Krajský přebor mládeže v rapid šachu Grand-Prix 2017-2018 - 1. kolo - Krnov

00070012V Krnově byl v sobotu 14. října zahájen pětidílný seriál letošního ročníku krajského přeboru mládeže v rapid šachu.

Body sbírat vyrazila i výprava Interchess vedená Táňou Bogatkovou ve složení: HD 10 Zdeněk Tauš, David Juračák, Antonín Zemek, Adam Jurtík, Ondřej Chromiak, Vanesa Filipová a v HD 18 Jan Micza.

Výsledek prvního kola vypadá pro naše barvy solidně. Stříbro si odváží Toník Zemek, nepopulární čtvrté místo obsadil David Juračák a Vaneska Filipová v kategorii dívek do 10 let byla dokonce zlatá. Pochvalu si zaslouží Adam Jurtík, který uhrál pěkné 4 body. Do formy se snad vrací po delším tréninkovém výpadku Zdeněk Tauš (v Krnově 4,5 bodu), nahoru může jít i Ondra Chromiak (2 body), pokud se v sezóně bude aktivně zúčastňovat turnajů.

Honza Micza nastoupil ve svých 14 letech mezi mnohem staršími hráči a v kategorii do 18 let bojoval velmi zodpovědně, za což mu náleží velká pochvala.

Poděkování za reprezentaci Interchess patří všem zúčastněným hráčům a za pomoc s organizací a dopravou i rodičům. Těšíme se na další turnaje.

Výsledkový servis, fotogalerie.

Začala ligová sezóna

sscrO víkendu 7. a 8. října byly zahájeny soutěže družstev mládeže. Do základní skupiny extraligy východ se se zapojilo i naše družstvo.

V prvním sobotním zápase proti Kuřimi byla na našich hráčích znát velká nervozita, přece jenom to byl úplně první zápas našeho týmu v extralize. S outsiderem skupiny jsme prohráli celkem hladce. V odpoledním zápase s Vlašimí i v nedělním ranním proti Jičínu jsme zabojovali a zvítězili. Odpoledne jsme hráli s hlavním favoritem naší skupiny Polabinami a celkem zaslouženě jsme prohráli.

Se 6 body po 4 utkáních se držíme na postupovém 4. místě. Postup do finálové skupiny je stále v našich rukách. Suverénně vedou Polabiny s plným počtem bodů.

Všechny 4 své partie vyhrál Robert Demko a byl jednoznačnou oporou družstva, Ondřej Havelka a David Szotkowski získali 2 body, ostatním se dařilo méně.

V družstvu Orlové nastoupili Filip Neumann a Lída Kopcová. Oba hráli pouze v sobotu a získali jeden bod ze dvou partií.

Družstvo Orlové je se 4 body na 6. místě osmičlenné skupiny.

V západní skupině hrála v družstvu OAZY Praha Anička Lhotská. Družstvu OAZY se moc nedařilo a zatím je bez bodu poslední ve své skupině. Aničce se podařilo v sobotu porazit dva hráče s elem o více než 250 bodu vyšším, ale i to na body družstva nestačilo. Jejímu bratrovi Zdenkovi se nedařilo a prohrál všechny 4 partie.

Zajímavý postřeh při srovnání osmičlenných skupin západ a východ. Zatímco v naší východní skupině není ani jeden hráč s elem přes 2200, ve skupině západ jich je sedm…

Současně se hrála i první kola 1.ligy mládeže. 

Za družstvo TJ Ostrava hostují Marek a Lucka Fizerovi. Lucka hrála v sobotu dvě partie a obě prohrála, Marek hrál v neděli jednu partii a tu vyhrál. V družstvu hraje í Lída Kopcová a Filip Neuman.

V první lize za družstvo Orlové B hraje na první šachovnici Jakub Ochmyt a ze tří partií získal jeden bod.

Extraliga dorostu, 1. liga mládeže - skupina D.

OPEN Tatry 2017

slovanblava63. ročník oblíbeného turnaje o Tatranský pohár OPEN Tatry se letos odehraje v Tatranské Lomnici v hotelu Sorea Titris v termínu 8. – 15. října.

Tradiční, kvalitně obsazený turnaj je vyhledávaný pro svou tradičně vysokou kvalitu, výborně zvládnutou organizaci i atraktivní vysokohorskou lokalitu, ve které se hraje. Možnosti propojení vysokohorské turistiky a šachu je přizpůsoben i herní řád a hráči tak mají příležitost všestranného vyžití.

Již tradičně se do Tater rozjedou i hráči Interchess. Letos to jsou WCM Zuzana Gřesová, Michal Gřes, Vladimírem Tallou vedený Filip Neumann (SK Slavia Orlová) a ze Slovenské skupiny Interchess Jakub Šošovička a Martin Šandor. Zahraje si i náš trenér IM Sergej Berezjuk.

Výpravě přejeme pěkné počasí, příjemný pobyt a hráčům i mnoho úspěchů ve hře.

Nasazení, výsledky.

Extraliga dorostu

sscrŠK Kuřim je pořadatelem 1. – 4. kola extraligy dorostu – skupiny východ, které se odehrají 7. a 8. října v Brně.

Nejvyšší dorostenecká soutěž se hraje systémem každý s každým ve dvou skupinách, ze kterých postupují  4 nejlepší týmy do skupiny finálové.

Tým Interchess je v extralize nováček a nastupujeme s mladým družstvem, ve kterém jsou 2 třetiny hráčů výrazně mladší, než povoluje věkový limit soutěže. Přesto je náš tým druhý nasazený z osmi zúčastněných. Na soupisce máme 18 hráčů vedených trenéry Sergejem Berezjukem  a Vladimírem Tallou.

Družstvu v první extraligové sezóně přejeme hodně zdaru.

Nasazení a výsledky.

KP mládeže v praktickém šachu

00010002Od 28. do 30. 9. 2017 probíhal ve Frýdku≈Místku krajský přebor mládeže v praktickém šachu.

Z Interchess se přeboru zúčastnilo 5 hráčů, pro které byl turnaj dobrým tréninkem po prázdninové přestávce. Hrálo se na 7 kol tempem 1 hodina + 30 vteřin/tah na partii.

Výsledkově se nejlépe dařilo sourozencům Lucce a Markovi Fizerovým a Toníku Zemkovi.

Devítiletý Marek Fizer se výborně předvedl v kategorii U20. Získal 4 body ze 7 partií a celkově se umístil na 6. místě mezi 20 startujícími hráči. Mezi šestnáctiletými získal dokonce stříbro a připisuje si 64 bodů na Elo.

Lucie Fizerová se v kategorii U14 celkově umístila na 5. místě. Zlatou medaili si odnesla jako nejlepší dívka.

Toník Zemek v kategorii U10 odehrál celý turnaj výborně a jenom porážka v posledním kole jej stála lepší umístění. Nakonec Toník obsadil 5. místo. Poslední turnajový den Tonda oslavil své osmé narozeniny.

Našim úspěšným členům gratulujeme, stejně jako svěřenkyni Vladimíra Tally Lídě Kopcové (TJ Ostrava), která s půlbodovým náskokem vyhrála kategorii U20!

Ve stejné kategorii podal dobrý výkon i čtrnáctiletý Míša Ivanov (Duras Brno, trenérka T. Bogatková). Míša si připsal 69 bodů na Elo.

Celkové výsledky.

Mitropa Cup 2017

mitropaV termínu 16. až 25. září 2017 proběhl v maďarském městě Balatonszárszó 36. ročník Mitropa Cupu, který je považován za neoficiální mistrovství družstev států střední Evropy. Jedná se o uzavřený turnaj deseti čtyřčlenných družstev.

Družstvo České republiky letos vybojovalo výborný výsledek, když obsadilo za reprezentací Chorvatska druhé místo, těsně před reprezentací Francie.

Z pohledu Interchess je potěšitelné, že hlavními oporami reprezentace ČR byli dva bývalí dlouholetí svěřenci trenérů naší šachové akademie.

Na první šachovnici získal velmistr Honza Krejčí skvělých 5 bodů ze 7 partií, jeho celkový výkon v soutěži byl 2676 Elo. Honza byl jednoznačným lídrem celého družstva. Mnoho let trénoval pod vedením Sergeje Berezjuka.

Na druhé šachovnici hrál mezinárodní mistr Tadeáš Kriebel, kterému se po výborném výkonu podařilo splnit výkonem 6 bodů z 9 partií velmistrovskou normu, jeho turnajový výkon vyšplhal na 2602 Elo. Pod vedením Vladimíra Tally získal Tadeáš v minulosti několik mistrovských titulů na přeborech ČR v mládežnických kategoriích.

Oba hráči si zlepšují svůj celkový rating, přičemž Elo Tadeáše překročí hranici 2500.

Výborný výkon podal i velmistr Štěpán Žilka, získal 4,5 bodu ze 6 partií a jeho výkon činil 2623 Elo.

Zbylí dva členové družstva mezinárodní mistři Cyril Ponížil a Tomáš Kraus skončili na padesáti procentech uhraných bodů, což dohromady s výkonem ostatních dalo výborné druhé místo.

Gratulujeme všem členům týmu k výbornému výkonu a skvělé reprezentaci České republiky.

Stříbrný Balaton na nss, konečné výsledky, web turnaje.

World Youth U-14, 16, 18 Chess Championship 2017

logo ms 2017Další akcí světového významu s účastí hráčů Mezinárodní šachové akademie Interchess je letošní Mistrovství světa mládeže, které probíhá v termínu 16. - 26. září v Montevideu v Uruguayi.

Jako nasazená dvojka a jeden z největších favoritů se na něm prezentuje náš IM Nguyen Thai Dai Van.

Slovenskou skupinu Interchess reprezentují WFM Anna Vrtiaková, FM Marek Karas, Dominika Ferková a Adrián Zetocha.

Trenéři Interchess Sergej Berezjuk a Vladimír Talla své svěřence tentokrát povedou pomocí prostředků informačních technologií na dálku.

Hráčům přejeme mnoho zdaru, sportovního štěstí a příjemný pobyt.

Web šampionátu, on-line přenosy, nasazení a výsledky.

World Cadets Chess Championship 2017

img 20170830 143356Jak jsme již na našich stránkách informovali, proběhl na sklonku prázdnin v brazilském Poços de Caldas světový šampionát kadetů ve věkových kategoriích do 8, 10 a 12 let. O tom, jak šampionát probíhal a jak se dařilo reprezentantům ČR pod vedením trenéra Sergeje Berezjuka, se můžeme dočíst ve zprávě Přemysla Hrbka, člena naší výpravy, jejíž zkrácenou verzi přinášíme:

Zpráva z MS mládeže v šachu

Ohlédnutí za letními prázdninami

blikajc iNa sklonku léta přinášíme ještě stručné ohlédnutí za některými prázdninovými aktivitami našich hráčů:

16. 8. - 24. 8. 2017 EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP, Polsko

Natálie Kaňáková byla tahounem reprezentačního výběru ČR na mládežnickém evropském šampionátu družstev. Natálka vyválčila 4,5 bodu ze sedmi možných, družstvu se ale tolik nevedlo a jako páté nasazené skončilo až na celkově 12. místě. Natálie získala 10 bodů na svůj Elo rating.

Konečné výsledky.

18. 8. - 27. 8. 2017 15 th EUROPEAN UNION YOUTH CHESS CHAMPIONSHIP 8 - 14

 Za účasti našich hráčů Dominika Očka, Zdeňka Tauše a Vanesy Filipové proběhlo v Koutech nad Desnou Mistrovství EU hráčů do 14 let. Zdeněk Tauš v kategorii do 8 let byl po 5. kole se 4 body na výborném 3. místě, závěr mu ale nevyšel a celkově nakonec dělil 5. – 9. místo. Na pomocné hodnocení skonči šestý, jako nejlepší z hráčů z Čech a Moravy. I přes slabší závěr se Zdeňkovo vystoupení dá označit jako úspěšné a patří mu za něj pochvala.

Vanesa Filipová v kategorii do 10 let sbírala zkušenosti, posbírala 3 body, Dominiku Očkovi se turnaj příliš nepovedl, očekávalo se od něj víc, získal 5 bodů a dělil 10. – 20. místo. 

Úspěšní byli hráči Slovenska, vedení reprezentačním trenérem SR, členem slovenské skupiny Interchess FM Miro Roháčkem byli.

V počtu získaných medailí se Slovensko umístilo na druhém místě (3 zlaté a 2. stříbrné) před Polskem. 

Konečné výsledky.

12. 8. - 19. 8. 2017 Olomoucké šachové léto

Dominik Kula a David Szotkowski odehráli povedený open hraný v rámci seriálu Czech Tour. Dominik startoval jako 12. nasazený z 98 účastníků, po 5. kole se dostal do celkového vedení se 100 % počtem bodů. Ve druhé polovině mu trochu došel dech, turnaj dohrával zdravotně indisponován, přesto je zisk konečného třetího místa a zlepšení Ela o 18 bodů pěkným úspěchem. David Szotkowski rovněž odehrál pěkný turnaj a vybojoval 5 bodů z 9. Připsal si 66 bodů na Elo. 

Konečné výsledky.

4. 8. - 11. 8. 2017 Open Letní Praha

 Nguyen Thai Dai Vinh si zahrál „A“ turnaj Open Letní Praha, kde se utkával s papírově výrazně silnějšími soupeři. Určitě to pro něj byla výborná škola a jím uhraných 3,5 bodu z 9 se jeví jako solidní výsledek, který mohl být ještě výraznější, nebýt proher v posledních 3 kolech. Vinh si připsal 64 bodů na Elo a skončil nad svým nasazením do turnaje.

Konečné výsledky.

1. Internationales SILLPARK Schachopen Innsbruck 2017

  WFM Anna Vrtiaková uhrála 4,5 z 9 bodů na openu v Innsbrucku. Turnaj se jí povedl, o čemž svědčí 2. finanční cena mezi ženami a zisk 93 bodů na Elo! Pěkná práce a naše gratulace!

Konečné výsledky.

Mistrovský titul pro Interchess hned na startu sezóny!

sscrV Mostě proběhlo o víkendu 9. - 10. září MČR v rapid šachu mládeže 2017. Interchess představila 7 hráčů. V kategorii H14 to byli Demko Robert a Očko Dominik, v H10 Fizer Marek, Tauš Zdeněk a Juračák David, v H12 Fizerová Lucie, v H10 Filipová Vanesa.

Titul mistra České republiky v kategorii hochů do 14 let získal výborným výkonem Dominik Očko! V konkurenci 42 šachistů byl Dominik nasazen až jako 19. Turnajem ale prošel bez jediné porážky a s půlbodovým náskokem a ziskem 7 bodů z 9 možných všem svým soupeřům v konečné klasifikaci ukázal záda. Mistru republiky patří naše velká gratulace!

Lucka Fizerová byla v kategorii dívek do 12 let nasazená jako šestá. Nádherným finišem 3 výher v závěrečných 3 partiích nakonec jen díky horšímu pomocnému hodnocení brala vynikající třetí místo, když bodově dělila 1. - 3. příčku! I Lucce samozřejmě ke krásnému umístění a cennému výsledku také blahopřejeme.

V kategorii H10 byl Marek Fizer nasazen na 14. místě. Medaili měl na dosah, nebýt porážky v posledním kole stál by i Marek na bedně. Nakonec dělil 4.- 8. místo, na pomocné hodnoceni získal 5. příčku a i to je výrazný úspěch. Blahopřejeme! A blahopřání vlastně patří i osobnímu trenérovi Lucky a Marka Honzovi Macíčkovi.

I ostatní naši hráči podali dobrý výkon, za který jim děkujeme, stejně tak, jako za reprezentaci Interchess.

V kategorii H12 hrál i svěřenec V. Tally Filip Neumann (Slávia Orlová). Filip se ziskem 5 bodů skončil na 14. místě.

Naše poděkování patří rodičům za spolupráci.

Přehled výsledků.

MČR mládeže v rapid šachu 2017

sscrV západočeském Mostě proběhne o víkendu 9. - 10. září za účasti hráčů naší šachové akademie letošní Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu.

Průběh turnaje podle nasazení a výsledků sledujte zde.

Hráčům přejeme mnoho zdaru.

Naši hráči úspěšní na Open Havířov 2017

blikajc iLetošního ročníku turnaje Open Havířov, který proběhl v termínu 26. srpna až 2. září 2017, se zúčastnila početná výprava hráčů Interchess a svěřenců našich trenérů.

V turnaji zvítězil svěřenec Sergeje Berezjuka Vojtěch Šrámek, který jako jediný získal 7 bodů z 9 partií. Ke svému ratingu získal 88 bodů.

Na výborném čtvrtém místě se umístil Ondřej Havelka, který získal 6 bodů z 9 partií a zvýšil si rating o 34 bodů, 4,5 bodu získal Filip Neumann, svěřenec Vladimíra Tally a elově zůstal přibližně na svých, ztratil dva body.

Robert Demko zahrál také dobrý turnaj, získal 4 body z 9 partií a na elo připisuje 40 bodů. Nebýt toho, že v posledním kole prohrál jasně vyhranou partii, mohl být jeho výsledek ještě lepší.

Turnaje se ještě zúčastnili Marek a Lucie Fizerovi, členové Interchess a svěřenci trenéra Honzy Macíčka. Obra odehráli pouze 7 kol a Lucka měla ještě ve třetím kole kontumák a v 8.kole ji nepřišel soupeř. Lucka získala 1,5 bodu z 5 sehraných partií (celkem 3,5) a Marek 2 body ze 7 partií, oba si mírně zvýšili své elo. Marek byl ve svých 9 letech nejmladší účastník turnaje a v partii 5. kola Fizer Marek – Hečko Miloslav, činil věkový rozdíl mezi soupeři neuvěřitelných 80 let !!

Všichni naši svěřenci zahráli výborný turnaj s velikou rezervou. Pro Filipa, Roberta, Marka a Lucku byl turnaj zároveň ostrou přípravou na MČR mládeže v rapidu, které proběhne o víkendu 9. a 10. září v Mostě.

Kompletní výsledkový servis naleznete zde.

European Youth Chess Championship 2017

me romV rumunské Mamaii se v termínu 4. - 15. září uskuteční letošní Mistrovství Evropy mládeže v kategoriích do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 let.

Mezi dívkami do 18 let figuruje jako 10. nasazená WFM Natálie Kaňáková a určitě má ambice bojovat i v silné konkurenci o ty nejvyšší příčky.

Jako hlavní trenér slovenského reprezentačního výběru se šampionátu zúčastní trenér naší frýdeckomístecké Interchess Sergej Berezjuk. V roli vedoucího slovenské reprezentace bude působit náš spolupracovník Peter Paleček.

Natce i reprezentantům Slovenska přejeme mnoho zdaru, úspěchů a povedených partií.

Web šampionátu, nasazení, výsledky.

Open Havířov 2017

blikajc iV termínu 26. srpna – 2. září probíhá turnaj Open Havířov 2017. Na již tradiční akci nás budou reprezentovat GM Vladimír Talla, Ondřej Havelka, Robert Demko, sourozenci Fizerovi a svěřenec Vladimíra Tally Filip Neumann (SK Slavia Orlová).

Jmenovaným přejeme hodně úspěchů.

Nasazení, výsledky.

Další prázdninové aktivity hráčů Interchess

blikajc iI v srpnu se naši hráči nebudou věnovat jen prázdninovým radovánkám, ale mnozí z nich zasednou nad šachovnice. Přinášíme přehled některých akcí:

 

 • 1. Internationales SILLPARK Schachopen Innsbruck 2017

  Členka slovenské skupiny Interchess WFM Anna Vrtiaková startuje na openu v Insbrucku hraném od 25. 8. do 2. 9. 2017.

  Nasazení, výsledky.

 • 4. 8. - 11.8. 2017 Open Letní Praha

  Nguyen Thai Dai Vinh nastupuje v „A“ turnaji Open Letní Praha hraného jako součást seriálu Czech Tour. Hlavním rozhodčím je člen slovenské skupiny Interchess IA Rastislav Diviak.

  Nasazení, výsledky.

 • 5. 8. – 13. 8. 2017 Budapest First Saturday uzavřený GM turnaj

  Nguyen Thai Dai Van se pokusí v silné konkurenci vybojovat další normu potřebnou k zisku titulu mezinárodního velmistra. Budeme držet palce.

  Nasazení, výsledky

 • 11. 8.- 19. 8. 2017 OPEN Staré Město

  GM Vladimír Talla a ing Rudolf Diviak povedou velkou skupinu slovenských dětí a Lucii a Marka Fízerovy. Vladimír se představí tradičně rovněž jako hráč a jeden z favoritů turnaje.

  Stránky turnaje, nasazení, výsledky.

 • 12. 8. - 19. 8. 2017 Olomoucké šachové léto

  Dominik Kula a David Szotkowski si zahrají open turnaj konaný v rámci seriálu Czech Tour.

  Web turnaje, nasazení, výsledky, on-line.

 • 18. 8. - 27. 8. 2017 15 th EUROPEAN UNION YOUTH CHESS CHAMPIONSHIP 8 - 14

  Mistrovství EU hráčů do 14 let v Koutech nad Desnou proběhne za účasti našich hráčů Dominika Očka (bronzový z posledního MČR a nominovaný do reprezentace ČR), Zdeňka Tauše a Vanesy Filipové. Účastnit se budou i hráči slovenské skupiny Interchess vedení reprezentačním trenérem SR FM Miro Roháčkem.

  Nasazení, výsledky. On-line U 14, U 12, U 10, U 08.
 • 16. 8. - 24. 8. 2017 EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP, Polsko

  WFM Natálie Kaňáková (BŠŠ) je členkou reprezentace ČR. Budeme držet palce nejen Natálce, ale samozřejmě celému týmu České republiky.

  WEB šampionátu.

 • 21. 8. - 31. 8. 2017 Brazílie - MS kadetů

  Sergej Berezjuk povede reprezentaci ČR, jejímiž členy budou i aktuální mistři ČR ve svých věkových kategoriích, svěřenci Sergeje Berezjuka a Táni Bogatkové Štěpán Hrbek a Anna Lhotská. 

  I jim popřejeme hodně úspěchů.

  Nasazení, výsledky, web mistrovství, on-line.

Další články...

 1. Van Nguyen Thai Dai vítězí v Budapešti!
 2. Ohlédnutí za letošním šachovým táborem Koník
 3. CZECH OPEN 2017 - PARDUBICE OPEN
 4. Příměstský šachový tábor - Ostrava 2017
 5. Štiavnický šachový festival 2017
 6. Letní aktivity členů Interchess
 7. Gymnázium P. Bezruče F≈M první v republice!
 8. Dvě WIM normy pro Natálku Kaňákovou
 9. Nabídka letních prázdninových akcí
 10. International Youth Chess Camp V4 Liptov 2017
 11. Teplice Open
 12. FIDE World Team Championships
 13. Dětský pohár 2017
 14. Ohlédnutí za MSR mládeže v šachu
 15. European Individual Chess Championship & 1st World Cadets Rapid&Blitz Chess Championships
 16. Hukvaldské šachování 2017
 17. OPEN Orlová 2017
 18. Mistrovství ČR dětí do 8 let
 19. Ostravský koník z pohledu Interchess
 20. Záhoracký šachový festival
 21. Ostravský koník 2017
 22. Interchess míří do extraligy!
 23. Mistrovství SR mládeže
 24. Šachové velikonoce Interchess
 25. Mezinárodní turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 26. Chess Masters & Chess Ladies, Pieniny 2017
 27. GRENKE Chess Open 2017
 28. tht Extraliga 2016 / 2017 je minulostí
 29. O Frymíkův pohár
 30. Open Petřvald 2017
 31. Finále extraligy hostí Brno
 32. Budapest Spring Festival 2017
 33. Finále krajského přeboru v rapidu
 34. 2017 U.S. Championship
 35. Mistrovství ČR mládeže 2017
 36. Budapest Spring Festival 2017
 37. MČR 2017 Kouty nad Desnou
 38. Chess Open Graz 2017
 39. Senický jarní šachový festival
 40. Krajský přebor MKŠS družstev mladších žáků 2017
 41. International Chess Open Graz 2017
 42. IM Nguyen Thai Dai Van sportovcem roku Prahy 5 pro rok 2016
 43. Memoriál Tomáše Baštince
 44. 4. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 45. Mistrovství světa žen 2017
 46. Extraliga 5. a 6. kolo
 47. Mariánské Lázně 2017 - dohráno
 48. 16. ročník Letního šachového tábora Koník
 49. Přebor škol Moravskoslezského kraje
 50. 1. liga mládeže – 6. a 7. kolo
 51. Mistryní Běloruska pro rok 2017 členka Interchess!
 52. Talenti proti legendám nerozhodně
 53. EXTRALIGA ČR - 5. a 6. KOLO
 54. Hráčům Interchess uděleny 1. výkonnostní třídy
 55. OPEN MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2017
 56. Nepravdivá informace ve Zpravodaji Rady Města Frýdku-Místku
 57. TALENTI PROTI LEGENDÁM
 58. OPEN PRAHA 2017
 59. Belarus Women Championship 2017
 60. 3. turnaj GP KP MKŠS mládeže v rapid šachu
 61. Šachový prosinec
 62. Otevřené MČR v bleskovém šachu, Praha 17. 12. 2016
 63. Šachový maraton, Dobrá 17. 12. 2016
 64. Talent roku 2016
 65. Talent Cup 2016
 66. Extraliga 2016/2017,  3-4 kolo.
 67. MS seniorů 50+ a 65+
 68. XV. Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Szachowy
 69. První liga družstev mládeže - skupina východ, 4. a 5. kolo
 70. Dvoudenní turnaj - Wodzislaw Slaski (Polsko)
 71. 2. turnaj KP mládeže v rapidu
 72. Nové 3. výkonnostní třídy pro členy Interchess
 73. Carlsen vs Karjakin o šachový trůn
 74. 26th WORLD SENIOR CHESS CHAMPIONSHIP
 75. VIII. Mezinárodní šachový turnaj budoucích velmistrů
 76. First Saturday GM Nov 2016
 77. MM&S 2016
 78. Mistrovství Moravy & Slezska 2016
 79. Krajský přebor v rapid šachu – 1. kolo
 80. FIDE World Cadets Championship 2016
 81. Hráči Interchess v druhé lize
 82. tht Extraliga startuje
 83. Matyáš Marek do extraligy!
 84. První liga družstev mládeže - skupina východ
 85. World Youth U14, U16, U18 Championships 2016
 86. Novoborská šachová Corrida
 87. Krajský přebor mládeže v praktickém šachu
 88. Krajský přebor MKŠS
 89. Hráči Interchess vyznamenáni tituly mezinárodních mistrů
 90. Open Tatry 2016
 91. Školení trenérů
 92. Ohlédnutí za prázdninami 2016.
 93. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2016
 94. Interchess provádí nábor dětí
 95. Šachová Olympiáda 2016
 96. Open Havířov 2016
 97. Mistrovství Evropy mládeže 2016 - Praha
 98. 15. ročník LŠT Koník - závěrečná zpráva
 99. Olomouc Chess Summer 2016
 100. World Junior Championships U20 - Girls 2016
 101. Mistrovství EU 2016 - Mureck (AUT)
 102. FIDE Open Staré Město 2016
 103. International Chess Tournament Butnoriui – 70
 104. Czech Open Pardubice 2016
 105. World Youth U-16 Chess Olympiad 2016
 106. Šachový festival mládeže Bezměrov 2016
 107. 7. Interchess Cup 2016
 108. European Youth U18 Team Chess Championship 2016
 109. V4 Youth camp Liptov 2016
 110. Mitropa Cup 2016
 111. Nabídka prázdninových akcí
 112. Šachové turnaje v Mostech
 113. Open Teplice 2016
 114. Interchess dominuje mládežnickému šachu na Slovensku
 115. Ocenění našim členům
 116. Dětský pohár 2016
 117. Nový kandidát mistra
 118. Interchess dětský pohár 2016
 119. Orlová 2016
 120. European Individual Women's Chess Championship
 121. Hukvaldské šachování 2016
 122. Orlová & Zalakaros
 123. MČR hráčů do 8 let
 124. Ohlédnutí za koníkem
 125. Mistrovství České republiky do 8 let
 126. Ostravský koník 2016
 127. Ve zkratce
 128. MSR mládeže v šachu z pohledu Interchess
 129. Dlouhodobé soutěže družstev mládeže sezóny 2015/2016 skončily
 130. Poděkování obci Tichá
 131. Mistrovství SR mládeže
 132. Krajský přebor skončil, Dobrá postupuje
 133. Extraliga SR
 134. O víkendu končí tht Extraliga ČR
 135. U. S. CHESS CHAMPIONSHIP 2016
 136. Skončil Krajský přebor mládeže v rapid šachu - Grand Prix 2015/2016
 137. Závěr slovenské extraligy i krajského přeboru 2015/2016
 138. Turnaj šachových nadějí 2016 - tři medaile a splněná norma mezinárodního mistra
 139. Šachové Velikonoce v Karlsruhe a v Praze
 140. Chess Masters & Chess Ladies GM a WGM
 141. Velikonoční prázdniny ve znamení šachu
 142. Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015
 143. Krajský přebor družstev mladších žáků 2016
 144. Naši nejmladší nezahálejí!
 145. MČR mládeže 2016 – kompletní sada medailí
 146. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců
 147. Nguyen Thai Dai Van mezinárodním mistrem!
 148. ECo-C Extraliga
 149. Krajský přebor
 150. Racibórz 2016 OPEN FIDE
 151. Aeroflot Open 2016
 152. Interchess o posledním únorovém víkendu
 153. Chess in Kecskemet GM Feb 2016
 154. XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Racibórz 2016 OPEN FIDE
 155. International Chess Open Graz 2016
 156. FM Nguyen Thai Dai Van – 1. norma GM!
 157. 4. turnaj KP v rapidu – Havířov
 158. První únorový víkend ve znamení šachu
 159. Van a Matyáš bojují o IM
 160. Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016
 161. První liga družstev mládeže - Interchess dvakrát vítězná
 162. Chess in Kecskemet GM Jan 2016
 163. 15.ročník Letního šachového tábora Koník
 164. Naši hráči v Krajském Přeboru
 165. Mistryní Běloruska IM Nastassia Ziaziulkina
 166. Frýdeckomístecká Interchess přivítala hosty z Ukrajiny
 167. Slovenská ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 168. Nominace našich talentů na sportovce roku
 169. Lednové dvojkolo tht Extraligy ČR
 170. Šachová ECo-C Extraliga - 5. a 6. kolo
 171. Senický zimní šachový festival očima Rastislava Diviaka
 172. 3. turnaj KP v rapid šachu
 173. Víkendové soutěže
 174. Open Praha 2016
 175. Interchess na přelomu roku
 176. I o Vánocích se hraje
 177. Talentem roku opět Matyáš Marek!
 178. MČR v bleskovém šachu 2015 - Van zlato!
 179. MČR v bleskovém šachu 2015
 180. Sankt Peterburg – uzavřený GM turnaj
 181. Talent Cup 2015
 182. THT EXTRALIGA - 3. a 4. kolo
 183. London Chess Classic 2015
 184. THT EXTRALIGA – prosincové dvojkolo
 185. 1. liga mládeže – 4. a 5. kolo
 186. Další šachista Interchess úspěšný i mimo šachovnici
 187. Slovenská ECo-C Extraliga - 3. a 4.kolo
 188. Šachista mimo šachovnici
 189. 2. turnaj KP v rapid šachu
 190. THT EXTRALIGA – listopad
 191. Mistrovství světa mládeže a dorostu 2015
 192. Mistrovství Moravy & Slezska 2015
 193. THT EXTRALIGA 2015/2016
 194. Mistrovství Moravy a Slezska 2015
 195. FIDE World Youth & Cadets Chess Championships
 196. Hráči Interchess v ligových soutěžích
 197. 1. turnaj KP v rapid šachu
 198. Soutěže družstev mládeže 2015/16
 199. Startuje slovenská extraliga 2015/2016
 200. ME mládeže 2015 je za námi
 201. Tatry open 2015 - Štrbské pleso
 202. OPEN Tatry 2015
 203. European Youth Chess Championship 2015 U 08 – U 18
 204. Šachy mimo šachovnici II. – Štramberk
 205. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 206. MS juniorů do 20 let
 207. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2015
 208. Členové Interchess na návštěvě ministra
 209. 6. Interchess Cup
 210. Putovný pohár priateľstva na pamiatku Emila Tatárika, Nové Zámky, SVK
 211. Open Havířov 2015
 212. Beskidy Cup
 213. MEU Kouty 2015
 214. FIDE World Junior Under-20 Championships 2015
 215. Gens una sumus
 216. Olomouc Chess Summer 2015
 217. O putovní pohár města Jeseník
 218. Vienna Chess Open 2015
 219. FIDE OPEN Staré Město 2015
 220. Open Letní Praha 2015
 221. Senický letní šachový festival 2015
 222. Open Havířov 2015
 223. European Union Youth Chess Championship 2015
 224. Ohlédnutí za MEU v Murecku 2015
 225. Další prázdninové aktivity našich hráčů
 226. LŠT Koník 2015
 227. MEU Mureck 2015
 228. Festival šachu a her Pardubice Czech Open 2015
 229. Vugar Gashimov birthday's Memorial 2015
 230. Mezinárodní festival šachu a her Pardubice 2015
 231. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015 minulostí
 232. Mistrovství Evropy mládeže družstev 2015
 233. European Youth Team Chess Championship 2015
 234. First Saturday GM July 2015
 235. Minsk Open 2015
 236. Šachový festival mládeže Bezměrov 2015
 237. Štiavnický šachový festival 2015
 238. Přebor města Vsetína 2015
 239. Šachy prázdniny nemají
 240. Tréninkový kemp dívčích světových hvězd
 241. LIPTOV 2015
 242. Dětský šachový festival LIPTOV 2015
 243. Šachový festival České Budějovice 2015
 244. Mistrovství Ruska 2015
 245. European School Championships 2015
 246. Mostecká věž 2015 GRAND PRIX ČR
 247. International Open Tournament Pula 2015
 248. MČR družstev mladších žáků 2015
 249. Interchess ve školkách
 250. GM Wesley So - GM David Navara
 251. Mitropacup 2015
 252. 9th International Open Tournament Pula 2015
 253. MČR mladších žáků 2015 Hradec Králové
 254. Píše se o nás
 255. World’s Youth Stars 2015
 256. Nominace na ocenění FIDE trenér roku 2014
 257. KP družstev starších žáků MKŠS - Orlová 2015
 258. Mistrovství České republiky družstev staršich žáků v rapidšachu OMEGA plus OPEN
 259. Open Orlová 2015 – dohráno
 260. Úspěšný květen Interchess na Slovensku
 261. Open Čierne 2015
 262. Open Orlová 2015
 263. Mistrovské soutěže na Slovensku
 264. Krátké zprávy
 265. Mladé světové hvězdy
 266. Šachy mimo šachovnici
 267. Mistrovství ČR dětí do 8 let 2015
 268. 4. výkonnostní třída pro naše nejmladší
 269. Ostravský koník 2015
 270. Interchess na mistrovských soutěžích v zahraničí
 271. 1. liga - napoprvé 4. místo
 272. O šachové království 2015
 273. O Frymíkův pohár
 274. Bohuslavice open 2015
 275. Wisla - šachový turnaj dětí do 8 a 11 let
 276. Majstrovstvá Slovenska mládeže 2015
 277. Poslední kolo 1. ligy
 278. Šachové Velikonoce ve Frýdku-Místku
 279. 5. Interchess Cup
 280. Turnaje šachových nadějí 2015
 281. Samir Sahidi získal titul FM
 282. Ve zkratce
 283. Finále MČR škol
 284. KP mládeže v rapidu - 5. turnaj v Dolním Benešově
 285. Šachová Extraliga SK Commander 2014 / 2015 skončila
 286. Reykjavik Open
 287. Anička Lhotská v tisku
 288. O šachové království
 289. KP družstev mladších žáků
 290. Slovenská extraliga jde do finále
 291. Ohlédnutí za MČR 2015
 292. Reykjavik Open 2015
 293. Mistrovství ČR mládeže, juniorů a dorostenců 2015
 294. Van na 1. šachovnici
 295. Grand prix mládeže 2014/2015
 296. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Město Albrechtice
 297. Šachová Extraliga SK Commander
 298. GM Vladimír Talla v ligovém All Stars týmu
 299. International Chess Open Graz 2015
 300. Memoriál Tomáše Baštince
 301. Nguyen Thai Dai Van FIDE mistrem !
 302. Letný šachový tábor Koník 2015
 303. Senický jarný šachový festival 2015
 304. MČR mládeže 2015
 305. Ve zkratce
 306. 1. liga mládeže
 307. KP škol v šachu
 308. KP středních škol
 309. Úspěšný víkend Interchess na Slovensku
 310. Open Mariánské Lázně 2015
 311. Šachová Extraliga SK Commander
 312. Pěkný vstup do nového roku
 313. Přebor Běloruska
 314. KP mládeže v rapid šachu Grand Prix
 315. XIV. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Praha 2015
 316. Bratři Nguyenové v Německu úspěšní
 317. Memoriál Vladimíra Taranu
 318. I na přelomu roku se hraje
 319. Šachová olympiáda družstev mládeže do 16 let
 320. Výroční ceny Šachového svazu České republiky
 321. MČR v bleskovém šachu 2014
 322. Talent Cup 2014
 323. Majstrovstvá Slovenska základnych škôl 2014
 324. International Chess Memorial of Krystyna Holuj-Radzikowska
 325. World Youth U-16 Chess Olympiad 2014
 326. Matyáš Marek v extralize dorostu
 327. 1. liga pokračuje dalším kolem
 328. Dvě domácí utkání 1. ligy
 329. OP 2. stupně základních škol v šachu 2014
 330. OP středních škol v šachu 2014
 331. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 332. HD 14 Pražský přebor
 333. Králem světového šachu zůstává Magnus Carlsen
 334. Ligové aktivity členů Interchess
 335. O pohár guvernéra Dolního Slezska 2014
 336. Anna Lhotská druhá na Mistrovství Čech do 10 let
 337. Souboj o titul mistra světa 2014
 338. Van v 1. lize na 1. šachovnici.
 339. Ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy mládeže
 340. Krajský přebor mládeže v rapidu - 2. kolo
 341. Interchess na letošním MM&S úspěšná
 342. Krajské soustředění mládeže
 343. Skončilo Mistrovství světa juniorů
 344. Mistrovství Moravy & Slezska 2014
 345. European Youth Chess Championship 2014
 346. 1. liga dorostu
 347. Krajské soustředění mládeže před MMS 2014 v termínu 18. - 19. října 2014
 348. Polofinále MČR dorostenců a juniorů a Mistrovství ČR dorostenek a juniorek 2014
 349. Peter Paleček oceněný ministrem školství SR
 350. Interchess na OPEN Tatry 2014
 351. Ohlédnutí za Mistrovstvím světa mládeže
 352. Mistrovství světa juniorů do 20 let Pune (Indie)
 353. 4. Interchess Cup očima Rastislava Diviaka
 354. Open Tatry 2014
 355. World Youth Chess Championships 2014 Durban (JAR)
 356. Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2014
 357. Šachové kurzy pro veřejnost
 358. Ve zkratce
 359. Open Havířov 2014
 360. Trenérské semináře léto 2014
 361. Letní aktivity hráčů Interchess v srpnu
 362. Letný šachový tábor Koník 2014
 363. Cracow International Chess Championships
 364. Chess Cup Frýdek-Místek
 365. Czech open Pardubice
 366. 41st Olympiad Tromsø 2014
 367. Robert Demko v Bezměrově třetí
 368. Táňa Bogatková získala titul WFM
 369. Letní aktivity hráčů Interchess
 370. Vítáme nového šachistu
 371. Karviná open 2014
 372. Prázdninové přání
 373. Nominace na ocenění FIDE trenér roku
 374. International Chess Tournament OPEN TEPLICE
 375. Mostecká věž 2014
 376. Detský šachový festival Liptov 2014 si podmanil Dominik Očko
 377. Suchy Bór FIDE open 2014
 378. Interchess v Polsku a na Slovensku
 379. Interchess v mateřské škole
 380. MČR družstev mladších žáků
 381. PULA OPEN 2014
 382. ČEZ CHESS TROPHY 2014
 383. Žáci KŠN Bratislava mistry Slovenska
 384. Nové šachové tituly členů Interchess
 385. Nastassia Ziaziulkina mistryní Běloruska
 386. Chess cup 2014 - 2. hrací víkend - 7. - 8. 6. Havířov
 387. Open Orlová 2014
 388. Kateřina Němcová čtvrtá na Mistrovství USA
 389. Mitropa Cup 2014
 390. Chess Cup 2014 - Orlová
 391. Starší žáci slaví postup do 1. ligy!
 392. Chess Cup 2014
 393. Ohlédnutí za koníkem
 394. Změna pravidel šachu od 1.7.2014
 395. WIM Anna Styazhkina dvakrát bronzová
 396. Hráči Interchess v českých a moravských ligách
 397. Hráči Interchess ve slovenských ligách
 398. MSR mladších žáků v rapid šachu
 399. Ostravský koník 2014
 400. Martinik open 2014
 401. Turnaje šachových nadějí
 402. MŠŠ Interchess na slovenském šampionátu uspěla
 403. Mistrovství ČR školních týmů
 404. Majstrovstvá SR mládeže 2014
 405. Nguyen Thai Dai Van aktuálně
 406. Závěrečný 5.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Dolní Benešov 29.3.2014
 407. Mezinárodní šachová liga měst - Jastrzębie-Zdrój 2014
 408. Mistrovstí ČR mládeže do 20 let 2014 - Kouty nad Desnou
 409. Vydařená příprava v Senici
 410. KP družstev mladších žáků 2014
 411. Mezinárodní šachová liga měst - Petřvald 2014
 412. Internationales Schachopen Casino Graz 2014
 413. Memoriál Davida Bronšteina v Minsku
 414. 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu - Orlová 8.2.2014
 415. Soustředění Interchess 31. 1. – 2. 2. 2014
 416. Konferecne Moravskoslezského šachového svazu
 417. Aktuality leden 2014
 418. 3.turnaj KP mládeže v rapid šachu - Havířov 11.1.2014
 419. Ohlédnutí za MS mládeže 2013 v Al Ain
 420. Interchess Cup 2014
 421. PF 2014
 422. MS mládeže 2013 v العين‎ skončeno
 423. Veselé Vánoce
 424. Vánoční kvíz
 425. Mistrovství světa mládeže zahájeno
 426. Pohár hotelu Katowice 2013
 427. Mistrovství světa mládeže 2013
 428. Sněženky lepší machrů
 429. Dlouhodobé soutěže družstev
 430. 2. turnaj KP v rapid šachu
 431. Sněženky a machři 2013
 432. Polofinále MČR juniorů do 18 a 20 let ve výsledcích
 433. Magnus Carlsen novým mistrem světa
 434. Polofinále MČR juniorů 2013
 435. Interchess aktuality
 436. 1.turnaj Grand Prix mládeže 2013/14
 437. Polofinále dorostenců a juniorů 2013
 438. Úspěšný říjen 2013
 439. Liberec FIDE open 2013
 440. Výsledky našich hráčů na MMS mládeže 2013
 441. Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2013
 442. Mistrovství Evropy mládeže 2013 Budva, Černá hora
 443. Hukvaldské šachování 2013
 444. ME mládeže 2013 Černá Hora
 445. Novoborská šachová corrida 2013
 446. Interchess a Figurka
 447. Interchess v září 2013
 448. MČR mládeže v rapidu 2013 - jedno stříbro a dvě 4.místa
 449. Interchess v nových prostorách
 450. MEU ve výsledcích
 451. Ohlédnutí za prázdninami
 452. Robert Demko členem Interchess
 453. Mistrovství Evropské unie mládeže 2013
 454. Napsali o nás
 455. Open Jeseník
 456. Mezinárodní mistrovství Krakova
 457. FIDE open Staré Město
 458. Pardubice, CZECH OPEN 2013
 459. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013 Chongqing (Čína)
 460. Mistrovství Evropy žen 2013
 461. World Youth U-16 Chess Olympiad 2013
 462. Naši šachisté ve zkratce
 463. Štiavnický šachový festival
 464. Se šachovou legendou na Slovensku
 465. Open Karviná 2013
 466. Česko-Slovenská extraliga žen
 467. Dětský šachový festival V4 Liptov 2013
 468. Soustředění s A. Mikhalchishinem
 469. Open Teplice 2013
 470. Mitropa cup 2013
 471. Mistrovství Slovenska v rapid šachu
 472. Ocenění trenérské práce GM Vjačeslava Dydyška
 473. MČR družstev starších žáků v rapid šachu
 474. Mezinárodní soustředění
 475. Mistrovství České republiky mužů 2013
 476. FIDE open Orlová
 477. Mistrovství Evropy jednotlivců 2013
 478. KP Orlová
 479. Přestupy
 480. Výsledky našich členů ve zkratce
 481. MČR do osmi let, Vyškov 2013
 482. Ostravský koník 2013
 483. Soustředění před Mistrovstvím ČR do osmi let
 484. Letní šachový tábor
 485. Krajský přebor družstev starších žáků 2013
 486. Jakub Šošovička mistrem Slovenska!
 487. Štiavnický šachový festival 2013
 488. Otevřené Mistrovství ČR do 8 let - Vyškov
 489. Ostravský koník 2013
 490. Mistrovství Slovenska v šachu mládeže
 491. Velikonoční šachy
 492. 2. Interchess cup je historií
 493. Matyáš Marek zlatý !
 494. Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí open
 495. 2. Interchess cup
 496. Malý diamant? Dávid Slivka!
 497. Krajský přebor v rapid šachu - 5. kolo
 498. Nguyen Thai Dai Van a Tadeáš Kriebel mistrem republiky!
 499. 21. MČR mládeže v Koutech nad Desnou je minulostí
 500. Krajské přebory rapidů
 501. Pozvánka na ples
 502. Rybnik Chess Classic 2013
 503. Open Nový Bor 2013
 504. Leden a únor 2013 ve zkratce
 505. 1. Interchess cup
 506. Open Praha 2013
 507. Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 508. Mezinárodní šachový festival 1. Interchess Cup 2012
 509. Talent Cup 2012
 510. Šachové aktuality
 511. Další fotky z Mariboru
 512. Polofinále MČR dorostenců a juniorů 2012
 513. Mistrovství světa mládeže Maribor 2012
 514. Mistrovství Čech dětí do 10 let 2012
 515. Hukvaldské šachování
 516. Partie našich svěřenců z MS mládeže 2012
 517. MS mládeže Maribor (SLO) 2012 - tabulka
 518. Šachový podzim ve zkratce
 519. Informace
 520. Průběžná tabulka účastníků MMS mládeže 2012
 521. Mistrovství Moravy a Slezska 2012
 522. Soustředění říjen 2012
 523. Logo Interchess
 524. OPEN Tatry 2012
 525. Ohlédnutí za ME mládeže 2012
 526. MČR mládeže v rapidu 2012
 527. Postupová tabulka ME mládeže 2012
 528. ME mládeže 2012 v Praze
 529. Soustředění srpen 2012
 530. Tréninky v červenci 2012
 531. Mezinárodní mistrovství Slovenska 2012
 532. První reprezentantka MŠŠ Interchess
 533. Šachové soustředění 8.-10.6.2012
 534. Šachové soustředění 25.-27.5.2012
 535. Petrohrad 2012