World Youth U14, U16, U18 Championships 2016

chessy2016-2Šestnáctiletý talent českého šachu Matyáš Marek vycestoval v doprovodu trenéra Sergeje Berezjuka do ruského Khanty-Mansyjsku, dějiště letošního Mistrovství světa mládeže, které proběhne v termínu 20. září - 4. října.

Matyáš, který bude startovat v kategorii do 18 let má před sebou těžký úkol, vylepšit loňské 4. - 6. místo z Řecka. Věříme, že se mu cíl podaří naplnit i přes výsledkovou stagnaci z poslední doby, potenciál k tomu určitě má.

Na šampionátu se představí i Ludmila Kopcová a Teodor Holtman, svěřenci našeho trenéra Vladimíra Tally, za slovenskou skupinu Interchess bude startovat současný mistr Slovenska do 16 let Igor Lintner, který bude mít jakožto nováček na soutěži takového významu hodně těžkou pozici.

Reprezentačním trenérem reprezentace SR bude náš externí spolupracovník Peter Paleček.

Dějiště šampionátu Khanty-Mansyjsk, dobře známý účastníkům světového poháru v biatlonu, bývá často označován za hlavní město světového šachu. Konala se zde v minulosti šachová olympiáda, světové šachové poháry a poslední kongres FIDE rozhodl, že se zde bude konat olympiáda i v roce 2020. Město prostě šachem žije a dá se očekávat, že tomu bude odpovídat i atmosféra mistrovství.

Našim reprezentantům přejeme příjemný pobyt a hodně šachových úspěchů.

Web pořadatele, nasazení a výsledky, on-line.

Mezinárodní šachová škola Interchess děkuje za podporu Moravskoslezskému kraji a městu Frenštát pod Radhoštěm.

frentt pod radhotm coa cz.svg

ms kraj logo

Novoborská šachová Corrida

van 2015kriebel 2014 ms 20Tak jako v minulých letech i letos uspořádá 1. Novoborský šachový klub mezinárodní utkání naší šachové jedničky Davida Navary s hráčem světové špičky. Sučástí akce bude i bohatý doprovodný program.
Novoborská šachová Corrida 2016 odstartuje 28. září simultánkami, dva zápasy budou rozehrány o den později.

Z pohledu Interchess bude zajímavý souboj českých šachových nadějí, mezinárodních mistrů, domácího Tadeáše Kriebela a Thai Dai Van Nguyena. Tadeáše dlouhodobě trénoval náš trenér Vladimír Talla ve spolupráci se Sergejem Berezjukem, Van šachově v Interchess vyrůstal a dodnes je naším členem.

Na hlavním stole se představí norský velmistr Jon Ludvig Hammer v duelu s velmistrem Davidem Navarou.

Na oficiálních stránkách akce naleznete časový harmonogram, rozhovory s hráči a mnoho dalších zajímavostí.

Krajský přebor mládeže v praktickém šachu

mkssOd 23. do 25. září proběhl ve Frýdku-Místku Krajský přebor mládeže v praktickém šachu pro rok 2016.
Interchess v něm měla hojné zastoupení a její hráči slavili nejeden úspěch.
V kategorii do 16 let získal stříbrnou medaili Ondřej Havelka, když uhrál 4,5 bodu ze 7 partií.

V kategorii do 20 let bral bronz za třetí místo Rostislav Berezjuk, který v 7 partiích uhrál 3,5 bodu a připsal si 38 bodů do ratingu FIDE.
Vítězem v kategorii do 12 let se stal dlouhodobý svěřenec našeho trenéra Vladimíra Tally Filip Neumann ze Slavie Orlová. Získal 6 bodů ze 7 partií!
V kategorii do 10 let obsadil Zdeněk Tauš s pěti body pěkné čtvrté místo, mezi osmiletými byl nejlepší.
Ostatní hráči podali bojovné výkony a nabrali mnoho cenných zkušeností do dalších šachových zápasů.
Kompletní výsledky naleznete zde.

Turnaj s delší časovou kontrolou splňuje hlavní účel šachu - naučit děti samostatně přemýšlet.

Celý šachový víkend proběhl v příjemné a klidné přátelské atmosféře.
Naše poděkování patří pořadatelům za kvalitní organizaci turnaje.

Krajský přebor MKŠS

mkssOd 23. do 25. září probíhá ve Frýdku≈Místku Krajský přebor MKŠS v praktickém šachu.

Interchess na něm reprezentují v kategorii U10 Tauš Zdeněk, Zemek Toník, Váca Viktor, Juračák David, Filipová Vanesa, v kategorii U12 Ivanov Alexandr (Duras Brno), v kategorii U14 Mikesch Dalibor, Micza Jan, Ivanov Miša (Duras Brno) a v kategorii U18-20 Havelka Ondřej a Berezjuk Rosťa.

Hráčům přejeme mnoho zdaru, jejich výsledky můžeme sledovat zde.

Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů

van 2015marek 2015Kongres Mezinárodní šachové federace FIDE, konaný v Baku, oficiálně potvrdil hráčům Mezinárodní šachové školy Interchess Frýdek-Místek, čtrnáctiletému Vanovi Nguyen Thai Dai a šestnáctiletému Matyáši Markovi titul „Mezinárodní mistr (IM)“. Magdaléně Miturové, dlouhodobě vedené trenéry naší šachové školy byl přiznán titul mezinárodní ženské mistryně (WIM).

Jmenovaným k udělení ceněného prestižního ocenění, které získali za mnohaletou poctivou práci, gratulujeme a přejeme mnoho zdaru při zdolávání mety nejvyšší – získání titulů GM (WGM).

Interchess si tak může připsat další z řady významných úspěchů na poli výchovy mladých šachových talentů. Poděkování a uznání tedy patří i týmů trenérů a spolupracovníků naší šachové školy, našim sponzorům, fandům a příznivcům.

List of titles.

Open Tatry 2016

0024Letošní ročník oblíbeného openu hraného pod tatranskými štíty na Štrbském Plese probíhá od 24. září do 1. října. Hraje se stejně jako v loňském roce v hotelu Sorea Trigan.

V důsledku termínové kolize s probíhajícím světovým šampionátem v ruském Khanty-Mansyjsku nebude účast hráčů Interchess tak početná, jako v minulých letech, naši šachovou školu bude reprezentovat Dominik Kula a David Szotkowski, hrát bude i jeho otec Jozef. Ze slovenské skupiny Interchess nastoupí Kubko Šošovička, WFM Anička Vrtiaková, FM Marek Karas, FM Martin Jablonický, Martin Očko a Lukáš Kostolanský - hráči, kteří využívají trenérský servis Interchess a také její slovenský místopředseda Rudolf Diviak.

Jmenovaným hráčum můžeme držet palce a sledovat jejich výkony na stránkách výsledků a nasazení. Web pořadatele naleznete zde.

On-line pro PC: 1. kolo, 2. kolo, 3. kolo, 4. kolo, 5. kolo, 6. kolo, 7. kolo, 8. kolo, 9. kolo.

On-line pro mobily a tablety: 1. kolo, 2. kolo, 3. kolo, 4. kolo, 5. kolo, 6. kolo, 7. kolo, 8. kolo, 9. kolo.

Mezinárodní šachová škola Interchess zve své členy na členskou schůzi

Členská schůze Mezinárodní šachové školy Interchess

se koná dne 13. 10. 2016 v 18:15 hod v prostorách školy

v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Pokud se v uvedenou hodinu nedostaví nadpoloviční většina členů, bude se náhradní členská chůze konat o čtvrt hodiny později. Členská schůze bude jednat o otázkách uvedených v programu a k hlasování  a platnosti usnesení stačí souhlas dvou třetin přítomných členů.

 

Program schůze

Školení trenérů

iV sobotu 10. září 2016 proběhlo v Krnově školeni učitelů a trenérů 4. a 3. třídy.
Akce se zúčastnilo 30 zájemců. Hlavním pořadatelem byl trenér Interchess GM Vladimír Talla, předseda TMK.
Jako lektoři na školení působili trenérka Interchess Mgr. Táňa Bogatková a naši blízcí spolupracovníci Ing. Rudolf Diviak ze slovenské skupiny Interchess a Mgr. Nikolaj Korolčuk z Opole, také náš dlouholetý spolupracovník.
Náplní školení bylo vedení tréninků nejmenších dětí a práce na školách.
Školení navštívil hlavní garant projektu Šachového svazu ČR “Šachy do škol” Miroslav Veselý.
V sobotu 17. září se v naší klubovně v Národním domě uskuteční druhý den školení a o měsíc později zde proběhnou závěrečné zkoušky.

Ohlédnutí za prázdninami 2016.

iNový školní rok už nabírá na tempu, přesto je na místě malé ohlédnutí za šachovými aktivitami našich členů během letošních letních prázdnin. Různých šachových akcí proběhlo značné množsví, my přinášíme jen letmý a stručný pohled na některé z nich.

Číst dál...

Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016

sscrO víkendu 10. - 11. 9. probíhá v Klatovech Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016. Do západních Čech vyráží Interchess ve složení Robert Demko (H14), Zdenek Tauš (H10) a Vanesa Filipová (D10).

Našim hráčům přejeme hodně povedených partií i mnoho potřebného sportovního štěstí.

Výsledkový servis, web pořadatele.

Interchess provádí nábor dětí

blikajc iPrázdniny skončily a začal nový nejen školní, ale i šachový rok.

Naši hráči se na svých tréninkových a hráčských aktivitách dohodnou se svými trenéry. Interchess ale provádí i nábor nových dětí do svých řad. Zájemci o zvládnutí královské hry se mohou dostavit ve čtvrtky od 17:15 do 18:15 do místeckého Národního domu, klubovny č. 6, kde v uvedenou dobu bude probíhat trénink skupiny začátečníků a kde budou srdečně vítáni.

S případnými dotazy se můžete obrátit na tel. +420 774 264 077 nebo pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Šachová Olympiáda 2016

baku2016V ázerbájdžánském Baku se v termínu 2. - 13. září odehraje čtyřicátá druhá šachová olympiáda družstev a bude na ní vidět i naše šachová škola Interchess.

Na první šachovnici běloruského ženského týmu se objeví naše členka IM Nastassia Ziaziulkina.

V roli trenérů reprezentací se představí externí spolupracovník naší šachové školy GM Andrej Kovalev, který povede reprezentaci žen Íránu a externí spolupracovník GM Viktor Komliakov, vedoucí výpravy Moldávie.

Zajisté budeme fandit bývalým svěřenkyním IM Sergeje Berezjuka. Na olympiádě si zahrají: WGM Kateřina Němcová (USA), WGM Lenka Ptačniková (Island), WGM Regina Theissi Pokorna (Rakousko) a WIM Veronika Masliková (Slovensko).

Průběh olympiády můžeme sledovat na webu, na stránkách výsledků nebo on-line.

Open Havířov 2016

i17. ročník turnaje Open Havířov probíhá od 27. srpna do 4. září. Interchess na něm reprezentují GM Vladimír Talla a Robert Demko.

Web pořadatele, výsledky.

Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha

euroyouth

Od 17. až do 28. srpna 2016 probíhá v pražském TOP Hotelu Mistrovství Evropy mládeže pro rok 2016.

Hraje se v kategoriích H8, H10, H12, H14, H16 a H18 a D8, D10, D12, D14, D16 a D18.

Interchess využije toho, že se hraje „doma” a pod vedením trenérů Sergeje Berezjuka a Vladimíra Tally za českou část a Miroslava Rohačka (vedoucí reprezentace SR), Petra Palečka (trenér reprezentace SR), Rudolfa Diviaka a Rastislava Diviaka ze slovenské skupiny vyšle na turnaj větší počet hráčů než obvykle:

Dominika Očka, Ondřeje Havelku, Vanesu Filipovou, Zdeňka Tauše, Miroslava Krupu, Davida Slivku, Jakuba Šošovičku, Annu Lhotskou, Dominiku Ferkovou, Filipa Neumanna, Annu Vrtiakovou, Marka Karase, sourozence Markovy, sourozence Kopcovy a sourozence Nguyenovy.

Našim nejvýše nasazeným hráčem bude Van Thai Dai Nguyen, osmý v kategorii H 18.

Interchess se podílí i na organizačním zajištění šampionátu – Rastislav Bury a Rastislav Diviak působí jako rozhodčí, posledně jmenovaný má na starosti i on-line přenosy z šachovnic.

V dějišti šampionátu budou samozřejmě přítomni i mnozí rodinní příslušníci našich hráčů.

Web šampionátu, startovní listiny, výsledkový servis, on-line.

15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva

big 42Letošní, v pořadí již 15. ročník Letního šachového tábora Koník, který byl pro šachovou mládež uspořádán ve spolupráci KŠN Bratislava, ŠKM Dunaj, ŠK Osuské a Interchess skončil 7. srpna. O jeho průběhu nejlépe vypovídá závěrečná zpráva Miroslava Roháčka. Obrázky z akce najdete i v naší fotogalerii.

Další články...

 1. Olomouc Chess Summer 2016
 2. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 3. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 4. FIDE Open Staré Město 2016
 5. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 6. Czech Open Pardubice 2016
 7. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 8. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 9. 7. Interchess Cup 2016
 10. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 11. V4 Youth camp Liptov 2016
 12. Mitropa Cup 2016
 13. Nabídka prázdninových akcí
 14. Šachové turnaje v Mostech
 15. Open Teplice 2016
 16. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 17. Ocenění našim členům
 18. Dětský pohár 2016
 19. Nový kandidát mistra
 20. Interchess dětský pohár 2016
 21. Orlová 2016
 22. European Individual Women's Chess Championship
 23. Hukvaldské šachování 2016
 24. Orlová & Zalakaros
 25. MČR hráčů do 8 let
 26. Ohlédnutí za koníkem
 27. Mistrovství České republiky do 8 let
 28. Ostravský koník 2016
 29. Ve zkratce
 30. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 31. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 32. Poděkování obci Tichá
 33. Mistrovství SR mládeže
 34. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 35. Extraliga SR
 36. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 37. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 38. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 39. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 40. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 41. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 42. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 43. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 44. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 45. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 46. Naši nejmladší nezahálejí!
 47. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 48. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 49. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 50. ECo-C Extraliga
 51. Krajský přebor
 52. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 53. Aeroflot Open 2016
 54. Interchess o posledním únorovém víkendu
 55. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 56. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 57. International Chess Open Graz 2016
 58. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 59. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 60. První únorový víkend ve znamení šachu
 61. Van a Matyáš bojují o IM
 62. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 63. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 64. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 65. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 66. Naši hráči v Krajském Přeboru
 67. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 68. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 69. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 70. Nominace našich talentů na sportovce roku
 71. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 72. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 73. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 74. 3. turnaj KP v rapid šachu
 75. Víkendové soutěže
 76. Open Praha 2016
 77. Interchess na přelomu roku
 78. I o Vánocích se hraje
 79. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 80. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 81. MČR v bleskovém šachu 2015
 82. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 83. Talent Cup 2015
 84. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 85. London Chess Classic 2015
 86. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 87. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 88. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 89. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 90. Šachista mimo šachovnici
 91. 2. turnaj KP v rapid šachu
 92. THT EXTRALIGA – listopad
 93. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 94. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 95. THT EXTRALIGA 2015/2016
 96. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 97. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 98. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 99. 1. turnaj KP v rapid šachu
 100. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 101. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 102. ME mládeže 2015 je za námi
 103. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 104. OPEN Tatry 2015
 105. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 106. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 107. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 108. MS juniorů do 20 let
 109. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 110. Členové Interchess na návštěvě ministra
 111. 6. Interchess Cup
 112. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 113. Open Havířov 2015
 114. Beskidy Cup
 115. MEU Kouty 2015
 116. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 117. Gens una sumus
 118. Olomouc Chess Summer 2015
 119. O putovní pohár města Jeseník
 120. Vienna Chess Open 2015
 121. FIDE OPEN Staré Město 2015
 122. Open Letní Praha 2015
 123. Senický letní šachový festival 2015
 124. Open Havířov 2015
 125. European Union Youth Chess Championship 2015
 126. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 127. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 128. LŠT Koník 2015
 129. MEU Mureck 2015
 130. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 131. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 132. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 133. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 134. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 135. European Youth Team Chess Championship 2015
 136. First Saturday GM July 2015
 137. Minsk Open 2015
 138. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 139. Štiavnický šachový festival 2015
 140. Přebor města Vsetína 2015
 141. Šachy prázdniny nemají
 142. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 143. LIPTOV 2015
 144. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 145. Šachový festival České Budějovice 2015
 146. Mistrovství Ruska 2015
 147. European School Championships 2015
 148. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 149. International Open Tournament Pula 2015
 150. MČR družstev mladších žáků 2015
 151. Interchess ve školkách
 152. GM Wesley So - GM David Navara
 153. Mitropacup 2015
 154. 9th International Open Tournament Pula 2015
 155. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 156. Píše se o nás
 157. World’s Youth Stars 2015
 158. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 159. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 160. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 161. Open Orlová 2015 – dohráno
 162. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 163. Open Čierne 2015
 164. Open Orlová 2015
 165. Mistrovské soutěže na Slovensku
 166. Krátké zprávy
 167. Mladé světové hvězdy
 168. Šachy mimo šachovnici
 169. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 170. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 171. Ostravský koník 2015
 172. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 173. 1. liga - napoprvé 4. místo
 174. O šachové království 2015
 175. O Frymíkův pohár
 176. Bohuslavice open 2015
 177. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 178. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 179. Poslední kolo 1. ligy
 180. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 181. 5. Interchess Cup
 182. Turnaje šachových nadějí 2015
 183. Samir Sahidi získal titul FM
 184. Ve zkratce
 185. Finále MČR škol
 186. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 187. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 188. Reykjavik Open
 189. Anička Lhotská v tisku
 190. O šachové království
 191. KP družstev mladších žáků
 192. Slovenská extraliga jde do finále
 193. Ohlédnutí za MČR 2015
 194. Reykjavik Open 2015
 195. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 196. Van na 1. šachovnici
 197. Grand prix mládeže 2014/2015
 198. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 199. Šachová Extraliga SK Commander
 200. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 201. International Chess Open Graz 2015
 202. Memoriál Tomáše Baštince
 203. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 204. Letný šachový tábor Koník 2015
 205. Senický jarný šachový festival 2015
 206. MČR mládeže 2015
 207. Ve zkratce
 208. 1. liga mládeže
 209. KP škol v šachu
 210. KP středních škol
 211. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 212. Open Mariánské Lázně 2015
 213. Šachová Extraliga SK Commander
 214. Pěkný vstup do nového roku
 215. Přebor Běloruska
 216. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 217. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 218. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 219. Memoriál Vladimíra Taranu
 220. I na přelomu roku se hraje
 221. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 222. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 223. MČR v bleskovém šachu 2014
 224. Talent Cup 2014
 225. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 226. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 227. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 228. Matyáš Marek v extralize dorostu
 229. 1. liga pokračuje dalším kolem
 230. Dvě domácí utkání 1. ligy
 231. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 232. OP středních škol v šachu 2014
 233. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 234. HD 14 Pražský přebor
 235. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 236. Ligové aktivity členů Interchess
 237. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 238. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 239. Souboj o titul mistra světa 2014
 240. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 241. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 242. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 243. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 244. Krajské soustředění mládeže
 245. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 246. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 247. European Youth Chess Championship 2014
 248. 1. liga dorostu
 249. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 250. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 251. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 252. Interchess na OPEN Tatry 2014
 253. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 254. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 255. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 256. Open Tatry 2014
 257. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 258. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 259. Šachové kurzy pro veřejnost
 260. Ve zkratce
 261. Open Havířov 2014
 262. Trenérské semináře léto 2014
 263. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 264. Letný šachový tábor Koník 2014
 265. Cracow International Chess Championships
 266. Chess Cup Frýdek-Místek
 267. Czech open Pardubice
 268. 41st Olympiad Tromsø 2014
 269. Robert Demko v Bezměrově třetí
 270. Táňa Bogatková získala titul WFM
 271. Letní aktivity hráčů Interchess
 272. Vítáme nového šachistu
 273. Karviná open 2014
 274. Prázdninové přání
 275. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 276. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 277. Mostecká věž 2014
 278. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 279. Suchy Bór FIDE open 2014
 280. Interchess v Polsku a na Slovensku
 281. Interchess v mateřské škole
 282. MČR družstev mladších žáků
 283. PULA OPEN 2014
 284. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 285. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 286. Nové šachové tituly členů Interchess
 287. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 288. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 289. Open Orlová 2014
 290. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 291. Mitropa Cup 2014
 292. Chess Cup 2014 - Orlová
 293. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 294. Chess Cup 2014
 295. Ohlédnutí za koníkem
 296. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 297. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 298. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 299. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 300. MSR mladších žáků v rapid šachu
 301. Ostravský koník 2014
 302. Martinik open 2014
 303. Turnaje šachových nadějí
 304. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 305. Mistrovství ČR školních týmů
 306. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 307. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 308. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 309. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 310. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 311. Vydařená příprava v Senici
 312. KP družstev mladších žáků 2014
 313. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 314. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 315. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 316. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 317. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 318. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 319. Aktuality leden 2014
 320. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 321. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 322. Interchess Cup 2014
 323. PF 2014
 324. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 325. Veselé Vánoce
 326. Vánoční kvíz
 327. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 328. Pohár hotelu Katowice 2013
 329. Mistrovství světa mládeže 2013
 330. Sněženky lepší machrů
 331. Dlouhodobé soutěže družstev
 332. 2. turnaj KP v rapid šachu
 333. Sněženky a machři 2013
 334. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 335. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 336. Polofinále MČR juniorů 2013
 337. Interchess aktuality
 338. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 339. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 340. Úspěšný říjen 2013
 341. Liberec FIDE open 2013
 342. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 343. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 344. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 345. Hukvaldské šachování 2013
 346. ME mládeže 2013 Černá Hora
 347. Novoborská šachová corrida 2013
 348. Interchess a Figurka
 349. Interchess v září 2013
 350. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 351. Interchess v nových prostorách
 352. MEU ve výsledcích
 353. Ohlédnutí za prázdninami
 354. Robert Demko členem Interchess
 355. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 356. Napsali o nás
 357. Open Jeseník
 358. Mezinárodní mistrovství Krakova
 359. FIDE open Staré Město
 360. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 361. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 362. Mistrovství Evropy žen 2013
 363. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 364. Naši šachisté ve zkratce
 365. Štiavnický šachový festival
 366. Se šachovou legendou na Slovensku
 367. Open Karviná 2013
 368. Česko-Slovenská extraliga žen
 369. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 370. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 371. Open Teplice 2013
 372. Mitropa cup 2013
 373. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 374. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 375. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 376. Mezinárodní soustředění
 377. Mistrovství České republiky mužů 2013
 378. FIDE open Orlová
 379. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 380. KP Orlová
 381. Přestupy
 382. Výsledky našich členů ve zkratce
 383. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 384. Ostravský koník 2013
 385. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 386. Letní šachový tábor
 387. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 388. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 389. Štiavnický šachový festival 2013
 390. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 391. Ostravský koník 2013
 392. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 393. Velikonoční šachy
 394. 2. Interchess cup je historií
 395. Matyáš Marek zlatý !
 396. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 397. 2. Interchess cup
 398. Malý diamant? Dávid Slivka!
 399. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 400. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 401. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 402. Krajské přebory rapidů
 403. Pozvánka na ples
 404. Rybnik Chess Classic 2013
 405. Open Nový Bor 2013
 406. Leden a únor 2013 ve zkratce
 407. 1. Interchess cup
 408. Open Praha 2013
 409. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 410. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 411. Talent Cup 2012
 412. Šachové aktuality
 413. Další fotky z Mariboru
 414. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 415. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 416. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 417. Hukvaldské šachování
 418. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 419. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 420. Šachový podzim ve zkratce
 421. Informace
 422. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 423. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 424. Soustředění říjen 2012
 425. Logo Interchess
 426. OPEN Tatry 2012
 427. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 428. MČR mládeže v rapidu 2012
 429. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 430. ME mládeže 2012 v Praze
 431. Soustředění srpen 2012
 432. Tréninky v červenci 2012
 433. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 434. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 435. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 436. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 437. Petrohrad 2012