European Individual Chess Championship 2018

vanNguyen Thai Dai Van startuje v gruzínském Batumi na ME mužů, které probíhá od 17. do 28. března.

Van do turnaje vstoupil jako 126. nasazený hráč a bude v něm především sbírat cenné zkušenosti. V září v Batumi navíc proběhne šachové olympiáda a je Vanovou ambicí přesvědčit svým výkonem vedení našeho šachového svazu, aby jej nominovalo na olympiádu jako člena reprezentačního výběru.

Vana a další naše špičkové šachisty, kteří se evropského šampionátu účastní, můžeme sledovat na turnajovém webu nebo on-line. Výsledkový servis.

MČR 2018 Kouty nad Desnou

1940hoteldlouhestraneloucnanaddesnoukoutynaddesnouV termínu 10. - 18. března nastoupí naši šachisté k vrcholu mládežnické šachové sezóny - MČR mládeže v Koutech nad Desnou.

Pod vedením trenérů Sergeje Berezjuka, Táňi Bogatkové a Honzy Macíčka se u šachovnic představí mnoho našich svěřenců napříč všemi kategoriemi.
V kategorii nejstarších chlapců do 16 let nastoupí hned tři naši členové. Jmenovitě Dominik Očko, David Szotkowski a Robert Demko. Všichni tři jsou v kategorii H16 nováčky. Na loňské MČR může nejlépe vzpomínat Dominik Očko, který si z kategorie chlapců do 14 let odvezl bronzovou medaili.
V kategorii H14 si zahraje Nguyen Thai Dai Vinh, který do turnaje vstupuje jako 7. nasazený.
Mezi chlapci do 12 let bude k favoritům patřit loňský mistr a první nasazený Štěpán Hrbek, který má určitě motivaci bojovat o medailové příčky.
Nejpočetnější zastoupení máme v kategorii chlapců do 10 let. V turnaji nastoupí Marek Fizer, Zdeněk Tauš, Antonín Zemek a David Juračák.
V kategorii D16 hrají Zuzka Gřesová a Týna Marková. Na boj o medaile může pomýšlet hlavně Zuzka, která je 4. nasazená.
Hlavní favoritka a první nasazená v kategorii D14 je naše svěřenkyně Anna Lhotská. Anička bude obhajovat loňský titul v mladší kategorii dívek do 12 let.
Hodně štěstí budeme přát také Lucce Fizerové. která je v D12 třetí nasazená.
Mezi dívkami do 10 let se představí Vanesa Filipová.
Doprovodných open turnajích si zahrají tři naši hráči. V Národním openu startuje Michal Gřes a Nikolas Očko. V silněji obsazeném Fide openu bude hrát náš svěřenec ze Slovenska Miroslav Krupa.
Všem našim hráčům přejeme mnoho šachových úspěchů a vydařených partií po dobu celého mistrovství. Trenérskému štábu přejeme silné nervy, pohodový průběh turnaje a dobré výsledky svěřenců.

Web pořadatele, nasazení a výsledky, on-line.

Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků

0007V sobotu 3. března 2018 se ve Frýdku-Místku hrál Krajský přebor družstev mladších žáků. Naše Šachová akademie Interchess postavila hned dvě družstva.

V sestavě Interchess "1" nastoupili už o něco zkušenější hráči: Fizer Marek, Fizerová Lucka, Gřes Míša, Zemek Toník, Juračák David a Tauš Zdeněk.

Tým Interchess "2" nastoupil v sestavě: Očko Nikolas, Filipová Vanesa, Jurtík Adam, Chromiak Ondřej, Veverka Vojta, Kožušníková Danielka, Pravec Martin.

Některé děti nenastupovaly v nejlepším zdravotním stavu a pochvalu a poděkování si zaslouží už za účast a ochotu reprezentovat Interchess.

Tým Interchess "1" suverénně turnaj vyhrál. Sedm zápasů, sedm výher, tři dokonce se skóre 6:0 ! Tři naši hráči uhráli 100% bodů! Turnaj náš první tým ovládl a jednoznačně si zasloužil právo reprezentovat naši akademii na Mistrovství ČR družstev.

Mladý tým Interchess "2" byl do soutěže nasazen jako předposlední. V konečné tabulce ale figuruje už na 9. místě ze 14. Dvě výhry, tři remízy a dvě porážky. Můžeme konstatovat, že výsledek je nejen pěkný, ale hlavně je příslibem budoucího růstu těchto nadějných hráčů.

Děkujeme trenérskému doprovodu Táni Bogatkové, Kláře Zemkové a Honzovi Macíčkovi. Za podporu patří poděkování rodičům dětí, pořadatelům za pěkné medaile a poháry, odměny pro hráče a trenéry.

Všem hráčům Interchess blahopřejeme ke skvělému výkonu.

Fotogalerie, výsledkový servis.

Šachový únor

kanakova2018londonV rámci přípravy na blížící se finále mistrovských mládežnických soutěží v České republice, na Slovensku a v Rusku a ženského mistrovství České republiky proběhlo v únoru několik akcí s účastí hráčů Interchess.

Na přelomu ledna a února startovaly WFM Anna Vrtiaková a Anna Krupnova na turnaji v Moskvě.

2. a 3. února si v Bezměrově zahráli na tamějším turnaji Týnka Marková, Míša Gřes, Vaneska Filipová a Míša a Saša Ivanovovi (oba Duras Brno, trénuje naše Táňa Bogatková).

V polské Raciborzi se od 2. do 4. února místního turnaje zúčastnil David Juračák.

V rakouském Štýrském Hradci si dobře obsazený open turnaj zahráli Nguyen Thai Dai Vinh a jeho mladší bratr Vi a WFM Natálie Kaňáková si v termínu 14. 2. - 18. 2. úspěšně zahrála turnaj v Londýně.

Hlavní tréninkovou událostí února se stalo Mezinárodní soustředění Interchess, kterého se pod vedením našich trenérů GM V. Tally, IM S. Berezjuka a WFM T. Bogatkové zůčastnilo a na kterém své dovednosti vzájemně poměřilo přes dvacet mladých hráčů z Ruska, Slovenska a ČR. Fotogalerie ze soustředění.

Interchess děkuje firmám New Dimension a Productive Systems za poskytnutí prostor pro trénink i relax.

Od Moskvy po Londýn

logo interchess rgbŠachisté naší akademie se v lednu a únoru letošního roku zúčastnili turnajových bojů v Praze, Mariánských Lázních a Moskvě. Výčet šachových aktivit našich hráčů z počátku roku tím ale nekončí.

Do Londýna odcestuje WFM Natálie Kaňáková, která si zahraje turnaj Northumbria Chess Masters, hraný v termínu 14. 2. - 18. 2. 2018.

Další položkou v našem kalendáři je silně obsazený turnaj International Chess Open Graz 2018 v Rakousku, který si zahrají Nguyen Thai Dai Vinh (A turnaj) a jeho mladší bratr Vi (B turnaj).

Ve Frýdku – Místku pořádá MŠA Interchess pro nominované hráče Mezinárodní soustředění, které proběhne v Národním domě a v prostorách naších partnerů a sponzorů, firem New Dimension a Productive Systems, pod vedením trenérů GM V. Tally, IM S. Berezjuka, WFM T. Bogatkové a A. Krupnova (Moskva) od 14. do 18. února. Kromě domácích šachistů se zúčastní i reprezentanti Slovenska a Ruska a společně budou ladit formu před mistrovskými soutěžemi svých zemí.

Ohlédnutí za rokem 2017

vankanakovalhotskaŠachový rok 2017 byl z pohledu naší šachové akademie Interchess bohatý, zajímavý, náročný a hlavně úspěšný.

Výčet úspěchů je rozsáhlý, připomeneme jen ty nejvýraznější z nich.

Našim mladým hráčům se podařilo s týmem Interchess zvítězit v první lize dorostu a postoupit do nejvyšší soutěže – extraligy dorostu.

Radost nám po celý rok dělal Nguyen Thai Dai Van. Stal se sportovcem roku Prahy 5, dvakrát zvítězil na uzavřených GM turnajích v Budapešti a uhrál si všechny normy potřebné k udělení titulu mezinárodního velmistra, obsadil 6. místo na MS v Uruguayi, stal se juniorským mistrem ČR v bleskovém šachu a inkasoval motivační cenu ŠSČR, udělenou za překonání Elo 2500 a zisk titulu GM. Bez zajímavosti není skutečnost, že Van se stává nejmladším mezinárodním velmistrem v historii českých šachů.

Velký výkonnostní skok udělala v loňském roce Natálie Kaňáková, vedená našimi trenéry. Získala titul WFM a uhrála si na ME v Minsku a na MS do 20 let v Itálii normy potřebné pro zisk titulu WIM, na jehož udělení od FIDE čeká. Úspěšně reprezentovala ČR na ME družstev do 18 let v Polsku, na MS do 20 let obsadila 9. příčku, když bodově dělila 6. - 9. místo. Na ME v rapid šach hráčů do 18 let obsadila 2. místo, stala se juniorskou mistryní ČR v bleskovém šachu a byla ji udělena cena ŠSČR Talent roku 2017.

Na MČR mládeže 2017 získala Interchess 2 zlaté medaile zásluhou Anny Lhotské a Štěpána Hrbka v kategoriích do 12 let a bronzovou si na krk pověsil Dominik Očko v kategorii do 14 let. Stejný hráč zvítězil v téže kategorii na MČR v rapidu, Lucka Fizerová si z něj přivezla bronz mezi dvanáctiletými.

Dařilo se i šachistům naší slovenské skupiny. Anna Vrtiaková se stala mistryní Slovenska v kategoriích do 18 i 20 let, Dominika Ferková je mistyní SR do 16 let a je druhou do 18 i 20 let. Jakub Šošovička je druhý do 12 let, Miroslav Macko je do 16 let na Slovesku třetí a získal titul FM.

Pod vedením trenérů Interchess naši hráči zaznamenali 6 startů na mistrovstvích světa a 7 startů na mistrovstvích Evropy a Evropské unie. Velkým úspěchem je umístění hned tří našich šachistů na MS v první desítce – Van 6. místo v Uruguayi, Anna Lhotska v Brazílii dělila 5. - 7. místo do 12 let, na pomocné hodnocení skončila sedmá a Natálie byla devátá v Itálii na MS do 20 let. Takové výsledky našich hráčů jsou mimořádným úspěchem v rámci celého Šachového svazu ČR.

Nezbývá, než hráčům a jejich rodičům, vedení, trenérům, organizačním pracovníkům a fanouškům naší šachové akademie pogratulovat k jejich úspěchům a poděkovat za šíření dobrého jména Interchess po celém světě. Věříme, že v podobném duchu budou pokračovat i v letošním roce a své výkony přinejmenším zopakují. Lehké to nebude, laťku si nastavili vysoko.

2. liga – skupina F

kula1havelka ondrej 02 2017 Dominik Kula a Ondřej Havelka z naší šachové akademie hostují i v letošní sezóně v druholigovém týmu TJ Sokol Dobrá.

V nedělním 8. kole tým z Dobré zvítězil na půdě TJ Slovan Havířov a oba naší hráči si připsali cenné remízy. Dominik uhrál na první šachovnici plichtu černými se zkušeným IM Vlastimilem Nedělou a Ondra na čtvrté desce s FM Václavem Paclem.

Dobrá do sezóny vstupovala s cílem nesestoupit a i díky našim hráčům cíl splnila už tři kola před koncem soutěže a průběžně jí patří pátá příčka.

Výsledkový servis, web soutěže.

Extraliga 7. a 8. kolo

0001vanO víkendu 10. a 11. února proběhlo další dvojkolo naší nejvyšší soutěže družstev. V týmech Labortech Ostrava a ŠK města Lysá nad Labem úspěšně startovali i naši GM Vladimír Talla a IM Nguyen Thai Dai Van.

Labortech obě kola vyhrál a Vladimír tomu přispěl dvěma remízami. Ostravský tým figuruje na průběžné třetí příčce celkového pořadí a před závěrečným trojkolem má dobrou výchozí pozici v boji o extraligové medaile.

Vanův tým z Lysé také v obou kolech zvítězil a Van družstvu pomohl dvěma vítěznými partiemi. Zvlášť cenná je jeho výhra černými nad lídrem BŠŠ GM Alexejem Fedorovem. Tým ŠK města Lysá nad Labem si tak uchoval naději na záchranu v extralize a určitě se o ni v posledních třech kolech popere, přestože los má přetěžký.

Výsledkový servis, web extraligy.

Extraliga 2017/2018

sscr7. a 8. kolo extraligy proběhne o víkendu 10. a 11. února. V týmech Labortech Ostrava a ŠK města Lysá nad Labem můžeme opět sledovat naše hráče GM Vladimíra Tallu a IM Nguyen Thai Dai Vana.

Podrobnosti na webu extraligy, on-line přenosy zde.

Trenérské úspěchy Vjačeslava Dydyška

dydyskoJiž od zrodu naši šachové akademie s námi úzce trenérsky i metodicky spolupracuje jeden z nejúspěšnějších trenérů mládeže na světě, GM Vjačeslav Dydyško.

Výčet úspěchů jeho svěřenců by široce přesahoval stránky našeho webu, proto jen namátkou z poslední doby: IM Nastassia Ziaziulkina po šesté zvítězila v přeboru Běloruska žen, porazila i největší konkurentku WIM Olgu Badelko, mistryni Evropy z roku 2017 a turnaj ovládla s náskokem 1,5 bodu.

Patnáctiletý svěřenec Vjačeslava Dydyška FM Viachaslav Zarubitski bojoval na mužském mistrovství Běloruska o GM normu, po šestém kole dokonce vedl celkové pořadí. Nakonec jej jen těsně titul mezinárodního velmistra minul, ale titul IM má již jistý.

Vjačeslavovi i jeho svěřencům patří naše gratulace i obdiv.

Výsledky Mistrovství Běloruska: muži, ženy.

Zimní olympiáda dětí a mládeže 2018

ohen

V Litomyšli proběhla od 29. ledna do 1. února šachová část olympiády dětí a mládeže. Z reprezentantů Moravskoslezského kraje si vedli nejlépe Petr Gnojek z BŠŠ, který celkově zvítězil v kategorii mladších žáků a náš hráč Marek Fizer, kterému stejný bodový zisk 5,5 bodu stačil na druhou příčku v kategorii nejmladších žáků. Oběma patří naše gratulace!

Trochu za očekáváním zůstala třetí nasazená Zuzka Gřesová, pátá v kategorii dívek a vůbec se nedařilo Davidu Szotkowskému, který se na turnaji nepotkal s formou a herní krizi sám nedokázal překonat.

Celkově se tým Moravskoslezského kraje, ve kterém figurovali tři hráči naší akademie - David Szotkowski, Zuzka Gřesová, Marek Fizer a doplnil je Petr Gnojek z BŠŠ, umístil na druhém místě za vítěznými středočechy. Přestože hráčskou kvalitou měl náš výběr na vítězství, dá se výsledek považovat za úspěch, především proto, že na rozdíl od soupeřů hráči hráli bez trenéra, kterého krajský svaz prostě nenominoval. Přitom ostatní krajské výběry byly vedeny kvalitními trenérskými osobnostmi, namátkou GM Vlastimilem Babulou, IM Tomášem Krausem nebo FM Lukášem Vlasákem.

Bronzové medaile získal Pardubický kraj díky pomocnému hodnocení před výběrem Prahy, v jejíchž barvách hráli i bratři Vinh a Vi Nguyenovi.

Konečné výsledky. O olympiádě na nss.cz.

Moscow Open 2018

anna vrtiakovaanna krupnovaOd 25. ledna do 5. února probíhá v Moskvě za účasti Interchess velký šachový turnaj Moscow Open 2018.

V A turnaji s cenovým fondem přesahujícím 500 000.- Kč nastupuje členka naší slovenské skupiny WFM Anna Vrtiaková, pro kterou je turnaj, kterého se účastní velké množství velice kvalitních hráčů, skvělou přípravou na MSR 2018.

V B turnaji s cenovým fondem více než 250 000.- Kč hraje naše členka a slibný talent ruského šachu Anna Krupnova, která se připravuje na finále ruského mládežnického šampionátu.

Web turnaje, nasazení a výsledky, on-line, komentovaná partie Anny Vrtiakové.

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018

maskotohPardubický kraj pořádá od 28. ledna do 2. února VIII. olympiádu dětí a mládeže. Jednou z jedenácti disciplín tohoto sportovního podniku jsou i šachy. K šachovým kláním usedají samozřejmě i hráči Interchess.

Ve čtyřčlenném týmu Moravskoslezského kraje nastupují hned tři hráči naší akademie - David Szotkowski, Zuzka Gřesová a Marek Fizer, doplňuje je Petr Gnojek z BŠŠ. V týmu Prahy startuje náš člen Thai Dai Nguyen Vinh a jeho bratr Vi (Tatra Smíchov), který využívá náš trenérský servis.

Šachová část olympiády probíhá v Evropském školícím centru v Litomyšli a průběh všech soutěží se objeví i v televizi na iVysílání, nebo přímo na stanici ČT Sport.

Web OH, šachová část, výsledkový servis, obrázky z olympiády.

17. ročník Letného šachového tábora Koník

blikajc iI v letošním roce uspořádají KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské a MŠA Interchess mimořádně populární letní šachový tábor, na který je možno přihlásit i děti z ČR. Propozice tábora naleznete v sekci našeho webu "Ke stažení". Případní zájemci mohou kontaktovat naše trenéry, kteří jim rádi sdělí podrobnější informace. S přihláškami doporučujeme neotálet, kapacita tábora je omezená a počet zájemců ji každoročně převyšuje.

Open Mariánské Lázně 2018

czechtourallDalší díl seriálu Czech Tour proběhne od 20. do 27. ledna v Mariánských Lázních. V jeho rámci budou sehrány i dva uzavřené GM turnaje. Tentokrát už bez tlaku z nutnosti uhrát GM normu v jednom z nich nastoupí i IM Nguyen Thai Dai Van a bude tak bojovat už jen o vylepšení své pozice mezi šachovou elitou. Přejeme hodně zdaru!

Výsledkový servis, Czech Tour, on-line.

Další články...

 1. Postup do finálové skupiny extraligy!
 2. Krajské přebory škol
 3. 3.turnaj série Grand Prix KP v rapid šachu mládeže
 4. Extraliga družstev
 5. Open Praha 2018
 6. Hráči Interchess v ČT
 7. Natálie a Van juniorskými mistry v bleskovém šachu
 8. Rilton Cup Stockholm
 9. Talent roku počtvrté v řadě ve znamení Interchess
 10. Motivační ceny šachového svazu
 11. Soustředění v Ústí nad Labem
 12. 2. liga
 13. Natálie Kaňáková druhá do 18 let na ME v rapidu
 14. TALENT CUP 2017
 15. Ve zkratce
 16. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním velmistrem!
 17. Natálie Kaňáková úspěšná na mistrovství světa!
 18. Extraliga mládeže
 19. Extraliga 2017/2018
 20. Anna Krupnova ve finále Mistrovství Ruska 2018
 21. Další WIM norma pro Natálku Kaňákovou
 22. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu
 23. Mistrovství Moravskoslezského kraje v rapid šachu mládeže 2017
 24. VII. Międzynarodowy turniej szachowy - Wodzisław Śląski
 25. Budapest First Saturday
 26. Mistrovství ČR D18/D20 a Polofinále Mistrovství ČR H18/H20
 27. FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017
 28. Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 29. Open Tatry - Tatranská Lomnica 2017
 30. European Team Chess Championship 2017
 31. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2017
 32. Krajský přebor mládeže v rapid šachu Grand-Prix 2017-2018 - 1. kolo - Krnov
 33. Začala ligová sezóna
 34. OPEN Tatry 2017
 35. Extraliga dorostu
 36. KP mládeže v praktickém šachu
 37. Mitropa Cup 2017
 38. World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017
 39. World Cadets Chess Championship 2017
 40. Ohlédnutí za letními prázdninami
 41. Mistrovský titul pro Interchess hned na startu sezóny!
 42. MČR mládeže v rapid šachu 2017
 43. Naši hráči úspěšní na Open Havířov 2017
 44. European Youth Chess Championship 2017
 45. Open Havířov 2017
 46. Další prázdninové aktivity hráčů Interchess
 47. Van Nguyen Thai Dai vítězí v Budapešti!
 48. Ohlédnutí za letošním šachovým táborem Koník
 49. CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
 50. Příměstský šachový tábor - Ostrava 2017
 51. Štiavnický šachový festival 2017
 52. Letní aktivity členů Interchess
 53. Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!
 54. Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou
 55. Nabídka letních prázdninových akcí
 56. International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017
 57. Teplice Open
 58. FIDE World Team Championships
 59. Dětský pohár 2017
 60. Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu
 61. European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships
 62. Hukvaldské šachování 2017
 63. OPEN Orlová 2017
 64. Mistrovství ČR dětí do 8 let
 65. Ostravský koník z pohledu Interchess
 66. Záhoracký šachový festival
 67. Ostravský koník 2017
 68. Interchess míří do extraligy!
 69. Mistrovství SR mládeže
 70. Šachové velikonoce Interchess
 71. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 72. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 73. GRENKE Chess Open 2017
 74. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 75. O Frymíkův pohár
 76. Open Petřvald 2017
 77. Finále extraligy hostí Brno
 78. Budapest Spring Festival 2017
 79. Finále krajského přeboru v rapidu
 80. 2017 U.S. Championship
 81. Mistrovství ČR mládeže 2017
 82. Budapest Spring Festival 2017
 83. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 84. Chess Open Graz 2017
 85. Senický jarní šachový festival
 86. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 87. International Chess Open Graz 2017
 88. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 89. Memoriál Tomáše Baštince
 90. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 91. Mistrovství světa žen 2017
 92. Extraliga 5. a 6. kolo
 93. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 94. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 95. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 96. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 97. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 98. Talenti proti legendám nerozhodně
 99. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 100. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 101. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 102. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 103. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 104. OPEN PRAHA 2017
 105. Belarus Women Championship 2017
 106. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 107. Šachový prosinec
 108. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 109. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 110. Talent roku 2016
 111. Talent Cup 2016
 112. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 113. MS seniorů 50+ a 65+
 114. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 115. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 116. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 117. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 118. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 119. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 120. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 121. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 122. First Saturday GM Nov 2016
 123. MM&S 2016
 124. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 125. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 126. FIDE World Cadets Championship 2016
 127. Hráči Interchess v druhé lize
 128. tht Extraliga startuje
 129. Matyáš Marek do extraligy!
 130. První liga družstev mládeže - skupina východ
 131. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 132. Novoborská šachová Corrida
 133. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 134. Krajský přebor MKŠS
 135. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 136. Open Tatry 2016
 137. Školení trenérů
 138. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 139. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 140. Interchess provádí nábor dětí
 141. Šachová Olympiáda 2016
 142. Open Havířov 2016
 143. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 144. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 145. Olomouc Chess Summer 2016
 146. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 147. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 148. FIDE Open Staré Město 2016
 149. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 150. Czech Open Pardubice 2016
 151. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 152. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 153. 7. Interchess Cup 2016
 154. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 155. V4 Youth camp Liptov 2016
 156. Mitropa Cup 2016
 157. Nabídka prázdninových akcí
 158. Šachové turnaje v Mostech
 159. Open Teplice 2016
 160. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 161. Ocenění našim členům
 162. Dětský pohár 2016
 163. Nový kandidát mistra
 164. Interchess dětský pohár 2016
 165. Orlová 2016
 166. European Individual Women's Chess Championship
 167. Hukvaldské šachování 2016
 168. Orlová & Zalakaros
 169. MČR hráčů do 8 let
 170. Ohlédnutí za koníkem
 171. Mistrovství České republiky do 8 let
 172. Ostravský koník 2016
 173. Ve zkratce
 174. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 175. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 176. Poděkování obci Tichá
 177. Mistrovství SR mládeže
 178. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 179. Extraliga SR
 180. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 181. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 182. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 183. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 184. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 185. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 186. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 187. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 188. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 189. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 190. Naši nejmladší nezahálejí!
 191. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 192. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 193. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 194. ECo-C Extraliga
 195. Krajský přebor
 196. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 197. Aeroflot Open 2016
 198. Interchess o posledním únorovém víkendu
 199. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 200. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 201. International Chess Open Graz 2016
 202. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 203. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 204. První únorový víkend ve znamení šachu
 205. Van a Matyáš bojují o IM
 206. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 207. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 208. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 209. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 210. Naši hráči v Krajském Přeboru
 211. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 212. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 213. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 214. Nominace našich talentů na sportovce roku
 215. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 216. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 217. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 218. 3. turnaj KP v rapid šachu
 219. Víkendové soutěže
 220. Open Praha 2016
 221. Interchess na přelomu roku
 222. I o Vánocích se hraje
 223. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 224. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 225. MČR v bleskovém šachu 2015
 226. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 227. Talent Cup 2015
 228. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 229. London Chess Classic 2015
 230. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 231. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 232. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 233. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 234. Šachista mimo šachovnici
 235. 2. turnaj KP v rapid šachu
 236. THT EXTRALIGA – listopad
 237. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 238. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 239. THT EXTRALIGA 2015/2016
 240. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 241. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 242. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 243. 1. turnaj KP v rapid šachu
 244. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 245. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 246. ME mládeže 2015 je za námi
 247. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 248. OPEN Tatry 2015
 249. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 250. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 251. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 252. MS juniorů do 20 let
 253. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 254. Členové Interchess na návštěvě ministra
 255. 6. Interchess Cup
 256. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 257. Open Havířov 2015
 258. Beskidy Cup
 259. MEU Kouty 2015
 260. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 261. Gens una sumus
 262. Olomouc Chess Summer 2015
 263. O putovní pohár města Jeseník
 264. Vienna Chess Open 2015
 265. FIDE OPEN Staré Město 2015
 266. Open Letní Praha 2015
 267. Senický letní šachový festival 2015
 268. Open Havířov 2015
 269. European Union Youth Chess Championship 2015
 270. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 271. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 272. LŠT Koník 2015
 273. MEU Mureck 2015
 274. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 275. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 276. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 277. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 278. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 279. European Youth Team Chess Championship 2015
 280. First Saturday GM July 2015
 281. Minsk Open 2015
 282. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 283. Štiavnický šachový festival 2015
 284. Přebor města Vsetína 2015
 285. Šachy prázdniny nemají
 286. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 287. LIPTOV 2015
 288. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 289. Šachový festival České Budějovice 2015
 290. Mistrovství Ruska 2015
 291. European School Championships 2015
 292. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 293. International Open Tournament Pula 2015
 294. MČR družstev mladších žáků 2015
 295. Interchess ve školkách
 296. GM Wesley So - GM David Navara
 297. Mitropacup 2015
 298. 9th International Open Tournament Pula 2015
 299. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 300. Píše se o nás
 301. World’s Youth Stars 2015
 302. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 303. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 304. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 305. Open Orlová 2015 – dohráno
 306. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 307. Open Čierne 2015
 308. Open Orlová 2015
 309. Mistrovské soutěže na Slovensku
 310. Krátké zprávy
 311. Mladé světové hvězdy
 312. Šachy mimo šachovnici
 313. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 314. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 315. Ostravský koník 2015
 316. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 317. 1. liga - napoprvé 4. místo
 318. O šachové království 2015
 319. O Frymíkův pohár
 320. Bohuslavice open 2015
 321. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 322. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 323. Poslední kolo 1. ligy
 324. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 325. 5. Interchess Cup
 326. Turnaje šachových nadějí 2015
 327. Samir Sahidi získal titul FM
 328. Ve zkratce
 329. Finále MČR škol
 330. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 331. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 332. Reykjavik Open
 333. Anička Lhotská v tisku
 334. O šachové království
 335. KP družstev mladších žáků
 336. Slovenská extraliga jde do finále
 337. Ohlédnutí za MČR 2015
 338. Reykjavik Open 2015
 339. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 340. Van na 1. šachovnici
 341. Grand prix mládeže 2014/2015
 342. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 343. Šachová Extraliga SK Commander
 344. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 345. International Chess Open Graz 2015
 346. Memoriál Tomáše Baštince
 347. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 348. Letný šachový tábor Koník 2015
 349. Senický jarný šachový festival 2015
 350. MČR mládeže 2015
 351. Ve zkratce
 352. 1. liga mládeže
 353. KP škol v šachu
 354. KP středních škol
 355. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 356. Open Mariánské Lázně 2015
 357. Šachová Extraliga SK Commander
 358. Pěkný vstup do nového roku
 359. Přebor Běloruska
 360. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 361. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 362. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 363. Memoriál Vladimíra Taranu
 364. I na přelomu roku se hraje
 365. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 366. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 367. MČR v bleskovém šachu 2014
 368. Talent Cup 2014
 369. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 370. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 371. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 372. Matyáš Marek v extralize dorostu
 373. 1. liga pokračuje dalším kolem
 374. Dvě domácí utkání 1. ligy
 375. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 376. OP středních škol v šachu 2014
 377. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 378. HD 14 Pražský přebor
 379. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 380. Ligové aktivity členů Interchess
 381. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 382. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 383. Souboj o titul mistra světa 2014
 384. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 385. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 386. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 387. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 388. Krajské soustředění mládeže
 389. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 390. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 391. European Youth Chess Championship 2014
 392. 1. liga dorostu
 393. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 394. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 395. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 396. Interchess na OPEN Tatry 2014
 397. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 398. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 399. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 400. Open Tatry 2014
 401. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 402. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 403. Šachové kurzy pro veřejnost
 404. Ve zkratce
 405. Open Havířov 2014
 406. Trenérské semináře léto 2014
 407. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 408. Letný šachový tábor Koník 2014
 409. Cracow International Chess Championships
 410. Chess Cup Frýdek-Místek
 411. Czech open Pardubice
 412. 41st Olympiad Tromsø 2014
 413. Robert Demko v Bezměrově třetí
 414. Táňa Bogatková získala titul WFM
 415. Letní aktivity hráčů Interchess
 416. Vítáme nového šachistu
 417. Karviná open 2014
 418. Prázdninové přání
 419. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 420. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 421. Mostecká věž 2014
 422. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 423. Suchy Bór FIDE open 2014
 424. Interchess v Polsku a na Slovensku
 425. Interchess v mateřské škole
 426. MČR družstev mladších žáků
 427. PULA OPEN 2014
 428. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 429. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 430. Nové šachové tituly členů Interchess
 431. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 432. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 433. Open Orlová 2014
 434. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 435. Mitropa Cup 2014
 436. Chess Cup 2014 - Orlová
 437. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 438. Chess Cup 2014
 439. Ohlédnutí za koníkem
 440. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 441. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 442. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 443. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 444. MSR mladších žáků v rapid šachu
 445. Ostravský koník 2014
 446. Martinik open 2014
 447. Turnaje šachových nadějí
 448. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 449. Mistrovství ČR školních týmů
 450. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 451. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 452. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 453. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 454. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 455. Vydařená příprava v Senici
 456. KP družstev mladších žáků 2014
 457. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 458. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 459. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 460. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 461. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 462. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 463. Aktuality leden 2014
 464. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 465. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 466. Interchess Cup 2014
 467. PF 2014
 468. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 469. Veselé Vánoce
 470. Vánoční kvíz
 471. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 472. Pohár hotelu Katowice 2013
 473. Mistrovství světa mládeže 2013
 474. Sněženky lepší machrů
 475. Dlouhodobé soutěže družstev
 476. 2. turnaj KP v rapid šachu
 477. Sněženky a machři 2013
 478. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 479. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 480. Polofinále MČR juniorů 2013
 481. Interchess aktuality
 482. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 483. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 484. Úspěšný říjen 2013
 485. Liberec FIDE open 2013
 486. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 487. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 488. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 489. Hukvaldské šachování 2013
 490. ME mládeže 2013 Černá Hora
 491. Novoborská šachová corrida 2013
 492. Interchess a Figurka
 493. Interchess v září 2013
 494. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 495. Interchess v nových prostorách
 496. MEU ve výsledcích
 497. Ohlédnutí za prázdninami
 498. Robert Demko členem Interchess
 499. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 500. Napsali o nás
 501. Open Jeseník
 502. Mezinárodní mistrovství Krakova
 503. FIDE open Staré Město
 504. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 505. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 506. Mistrovství Evropy žen 2013
 507. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 508. Naši šachisté ve zkratce
 509. Štiavnický šachový festival
 510. Se šachovou legendou na Slovensku
 511. Open Karviná 2013
 512. Česko-Slovenská extraliga žen
 513. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 514. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 515. Open Teplice 2013
 516. Mitropa cup 2013
 517. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 518. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 519. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 520. Mezinárodní soustředění
 521. Mistrovství České republiky mužů 2013
 522. FIDE open Orlová
 523. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 524. KP Orlová
 525. Přestupy
 526. Výsledky našich členů ve zkratce
 527. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 528. Ostravský koník 2013
 529. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 530. Letní šachový tábor
 531. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 532. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 533. Štiavnický šachový festival 2013
 534. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 535. Ostravský koník 2013
 536. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 537. Velikonoční šachy
 538. 2. Interchess cup je historií
 539. Matyáš Marek zlatý !
 540. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 541. 2. Interchess cup
 542. Malý diamant? Dávid Slivka!
 543. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 544. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 545. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 546. Krajské přebory rapidů
 547. Pozvánka na ples
 548. Rybnik Chess Classic 2013
 549. Open Nový Bor 2013
 550. Leden a únor 2013 ve zkratce
 551. 1. Interchess cup
 552. Open Praha 2013
 553. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 554. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 555. Talent Cup 2012
 556. Šachové aktuality
 557. Další fotky z Mariboru
 558. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 559. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 560. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 561. Hukvaldské šachování
 562. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 563. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 564. Šachový podzim ve zkratce
 565. Informace
 566. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 567. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 568. Soustředění říjen 2012
 569. Logo Interchess
 570. OPEN Tatry 2012
 571. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 572. MČR mládeže v rapidu 2012
 573. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 574. ME mládeže 2012 v Praze
 575. Soustředění srpen 2012
 576. Tréninky v červenci 2012
 577. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 578. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 579. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 580. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 581. Petrohrad 2012