl člen Interchess IM Nguyen Thai Dai Van a externí spolupracovník naší šachové akademie GM Andrej Kovalev.

Vanovi vyšel start do turnaje, po třetím kole měl 2,5 bodu, následovaly 4 remízy s výše nasazenými hráči a k zisku další GM normy potřeboval v posledních dvou kolech uhrát 1,5 bodu. V osmém kole přehrál skvěle černými zkušeného argentinského velmistra Damiana Lemose, bohužel zřejmě přišla chvilková ztráta koncentrace a po hrubé chybě následovala neodvratitelná prohra.

Van tak na druhou GM normu nedosáhl, přestože tentokrát byla hodně blízko, celkové 43. místo s pěti body a zlepšení Elo ratingu o 9 bodů není špatným výsledkem.

Andrej Kovalev po nečekané prohře ve druhém kole s papírově slabším soupeřem musel projevit bojovný charakter a to dokázal, další prohru už nedopustil a vybojoval 6 bodů, což mu vyneslo 19 příčku, když bodově dělil 9. - 21. místo. S ohledem na nepovedený start se dá mluvit o solidním výsledku, oba jmenovaní hráči se umístili nad svým nasazením.

Konečné výsledky.

Finále krajského přeboru v rapidu

mkss25. března 2017 byl v Dolním Benešově odehrán poslední turnaj letošního ročníku krajského přeboru v rapid šachu.

17 hráčů Interchess si s chutí zahrálo v prostorách velkého sálu dobře zorganizovaný turnaj. Do Benešova tentokrát přijeli i ti, kteří rapidy v této sezóně vynechávali a soustředili se na klasické šachy.

Kategorii HD 18 v sobotu hráli Ondra Havelka, Radek Opěla, Tomáš Veverka, Lída Kopcová (TJ Ostrava), v HD 14 nastoupil Dominik Očko, Robert Demko, David Szotkowski, Dalibor Mikesch, Honza Micza, Láďa Kopec (TJ Ostrava) a Týna Marková. V HD 10 jsme měli zastoupení početně největší: Zdenek Tauš, Toník Zemek, David Juračák, Víki Váca, Nikolas Očko, Ondra Chromiak, Matěj Kotrba a Vanesa Filipová.

Někomu se turnaj se povedl vice, někomu méně, ale všichni si zaslouží pochvalu za předvedenou hru a snahu. Zvlášť chceme pogratulovat k zisku cenných bodíků v jejich prvním turnaji tohoto typu Ondrovi Chromiakovi a Matěji Kotrbovi, k medailím gratulujeme Zdeňku Taušovi, Toníkovi Zemkovi, Týnce Markové a Lídě Kopcové.

V první šestce ve se svých kategoriích umístili ještě Viktor Váca, David Juračák, Vanesa Filipová a Robert Demko.

Konečné výsledky benešovského turnaje. Obrázky v naší fotogalerii.

2017 U.S. Championship

katkanemcova201629. března začíná v americkém Saint Louis mistrovství USA mužů i žen. V ženské kategorii bude mít své želízko v ohni i Česká republika v Kateřině Němcové, která v Americe studuje a již několik sezón obléká americký reprezentační dres.

Z pohledu Interchess je zajímavé, že Katka šachově vyrůstala mimo jiné pod vedením našeho trenéra Sergeje Berezjuka a získala s ním stříbro na mistrovství světa a zlato na mistrovství Evropy do 18 let, několik titulů mistryně ČR žen, a byla mnohonásobnou reprezentantkou ČR na evropských i světových šampionátech mládeže a šachových olympiádách a která se Sergejem dodnes spolupracuje.

Katka do turnaje s cenovým fondem 100 000 $ nastupuje jako pátá nasazená hráčka.

Sledovat nejen její výkon můžeme na stránkách mistrovství nebo on-line.

Katce přejeme hodně úspěchů.

Mistrovství ČR mládeže 2017

final9final10final11V sobotu 18. března skončily boje o tituly mistrů republiky v mládežnických kategoriích. V prostorách Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou jsme mohli být svědky nejen zajímavých šachových partií, ale také úspěšného vystoupení svěřenců trenérů naší Interchess, kteří si odvážejí celkem 3 medaile! Zlato a titul Mistr ČR získal Štěpán Hrbek a Anna Lhotská v kategoriích do 12 let, bronz vybojoval Dominik Očko ve čtrnáctkách.

Anička Lhotská (SK OAZA Praha) nedala svým soupeřkám žádnou šanci, ztratila jediný bod za dvě remízy a svou největší soupeřku Martinu Šťastnou porazila v přímém souboji o zlato. Anička tak získala titul mistryně ČR už po čtvrté a předvádí obdivuhodně stabilní, špičkové výkony.

Štěpán Hrbek (Unichess) sice ve čtvrtém kole zaváhal, udělal hrubou chybu v zahájení a podlehl největšímu soupeři Richardu Stalmachovi, prokázal ale bojovný charakter, v posledních čtyřech kolech své partie vyhrál a mistrovský titul nakonec se 7,5 body získal s půlbodovým náskokem. Štěpán, který patří ve své kategorii k mladším hráčům a do dvanácti let bude nastupovat i v příští sezóně, si na své Elo připisuje 73 bodů.

Dokonce 78 bodů ke svému ratingu přidává Dominik Očko. Dominik prošel turnajem bez porážky, uhrál 6 bodů a získal právo reprezentovat ČR na Mistrovství EU! Dominikovo umístění je o to cennější, že mu nepřál los, poslední tři kola hrál s nejvýše nasazenými hráči, navíc obě poslední kola s černými. Přesto nakonec dělí 2.-3. místo s Jakubem Voříškem, kterého sice ve vzájemném souboji porazil, bohužel horší pomocné hodnocení Dominika připravilo o stříbro. Třetí místo je pro Dominika v každém případě výtečný výsledek, vždyť do turnaje nastupoval jako devátý nasazený.

Dohromady naši tři medailisté z 27 partií jen jedinou prohráli! Všem patří naše velká gratulace!

Dlouho vypadalo, že do bojů o medaile zasáhne i další z hráčů Interchess Nguyen Thai Dai Vinh v kategorii H12. Prohra ve vyhraném postavení v sedmém a remízy ve dvou posledních kolech jej ale odsunuly až na šesté místo. Od Vinha se čekalo víc. Filip Neumann dal v 7. kole zbytečnou remízu s pěšcem navíc v partii se Stalmachem a tím asi rozzlobil šachovou bohyni Caissu, poslední dvě partie prohrál a konečné 13. místo určitě neodpovídá jeho šachovému potenciálu.

Ve čtrnáctkách nastupující David Szotkowski vstoupil do turnaje vlažně a to jej stálo možnost bojovat o nejvyšší příčky. Nic na tom nezměnil ani skvělý finiš, přesto jeho konečné umístění na šestém místě není vůbec špatné. Robert Demko, taktéž v kategorii H14 start do turnaje pokazil, po čtvrtém kole měl jediný bod za dvě remízy. Robert se ale dokázal zvednout, další tři partie vyhrál, ale smolná prohra v 8. kole jej nakonec připravila o lepší umístění, než konečné 11. místo, když bodově dělil 7.-11. příčku. Šachově má Robert určitě na víc. Vůbec se turnaj nepovedl Ladislavu Kopcovi (TJ Ostrava). I takové výpadky občas hráče mohou potkat, věříme, že nezdar Láďu nakopne.

Kristýna Marková startovala mezi čtrnáctiletými dívkami jako 6. nasazená, skončila s 5 body na 5. místě. Výsledek je to solidní a kdyby Týnka občas zbytečně neztrácela body, mohl být ještě lepší.

Ludmila Kopcová (TJ Ostrava) startovala v šestnáctkách jako turnajová trojka a dala se od ní čekat medaile. Bohužel nedotáhla v časové tísni k vítězství několik dobře rozehraných partií a tak se musela spokojit s 5. místem. Lídě chybí herní praxe, její soupeřky startují častěji na turnajích a jsou tak herně zkušenější.

V nejmladší kategorii desetiletých dětí měla naše Interchess zastoupení v teprve sedmiletém Zdeňku Taušovi, který startoval na divokou kartu a s mnohem ostřílenějšími soupeři si měl pouze získávat turnajové ostruhy. Z počátku to tak i vypadalo, ale Zdeněk se rozkoukal a nakonec v turnaji nebyl jen do počtu a ve finiši uhrál pěkných 3,5 bodů. Vůbec nepochybujeme o tom, že jeho velké chvíle ještě přijdou.

Pěkných 5 bodů si v kategorii desetiletých dívek uhrála Vaneska Filipová. Dobře turnaj rozehrála, ale nedostatek zkušeností a únava z partií s dlouhým tempem sehrály svou roli a stály Vanesku ještě lepší výsledek.

V doprovodném openu si Jakub Šošovička (SVK) připisuje za uhraných 5,5 bodů 34 bodů na Elo. Patřil ve svých dvanácti letech k nejmladším účastníkům turnaje, přesto předvedl vysokou herní kvalitu. Rostislav Berezjuk první tři kola, která odehrál zdravotně indisponován s horečkami, prohrál, ale oklepal se a turnaj dohrál už bez porážky se ziskem 5 bodů a jako 27. nasazený skončil na 19. příčce.

V součtu se výsledek Interchess dá jednoznačně hodnotit jako bezesporu výborný. Dva mistrovské tituly, jedno třetí místo a množství umístění v prvních desítkách, to vše bez účasti našich dvou nejlepších hráčů IM Nguyen Thai Dai Vana a IM Matyáše Marka, se kterými by medailové žně byly s největší pravděpodobností ještě bohatší, řadí naši šachovou akademii mezi republikovou špičku.

Trenéři Interchess děkují svým svěřencům za skvělou spolupráci v průběhu turnaje a za vzornou reprezentaci Interchess. Poděkování patří i rodičům a fanouškům za podporu, pomoc a spolupráci. Za pomoc s přípravami na partie děkujeme i FM Lukáši Vlasákovi a FM Jakubovi Szotkowskému.

Konečné výsledky. Obrázky z turnaje v naší fotogalerii.

fb icon 325x325

Další články...

 1. Budapest Spring Festival 2017
 2. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 3. Chess Open Graz 2017
 4. Senický jarní šachový festival
 5. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 6. International Chess Open Graz 2017
 7. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 8. Memoriál Tomáše Baštince
 9. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 10. Mistrovství světa žen 2017
 11. Extraliga 5. a 6. kolo
 12. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 13. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 14. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 15. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 16. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 17. Talenti proti legendám nerozhodně
 18. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 19. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 20. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 21. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 22. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 23. OPEN PRAHA 2017
 24. Belarus Women Championship 2017
 25. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 26. Šachový prosinec
 27. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 28. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 29. Talent roku 2016
 30. Talent Cup 2016
 31. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 32. MS seniorů 50+ a 65+
 33. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 34. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 35. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 36. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 37. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 38. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 39. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 40. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 41. First Saturday GM Nov 2016
 42. MM&S 2016
 43. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 44. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 45. FIDE World Cadets Championship 2016
 46. Hráči Interchess v druhé lize
 47. tht Extraliga startuje
 48. Matyáš Marek do extraligy!
 49. První liga družstev mládeže - skupina východ
 50. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 51. Novoborská šachová Corrida
 52. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 53. Krajský přebor MKŠS
 54. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 55. Open Tatry 2016
 56. Školení trenérů
 57. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 58. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 59. Interchess provádí nábor dětí
 60. Šachová Olympiáda 2016
 61. Open Havířov 2016
 62. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 63. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 64. Olomouc Chess Summer 2016
 65. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 66. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 67. FIDE Open Staré Město 2016
 68. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 69. Czech Open Pardubice 2016
 70. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 71. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 72. 7. Interchess Cup 2016
 73. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 74. V4 Youth camp Liptov 2016
 75. Mitropa Cup 2016
 76. Nabídka prázdninových akcí
 77. Šachové turnaje v Mostech
 78. Open Teplice 2016
 79. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 80. Ocenění našim členům
 81. Dětský pohár 2016
 82. Nový kandidát mistra
 83. Interchess dětský pohár 2016
 84. Orlová 2016
 85. European Individual Women's Chess Championship
 86. Hukvaldské šachování 2016
 87. Orlová & Zalakaros
 88. MČR hráčů do 8 let
 89. Ohlédnutí za koníkem
 90. Mistrovství České republiky do 8 let
 91. Ostravský koník 2016
 92. Ve zkratce
 93. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 94. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 95. Poděkování obci Tichá
 96. Mistrovství SR mládeže
 97. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 98. Extraliga SR
 99. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 100. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 101. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 102. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 103. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 104. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 105. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 106. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 107. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 108. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 109. Naši nejmladší nezahálejí!
 110. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 111. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 112. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 113. ECo-C Extraliga
 114. Krajský přebor
 115. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 116. Aeroflot Open 2016
 117. Interchess o posledním únorovém víkendu
 118. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 119. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 120. International Chess Open Graz 2016
 121. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 122. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 123. První únorový víkend ve znamení šachu
 124. Van a Matyáš bojují o IM
 125. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 126. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 127. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 128. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 129. Naši hráči v Krajském Přeboru
 130. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 131. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 132. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 133. Nominace našich talentů na sportovce roku
 134. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 135. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 136. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 137. 3. turnaj KP v rapid šachu
 138. Víkendové soutěže
 139. Open Praha 2016
 140. Interchess na přelomu roku
 141. I o Vánocích se hraje
 142. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 143. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 144. MČR v bleskovém šachu 2015
 145. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 146. Talent Cup 2015
 147. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 148. London Chess Classic 2015
 149. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 150. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 151. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 152. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 153. Šachista mimo šachovnici
 154. 2. turnaj KP v rapid šachu
 155. THT EXTRALIGA – listopad
 156. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 157. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 158. THT EXTRALIGA 2015/2016
 159. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 160. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 161. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 162. 1. turnaj KP v rapid šachu
 163. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 164. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 165. ME mládeže 2015 je za námi
 166. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 167. OPEN Tatry 2015
 168. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 169. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 170. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 171. MS juniorů do 20 let
 172. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 173. Členové Interchess na návštěvě ministra
 174. 6. Interchess Cup
 175. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 176. Open Havířov 2015
 177. Beskidy Cup
 178. MEU Kouty 2015
 179. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 180. Gens una sumus
 181. Olomouc Chess Summer 2015
 182. O putovní pohár města Jeseník
 183. Vienna Chess Open 2015
 184. FIDE OPEN Staré Město 2015
 185. Open Letní Praha 2015
 186. Senický letní šachový festival 2015
 187. Open Havířov 2015
 188. European Union Youth Chess Championship 2015
 189. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 190. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 191. LŠT Koník 2015
 192. MEU Mureck 2015
 193. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 194. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 195. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 196. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 197. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 198. European Youth Team Chess Championship 2015
 199. First Saturday GM July 2015
 200. Minsk Open 2015
 201. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 202. Štiavnický šachový festival 2015
 203. Přebor města Vsetína 2015
 204. Šachy prázdniny nemají
 205. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 206. LIPTOV 2015
 207. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 208. Šachový festival České Budějovice 2015
 209. Mistrovství Ruska 2015
 210. European School Championships 2015
 211. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 212. International Open Tournament Pula 2015
 213. MČR družstev mladších žáků 2015
 214. Interchess ve školkách
 215. GM Wesley So - GM David Navara
 216. Mitropacup 2015
 217. 9th International Open Tournament Pula 2015
 218. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 219. Píše se o nás
 220. World’s Youth Stars 2015
 221. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 222. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 223. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 224. Open Orlová 2015 – dohráno
 225. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 226. Open Čierne 2015
 227. Open Orlová 2015
 228. Mistrovské soutěže na Slovensku
 229. Krátké zprávy
 230. Mladé světové hvězdy
 231. Šachy mimo šachovnici
 232. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 233. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 234. Ostravský koník 2015
 235. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 236. 1. liga - napoprvé 4. místo
 237. O šachové království 2015
 238. O Frymíkův pohár
 239. Bohuslavice open 2015
 240. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 241. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 242. Poslední kolo 1. ligy
 243. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 244. 5. Interchess Cup
 245. Turnaje šachových nadějí 2015
 246. Samir Sahidi získal titul FM
 247. Ve zkratce
 248. Finále MČR škol
 249. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 250. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 251. Reykjavik Open
 252. Anička Lhotská v tisku
 253. O šachové království
 254. KP družstev mladších žáků
 255. Slovenská extraliga jde do finále
 256. Ohlédnutí za MČR 2015
 257. Reykjavik Open 2015
 258. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 259. Van na 1. šachovnici
 260. Grand prix mládeže 2014/2015
 261. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 262. Šachová Extraliga SK Commander
 263. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 264. International Chess Open Graz 2015
 265. Memoriál Tomáše Baštince
 266. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 267. Letný šachový tábor Koník 2015
 268. Senický jarný šachový festival 2015
 269. MČR mládeže 2015
 270. Ve zkratce
 271. 1. liga mládeže
 272. KP škol v šachu
 273. KP středních škol
 274. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 275. Open Mariánské Lázně 2015
 276. Šachová Extraliga SK Commander
 277. Pěkný vstup do nového roku
 278. Přebor Běloruska
 279. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 280. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 281. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 282. Memoriál Vladimíra Taranu
 283. I na přelomu roku se hraje
 284. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 285. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 286. MČR v bleskovém šachu 2014
 287. Talent Cup 2014
 288. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 289. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 290. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 291. Matyáš Marek v extralize dorostu
 292. 1. liga pokračuje dalším kolem
 293. Dvě domácí utkání 1. ligy
 294. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 295. OP středních škol v šachu 2014
 296. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 297. HD 14 Pražský přebor
 298. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 299. Ligové aktivity členů Interchess
 300. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 301. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 302. Souboj o titul mistra světa 2014
 303. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 304. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 305. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 306. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 307. Krajské soustředění mládeže
 308. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 309. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 310. European Youth Chess Championship 2014
 311. 1. liga dorostu
 312. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 313. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 314. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 315. Interchess na OPEN Tatry 2014
 316. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 317. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 318. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 319. Open Tatry 2014
 320. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 321. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 322. Šachové kurzy pro veřejnost
 323. Ve zkratce
 324. Open Havířov 2014
 325. Trenérské semináře léto 2014
 326. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 327. Letný šachový tábor Koník 2014
 328. Cracow International Chess Championships
 329. Chess Cup Frýdek-Místek
 330. Czech open Pardubice
 331. 41st Olympiad Tromsø 2014
 332. Robert Demko v Bezměrově třetí
 333. Táňa Bogatková získala titul WFM
 334. Letní aktivity hráčů Interchess
 335. Vítáme nového šachistu
 336. Karviná open 2014
 337. Prázdninové přání
 338. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 339. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 340. Mostecká věž 2014
 341. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 342. Suchy Bór FIDE open 2014
 343. Interchess v Polsku a na Slovensku
 344. Interchess v mateřské škole
 345. MČR družstev mladších žáků
 346. PULA OPEN 2014
 347. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 348. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 349. Nové šachové tituly členů Interchess
 350. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 351. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 352. Open Orlová 2014
 353. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 354. Mitropa Cup 2014
 355. Chess Cup 2014 - Orlová
 356. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 357. Chess Cup 2014
 358. Ohlédnutí za koníkem
 359. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 360. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 361. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 362. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 363. MSR mladších žáků v rapid šachu
 364. Ostravský koník 2014
 365. Martinik open 2014
 366. Turnaje šachových nadějí
 367. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 368. Mistrovství ČR školních týmů
 369. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 370. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 371. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 372. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 373. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 374. Vydařená příprava v Senici
 375. KP družstev mladších žáků 2014
 376. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 377. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 378. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 379. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 380. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 381. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 382. Aktuality leden 2014
 383. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 384. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 385. Interchess Cup 2014
 386. PF 2014
 387. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 388. Veselé Vánoce
 389. Vánoční kvíz
 390. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 391. Pohár hotelu Katowice 2013
 392. Mistrovství světa mládeže 2013
 393. Sněženky lepší machrů
 394. Dlouhodobé soutěže družstev
 395. 2. turnaj KP v rapid šachu
 396. Sněženky a machři 2013
 397. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 398. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 399. Polofinále MČR juniorů 2013
 400. Interchess aktuality
 401. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 402. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 403. Úspěšný říjen 2013
 404. Liberec FIDE open 2013
 405. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 406. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 407. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 408. Hukvaldské šachování 2013
 409. ME mládeže 2013 Černá Hora
 410. Novoborská šachová corrida 2013
 411. Interchess a Figurka
 412. Interchess v září 2013
 413. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 414. Interchess v nových prostorách
 415. MEU ve výsledcích
 416. Ohlédnutí za prázdninami
 417. Robert Demko členem Interchess
 418. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 419. Napsali o nás
 420. Open Jeseník
 421. Mezinárodní mistrovství Krakova
 422. FIDE open Staré Město
 423. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 424. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 425. Mistrovství Evropy žen 2013
 426. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 427. Naši šachisté ve zkratce
 428. Štiavnický šachový festival
 429. Se šachovou legendou na Slovensku
 430. Open Karviná 2013
 431. Česko-Slovenská extraliga žen
 432. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 433. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 434. Open Teplice 2013
 435. Mitropa cup 2013
 436. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 437. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 438. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 439. Mezinárodní soustředění
 440. Mistrovství České republiky mužů 2013
 441. FIDE open Orlová
 442. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 443. KP Orlová
 444. Přestupy
 445. Výsledky našich členů ve zkratce
 446. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 447. Ostravský koník 2013
 448. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 449. Letní šachový tábor
 450. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 451. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 452. Štiavnický šachový festival 2013
 453. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 454. Ostravský koník 2013
 455. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 456. Velikonoční šachy
 457. 2. Interchess cup je historií
 458. Matyáš Marek zlatý !
 459. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 460. 2. Interchess cup
 461. Malý diamant? Dávid Slivka!
 462. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 463. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 464. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 465. Krajské přebory rapidů
 466. Pozvánka na ples
 467. Rybnik Chess Classic 2013
 468. Open Nový Bor 2013
 469. Leden a únor 2013 ve zkratce
 470. 1. Interchess cup
 471. Open Praha 2013
 472. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 473. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 474. Talent Cup 2012
 475. Šachové aktuality
 476. Další fotky z Mariboru
 477. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 478. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 479. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 480. Hukvaldské šachování
 481. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 482. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 483. Šachový podzim ve zkratce
 484. Informace
 485. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 486. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 487. Soustředění říjen 2012
 488. Logo Interchess
 489. OPEN Tatry 2012
 490. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 491. MČR mládeže v rapidu 2012
 492. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 493. ME mládeže 2012 v Praze
 494. Soustředění srpen 2012
 495. Tréninky v červenci 2012
 496. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 497. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 498. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 499. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 500. Petrohrad 2012